Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

pavulon, taka zeby nie zmywala zabezpieczen ktore masz na lakierze.

 

Tylko że lakier nigdy nie widział żadnych zabezpieczeń(wosków) i z powodu używania tylko myjni bezdotykowych nie wygląda najlepiej. Szukam jakiegoś zestawu na dobry początek. Rozumiem że mam szukac piany która bedąc bezpieczna dla wosku bedzie bezpieczna dla lakieru akrylowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon, moim zdaniem jesli chcesz zadbac o samochod zacznij od doprowadzenia lakieru do stanu ktory Cie zadowala, zabezpiecz uzyskany efekt, i postaraj sie jak najduzej go utrzymac w czym pomoze wlasnie aktywna piana.

Czyli pierwszy etap bezpiecznego mycia zabezpieczinego lakieru. ;)

Na lakierze bez wosku brud trzyma sie mocniej i delikatne piany slabo sobie z nim radza.

Jesli chcesz zmienic podejscie do swojego auta zakup mocnej piany troche mija sie z celem bo "za chwile" pojdzie do kata.

Chyba ze chcesz zajac sie odszczurzaniem zapyzialcow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić jakąś pianę aktywną, żeby w końcu móc szybko i często myć samochód

Przy okazji zaopatrzyłem się w nową pianownicę, bo ta co była przy moim Karcherze to oczywiście porażka

 

Sprzedawca mi dał (no właściwie sprzedał ;) ) taką pianownicę

 

pianownica.jpg

 

Oraz taką pianę żeby nie było nalotu na chromowanych elementach

 

piana.jpg

 

Myjka to już paroletni Karcher 520M

 

Pianownica ładnie gęsto pokrywa samochód, choć najlepsza piana jest jak ustawię ją nie w poziomie, lecz bokiem

Natomiast efekt mycie jest szczerze mówiąc "taki se"

Czy to efekt kiepskiej piany, czy może za krótko czekałem?

Niestety nie pomyślałem żeby podczas mycia zrobić zdjęcia, a teraz jest -6 więc nie myję bo zamarznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktomek, mało kiedy piana aktywna doczyści tak, żeby nie było przymusu poprawiać ręcznie, albo musisz dać większe stężenie takie żeby brud zaczął spływać albo kupić jakiegoś kilera typu tenzi truck albo zgodnie ze sztuką zostawić jak jest i po pianie myć ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie pianownica epoca :) Pierwsze testy na kafelkach łazienkowych wykonane, efekty z pianą valet pro super. Nie mogę się doczekać kiedy odpuści mróz. Mam pytanie apropo dbania o pianownicę, rozumiem że po użyciu należy całą wypłukać i dyszę przepłukać czystą wodą tak? Przechowywać oczywiście bez ciśnienia/napompowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy, bo nie jestem kompletnie w temacie pian. Potrzebuje środką, który dość dobrze radzi sobie z brudem, nie interesuje mnie żywotność wosku itp bo bede nią mył auta firmowe. Z drugiej strony nie chce aby po roku takiego mycia coś stało się z lakierem. Podsumowując ma być skuteczna ale bezpieczna. Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało kiedy piana aktywna doczyści tak, żeby nie było przymusu poprawiać ręcznie

Z tego sobie zdaję sprawę, ale patrząc na niektóre Wasze zdjęcia efektów mycia, to są one o niebo lepsze niż u mnie

Dlatego podejrzewam, że może ten mój środek jest "dla grzecznych dziewczynek"

Inna sprawa, że nie chciałbym żeby po myciu zeszło mi z auta wszystko łącznie z lakierem :-] więc Tenzi Truck to raczej odpada

Spróbuję następnym razem dać więcej środka może będzie lepiej

I przy okazji, do pianownicy pianę rozcieńczam czy wystarczy, że karcher miesza ją z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zabawę z detailingiem planuję zacząć na wiosnę, póki co jestem całkowicie zielony i nadrabiam to spędzając tu sporo czasu.

 

Kompletując sprzęt, kosmetyki chcę zacząć od piany i pianownicy

Po przeczytaniu kilku stron tego tematu byłem pewien, że kupię lance PA (mam dostęp do karchera k2.14) i pianę Valet Pro - PH Neutral Snow Foam. Po przeczytaniu następnych kilkudziesięciu stron wszystko okazało się bardziej złożone, a podjęcie decyzji trudniejsze.

 

Może takie podsumowanie komuś się przyda.

 

Ostatecznie stanęło na:

- pianownicy ręcznej (nie zawsze będę miał dostęp do karchera, do tego jest tańsza i bardziej oszczędna)

wybrałem epoce 1,5l (w przeróbki marolexa dla oszczędzenia 20zł nie chcę się bawić, gloria jest 2x droższa, a nie jest tak znacząco lepsza)

 

- piana - chciałbym jednak coś trochę mocniejszego od Valet Pro - PH Neutral Snow Foam, pod uwagę biorę:

- AF Avalanche (tutaj minus, bo jest tylko 5l)

- magifoam (chyba najbardziej popularna, ale też najwięcej ma złych opinii)

- VP Advanced Neutral Snow Foam

 

czy wobec powyższych uwag, Waszym zdaniem taki wybór będzie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
wybrałem epoce 1,5l (gloria jest 2x droższa, a nie jest tak znacząco lepsza)

gloria jest droższa jedynie o 37% a nie dwukrotnie - poszukaj dobrze ;)

a czy Gloria nie jest znacząco lepsza to bym polemizował... - miałeś obie pianownice w ręku?

wg mnie pod względem jakości użytych materiałów i wykonania, dzieli je przepaść

 

 

- piana - chciałbym jednak coś trochę mocniejszego od Valet Pro - PH Neutral Snow Foam, pod uwagę biorę:

- magifoam (chyba najbardziej popularna, ale też najwięcej ma złych opinii)

mógłbyś podesłać linka do którejś z tych złych opinii? - bo ja śledzę forum od 1,5 roku i żadna mi nie wpadła w oko (no może poza zapachem rodem z targu rybnego ale podczas pianowania tego nie czuć - tylko jak się sztachniesz bezpośrednio z baniaczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie stanęło na:

- pianownicy ręcznej (nie zawsze będę miał dostęp do karchera, do tego jest tańsza i bardziej oszczędna)

wybrałem epoce 1,5l (w przeróbki marolexa dla oszczędzenia 20zł nie chcę się bawić, gloria jest 2x droższa, a nie jest tak znacząco lepsza)

O cenach i oszczednosciach pogadamy przy pierwszej usterce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
wybrałem epoce 1,5l (gloria jest 2x droższa, a nie jest tak znacząco lepsza)

gloria jest droższa jedynie o 37% a nie dwukrotnie - poszukaj dobrze ;)

a czy Gloria nie jest znacząco lepsza to bym polemizował... - miałeś obie pianownice w ręku?

wg mnie pod względem jakości użytych materiałów i wykonania, dzieli je przepaść

 

Nawet nie kwestia wykonania, ale Gloria duzo wiecej piany wyrzuca z siebie na raz, co powoduje tym, ze nie trzeba mega dokladnie okrazac samochodu, a i tak jest bardzo gesta. Zeby uzyskac taki sam efekt Marolexem trzeba go trzymac 10cm od lakieru i centymetr po centymetrze przesuwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam jedno i drugie. Uzywalem kilku Glorii i kilku Marolexow przerabianych przez rozne osoby, wliaczajac w to mnie. Marolex ma duzo rzadszy strumien piany i przy Glorii jest mniej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiLu, wymiana dyszy to 3,5 pln i 10 sek. pracy. Jesli ktos czuje taka potrzebe oczywiscie. :)

Mi wystarcza, a Gloria (a nawet dwie) czeka na duzy zbiornik. :)

To akurat wiem, chodzilo mi o stwierdzenie jedynej istotnej różnicy mogacej mieć wplyw na parametry piany. Sam zamierzam wkrotce zrobić porowanie dyszy niebieskiej, szarej i bialej (jeszcze większa wydajność od szarej ). Utarla się przerobka Marolexa na niebieskiej i tak już zostalo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wymyśliłem sobie ostatnio zakup Car Pro Cquartz Snow Soap - chciałbym ją spianować w Glorii. Mam w związku z tym dwa pytania:

- czy ktoś już tego używał w ten sposób i czy w działaniu jest to zbliżone do IronXa czy to raczej tylko taki bajer i IronXa trzeba po nim i tak użyć?

- w opisie produktu znalazłem:

Snow Soap możesz użyć jako:

Standardowy szampon rozcieńczając 1:8 z wodą ( bezpieczny dla rąk )

Aktywną pianę aplikowany pianownicą bez rozcieńczania

Bezdotyk aplikowany z pojemnika ciśnieniowego rozcieńczony 1:8 z wodą

czy to aby nie jest błąd? bo jeśli do pianownicy trzeba wlać czysty koncentrat to spianowania auta wychodzi raczej średnio ekonomicznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.