Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Carire, co do myjki to sam mam dylemat co wybrac i na dzien dzisiejszy jedyne co jest pewne to to ze musi miec opcje pobierania wody, a sama lanca jest mi zbedna.

Co do pianownic recznych to jestem stronniczy :oops: i jak zawsze bede polecal Marolexa choc jesli kiedys cena Glorii bedzie bardziej przystepna i dostanie zbiornik 2l wybor bedzie duzo latwiejszy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFANO, oczywiscie kazdy zrobi tak jak bedzie mu pasowalo, tylko zawsze bardzo mnie dziwi kiedy dorosly mezczyzna z zamiloawim do wielogodzinnych prac (czesto ciezkich fizyczie) przy swoim samochodzie, narzeka ze musi zrobic kilka ruchow pompka pianownicy. :/

A Tobie teraz nie pozostaje chyba juz nic innego jak podzielic sie detalami jak wyczuc lance zeby efekt byl taki jaki u Ciebie.

Jaki masz roztwor? Jakie stezenie i jakiej chemi ma kontakt z lakierem ze dobrze domywa i jest tak bezpieczne jak opisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PA, szrego karchera z "regulacją", glorię,epoce, przerobionego kwazara (dysza+wentyl :P ) i kilka innych wynalazków.

 

Piany różne też przerabiałem (markety, kolorowe,neutralne) oraz szamponem lubię popianować :P

 

Trochę tym się już pobawiłem :)

Sam wiesz, że wydatek w lancach z myjkami jest bardzo różny i tu już każdy musi naprawdę sporo poeksperymentować... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz, że wydatek w lancach z myjkami jest bardzo różny i tu już każdy musi naprawdę sporo poeksperymentować...

Najwieksza wada lancy jest taka ze nie ma tam nic stalego. Robimy roztwor a reszta sie zmienia:cisnienia, wydatek wody, jej temperatura itd.

Dlatego dla mnie lanca to dobry sprzet jedynie (z odpowiednia silna chemia) do gruntownego mycia, kiedy nie musimy dbac o woski i dressingi itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon ma na myśli, że jak ktoś chce na szybko przeczyścić samochód bez obawy o woski to pianownica PA jest jak znalazł, jeśli ktoś chce mieć wszystko pod kontrolą to ręczny opryskiwacz ;) ja zastanowię się tylko do której grupy należę i robię zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carire, moim zdaniem duzo latwiej panowac nad tym co sie robi. A to chyba najwazniejsze.Przyznaje ze zuzycie chemii ma tez dla mnie znaczenie i wole zeby moja chemia w 100% ladowala na aucie.

ja zastanowię się tylko do której grupy należę i robię zakupy

I slusznie. Dobrze ze jest w czym wybierac. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie proszę jeszcze w temacie pianownic PA, MTM i Idrobase. Najbardziej chwalona jest tutaj pianownica PA, jej koszt to w granicach 150zł ( http://allegro.pl/profesjonalna-pa-pian ... 91978.html ), istnieją jednak inne pianownice jak np ta tutaj: http://allegro.pl/profesjonalna-pianown ... 46463.html jednak sprzedawca twierdzi, że do mojego karchera się nie nadaje :o różnica w cenie niewielka czy ta tańsza to MTM lub Idrobase? Oraz czy skoro spzedawca twierdzi, że na 2.98 nie da sobie rady i lepszej piany niż pianownica karcher 0.6 nie zrobi to czy mam mu zaufać i dołożyć kilka zł do PA czy na dobrą sprawę jest to to samo? Choć to samo chyba być nie może skoro z PA użytkownicy myjek serii K2 są zadowoleni, chyba, że sprzedawca coś ściemnia... wysłałem już zapytanie o producenta tej pianownicy, czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca pianownicy podobnej bliźniaczo do PA stwierdził, że nie będzie lepsza niż karcher'owska, dlatego zastanawiam się skąd rozbieżności w opiniach z forum, chyba, że te pianownice które on sprzedaje (Technik czy cuś takiego) rzeczywiście rady nie dają na słabszych myjkach i różnią się od pianownic PA (linkowałem ją jako drugą w poście wyżej) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jeszcze co do samej piany aktywnej, czy generalnie można powiedzieć, że słabsza piana typu tenzi carmax da podobny efekt co mocniej rozcieńczona tenzi truck? pomijamy kwestię wosku na lakierze, chodzi mi głównie o bezpieczeńśtwo dla lakieru czy tworzyw sztucznych (przy zachowaniu jednoczesnym w miarę mocnego działania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przewertowałem cały temat, decyzja co do pianownicy padła na PA od firmy wera, szukam natomiast odpowidniej piany w cenach oscylujących wokół cen tenzi. Truck na częste mycie nie polecacie, carmax jedni piszą, że domywa ok, nie zostawia zacieków, innni, że nie da rady uzyskać odpowiedniej piany z tego środka. Stężenia 1:10 powinny dać już zadowalający efekt jeśli chodzi o lancę pianującą, sitka czyste, ciepła woda, pokrętło na "-" i ma być dobrze, ostatnia kwestia to dobór piany, która utrzyma się na lakierze kilka/naście min. i nie będzie wymagała proporocji 1:3 albo większych, jakieś sugestie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przewertowałem cały temat, decyzja co do pianownicy padła na PA od firmy wera, szukam natomiast odpowidniej piany w cenach oscylujących wokół cen tenzi. Truck na częste mycie nie polecacie, carmax jedni piszą, że domywa ok, nie zostawia zacieków, innni, że nie da rady uzyskać odpowiedniej piany z tego środka. Stężenia 1:10 powinny dać już zadowalający efekt jeśli chodzi o lancę pianującą, sitka czyste, ciepła woda, pokrętło na "-" i ma być dobrze, ostatnia kwestia to dobór piany, która utrzyma się na lakierze kilka/naście min. i nie będzie wymagała proporocji 1:3 albo większych, jakieś sugestie :o

Spróbuj k2 active foam w 1:5 dobrze domywa i jest bezpieczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przetestowałem pianownicę PA wraz z pianą aktywną tenzi car max, szczerze powiem, że miałem nadzieję na coś więcej, pamiętając o ustawieniu max na "-" ciepła woda w zbiorniku wykonałem mieszankę 1:10 efekt mizerny piany praktycznie zero, zjechała po 3 minutach, kolejna 1:5, trochę lepiej choć dalej kiepsko, piana nie wytrzymała dłużej. Ani w pierwszym ani drugim stężeniu zwykłego brudu (piach itp) z auta nie ruszało. Kolejna próba przy 1:2 i dopiero tutaj coś zaczęło się dziać choć jak dla mnie piana jakaś świetna nie była. Brud w końcu zaczął schodzić. Nie wiem na ile osłabiłem działanie mieszanek 1:5 i 1:2 tym, że wcześniej auto było już zmoczone. Na opakowaniu jednak jak byk widnieje, że do lancy pianotwórczej stężenie ma być 1:1 lub koncentrat (nie wiem więc dlaczego takiej info na stronie producenta nie ma) i nie jest to stężenie wyrwane z kontekstu tylko osobne zdanie nt stężenia do lancy. Kolejne próby na suchym aucie wykonam od stężenia 1:5 i porównam efekt z tym samym stężeniem na zmoczonym aucie choć chyba producent wie co pisze skoro poleca 1:1 albo sam koncentrat.

 

dsc3431z.jpg

 

stężenie 1:2

dsc3443.jpg

 

4-5 min później:

dsc3444.jpg

 

było:

dsc3436f.jpg

 

jest:

dsc3449m.jpg

 

 

Ostatecznie auto można powiedzieć, że było czyste. Rozczarowałem się zarówno konsystencją "piany" jak i ekonomicznością środka tenzi, co mogę jeszcze zrobić? Jakieś pomysły? na auto wielkości VC w kombi ok 600ml jest potrzebne środka więc 200ml koncentratu na jedno mycie przy efektach "pianowniczych" jak wyżej

 

matherr taka piana wychodzi u mnie na pianownicy kupionej u MrCleaner na k2.98, czyli taka jak Twoja;)

zdecydowanie lepsza wydaje mi się twoja pin niż to co wyszło u mnie, jakiej piany użyłeś i stężenia, u mnie spływa po 3-4 min :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proximo, tak pisze na opakowaniu (lub 1:1) i widziałem to, natomiast czytając cały ten temat wnioski są takie, że jak przy 1:10 nie robi dobrej piany to "wiedz, że coś się dzieje" sam koncentrat i banieczka 5l po 10-15 myciach opróżniona, czy to normalna efektywność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.