Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, a sprawdzał ktoś ile litrów przelatuje przez myjkę, żeby opróżnić takie 0.5L w zbiorniczku?

Nie, ale szkoda, że wcześniej nie pisałeś bo dzisiaj 4 auta myłem. Nalałbym samej wody i lał przez pianownice do wiaderka to bym wiedział. Chociaż nie wiem czy to jest w 100% miarodajne. Następnym razem spróbuje zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wkleję sam siebie :) - pisałem o tym 23 września w tym dziale:

 

W lipcu miałem taki elektroniczny przepływomierz wody do testowania - producent chyba GARDENA. Mierzyłem ile wody idzie na poszczególne etapy mycia w tym pianowanie.

Myjka: Karcher K 7.400

Pianownica: PA

Piana: Magifoam (stężenie 600 ml wody + 60 ml piany)

Wody (w czasie pianowania): licznik zmierzył 4,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, czyli wychodziłoby ~1:80 tyle co nic dla delikatnej piany, w opryskiwaczu taką Magi daje się 30-40ml/1L czyli ~ 1:30-40. Żeby zachować taki stosunek w pianownicy trzeba by dać ponad 100ml koncentratu - trochę drogawo w przypadku Magi czy VP NSFA :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że pianownica PA jest mniej ekonomiczna niż np ręczna Gloria. Ale ja np mam 6 pojazdów do mycia i łatwiej i szybciej idzie PA niż ręcznie :) Jeżeli ktoś ma jedno góra 2 auta do dbania to pewnie lepiej nabyć ręczną pianownice i się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest :oops: przeleciałem te 146 stron z grubsza i akurat w tej okolicy było widać jeszcze bardziej z grubsza ;) czyli jest tak jak myslałem, za lancą przemawia tylko czas i show, a jak chcemy skutecznie i oszczędnie to latamy i dymamy Marolexa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam zarówno pianownicę PA jak i Glorię.

Glorii używam tylko zimą, kiedy Karcher opuszcza moją miejscówkę i jedzie zimować do ciepłej piwnicy. Na spianowanie całego Accorda Glorią, idzie mi ok 2 litrów roztworu woda+piana więc zużycie piany jest zbliżone.

Dużym plusem Glorii jest fajna, bardzo długo leżąca na aucie piana. Minusem zaś bardzo długo trwający zabieg pianowania - u mnie trwa to ok 15 minut. Składa się na niego nieustanne pompowanie oraz dwu - trzy krotne uzupełnianie "preparatu". Po odkręceniu Glorii zawsze okazuje się że jest tam sporo piany, więc udaje się dolać jedynie 0,5 - 0,7 litra preparatu, idziemy pianować i tak w kółko i od nowa - jednym słowem, pieprzenia trochę z tym jest :/

Spianowanie auta pianownicą PA zajmuje ok minuty i to jest jej WIEEELKI plus - żadnych dolewek ani tego typu zabaw. Piana w ten sposób uzyskana nie jest jednak tak gęsta jak po Glorii i leży na aucie znacznie krócej ale to już oczywiście kwestia filców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, może Ci pomogę :)

W lipcu miałem taki elektroniczny przepływomierz wody do testowania (..)

Wody (w czasie pianowania): licznik zmierzył 4,5 litra

wg tego co w katalogu karchera to ta wspomniana myjka(k 7.400) ma wydatek wody na poziomie 600 l/h , wiec jeżeli dobrze policzyłem to w ciągu minuty 10l wody przepływa przez myjkę, jeżeli zaokrąglimy ten wynik do 5l to pianowanie auta trwało około 30 sekund.

Sądzę że można w takim czasie "opianować" samochód, dużo szybciej niż ręczne pianowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

SzaKal, mam tego świadomość ;) - miałem już przyjemność czyścić sitko w PA :)

 

Pisząc

Piana w ten sposób uzyskana nie jest jednak tak gęsta jak po Glorii i leży na aucie znacznie krócej ale to już oczywiście kwestia filców ;)

widocznie mało precyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o to że swoją gęstość, piana aplikowana z Glorii, zawdzięcza włożonym tam filcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co się mogło stać z moją pianą ValetPro Neutro, bo zmieniła się w mleko... A jak ją kupiłem to miała wodnistą konsystencję. Czy niskie temp. jej zaszkodziły?? :o

 

na 100% temperatura, też tak miałem, po 2 dniach w cieple wróciło wszystko do normy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.