Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

matherr, To nie musi być Marolex. Każde urządzenie w formie ręcznej pianownicy zwiększa pole manewru czyli pozwala kontrolować roztwór, jego stężenie i precyzyjna aplikacje. Zanim wydasz kolejne pieniądze poczytaj jak dziala konkretnie Twoja piana z ręczną pianownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, no tak ale po skręceniu max na "-" ok 600-700ml w ciągu minuty znika więc wydaje mi się, że jest to praktycznie sama zawartość zbiorniczka, nawet gdyby była rozrobiona 3-4 krotnie to dalej jest stężenie ok 1:10. Pomijając fakt konsystencji piany może się okazać, że mimo lepszej i długo utrzymującej się na aucie piany z ręcznej pianownicy będzie ona za słaba żeby ruszyć brud :o

 

a jak wogóle oceniacie pianę na aucie, jeśli domywa to nie szukać dziury w całym i nie przejmować się, że po 5 min już jej nie ma na aucie?

 

Mam zwykły 5l opryskiwacz kwazara (bez efektu piany oczywiście) spróbuję następnym razem jego użyć żeby ustalić konkretne stężenie przy jakim brud chce schodzić z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matherr, pamiętaj ze piana nie myje auta a jedynie pomaga w jego myciu.

Kolejna sprawa lanca dodatkowo rozciencza to co nasz w pojemniku a pianownica nanosi dokładnie to co przygotowales w zbiorniku. Jesli nawet jakimś cudem uda sie komuś ustawić odpowiednio silne, jednocześnie bezpieczne dla zabezpiczen stężenie w lancy to o oszczednej aplikacji raczej nie ma mowy .

Niestety test na zwykłym opryskiwaczy mozesz zrobic tylko na plaskiej poziomem powierzchni. Inaczej wszystko splynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021,

czyli jakie stężenie zaleczasz magifoam jak mam takie PA? mam do niego wlac sama piane a ona sama sie wymiesza tak to jest?

a jakie jak taka buteleczke co matherr, wczesniej wysyłał foto poglądowe?

marloexa musze zakupic wreszcie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carire, sama miesza, ale w jakich proporcjach możesz sprawdzić jedynie wypompowując pełny zbiornik z pojemnika lancy i zmierzyć ile w tym czasie wody uzbiera się w pojemniku np wiaderku. Przy następnej próbie zmierze ile na minimum ile na maksimum wody wyjdzie z lancy. W tym temacie ktoś już to mierzył ale nie jest powiedziane, że będzie tak samo u każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carire, nie pomoge Ci niestety z PA ani innymi lancami.Nigdy sie tym nie interesowalem.

Nie mam pomyslu jak bym mogl ja wykorzystac. :-]

W tym temacie ktoś już to mierzył ale nie jest powiedziane, że będzie tak samo u każdego.

Moge sie mylic, ale wydaje mi sie ze nawet u Ciebie dwa razy nie wyjdzie tak samo. :/

Cisnienie w sieci nie jest stale, myjka ma cisnienie od... do .... Sam jestem ciekaw co wyjdzie z takiej proby :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaję przy swoim stężeniu w lancy czyli 1:2, samego koncentratu lał nie będę, już z 1:2 brud schodzi, śmietana to nie jest ale ważne, że działa. Z tego co widzę właśnie takie efekty notują użytkownicy na słabszych myjkach karchera jeśli chodzi o konsystencję. Zorientuję się wśród znajomych czy ma ktoś karchera wyższej serii i wtedy przetestuję samą konsystencję piany, skuteczność jest już ok ;) Chyba za dużo oczekiwałem, miałem nadzieję na "bitą śmietanę" ;)

 

a dla ciekawych samej pianownicy, PA z bliska:

 

dsc3432.jpg

 

dsc3433t.jpg

 

 

i efekt raz jeszcze po nałożeniu piany, 5 min. leżenia, spłukaniu:

 

dsc3435x.jpg

 

dsc3448v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekS, jakim sprzętem? daje radę brudowi ta piana? kluczowa spawa to chyba myjka, potem dobór piany tak mi się wydaję :o Gdy sprawdzę na innej okaże się czy da radę gęstszą pianę wytworzyć, od samego sprzedawcy słyszałem że k2 i k3 dobrej czyt. gęstej piany nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matherr no u mnie na pewno nie spływa po 3-4min. A piany używam VP Snow Foam, w rozcieńczeniu chyba 1:10 :P A dokładniej to leje jakieś 100-150ml piany i do pełna wody (tylko nie pamiętam teraz czy pojemność zbiornika to 0,7. czy 1l. Aaa no i nie mam pianownicy na max "-" skręconej. I piana wychodzi jak na focie, a nawet gęściejsza bo zanim wyciągne aparat, załączę go itd :P

Może sprawdź jakie masz ciśnienie przed karcherem. Może będzie za słabe i to będzie tego wina :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matherr,

ja mam 5.55 jublee model i ciekaw jestem jak bedzie to u mnie wygladalo..

dam znac co sie bedzie dzialo ;)

Jeżeli mam b.brudny samochód i będę nakładał nowy wosk to leję 100ml magi foam i ok.80ml G101 woda do pełna do pianownicy PA myjka taka sama jak Twoja, piana super i domywa supr. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem, pewnie podżera trochę wosk, ale do odszczurzania i np. nadkoli/kół daje radę, zwłaszcza za 20 pln za 2 litry ;) więcej może doda lu5asz bo dostał tą pianę w gratisie do marolexa.

 

Hej,teraz nic nie pomoge bo nie uzyje jej na nowo nawoskowany samochod :P

Dopiero bede cos wiedzial po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu czytam i już mnie głowa boli :P Nie sposób 140stron tematu przelecieć..

Moje pierwsze pytania w temacie pianownic więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Chcę kupić pianownicę ręczną, czy warto inwestować w glorię http://showcarshine.pl/735-gloria-fm10- ... wnica.html czy np wystarczy taka http://showcarshine.pl/1291-epoca-tec-o ... eczna.html

 

Co do pojemności tych pianownic to również proszę o pomoc, powiedzmy że na raz chciałbym umyć swoją astrę g i tatusiowego golfa 4, jedno napełnienie tych pianownic wystarczy na dwa auta?

 

No i teraz jaka piana do tego? Chodzi o mycie w miarę bieżące, fury są po glince, ultimate compound i nawoskowane, także dobrze żeby piana tego nie zmyła. No i też cena/jakość/wydajność żeby była w miarę przystępna. Moje propozycje

1. http://showcarshine.pl/aktywne-piany/48 ... fibra.html

2. http://showcarshine.pl/1404-espuma-acti ... ne-ph.html

3. Najchętniej na początek może to http://showcarshine.pl/483-valetpro-ph- ... wosku.html

 

Jakieś rady, oceny, propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pianowanie jednego auta schodzi co najmniej 1 l roztworu (piana + woda). Nie licz również na to, że na jednym dopompowaniu oblecisz całe auto. Trzeba z 3-4 razy się namachać pompką.

Jeśli chodzi o samą pianownicę, wybrałem opryskiwacz Marolexa, przerobiłem na pianownicę i jestem w pełni zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.