Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Lazer, tam 1:5 jest podane dla pianownicy, a do opryskiwacza to raczej mniej.

Pianownica i opryskiwacz (jak go nazywasz Gloria, Marolex) pracuja na podobnych roztworach.

Jedynie lanca potrzebuje mocniejszej chemi.

 

Drugi post :P

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... start=1695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

marrrcin, Nie wiem ile ma nakrętka ale wydaje mi się, że to trochę za mało, powinniście dać z 1:15 czyli około 50 ml. Pamietajcie też o odpowiedniej technice stosowania piany - powinno nanosić się na suche auto oraz spłukiwać zaczynając od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś kupiłem pianownicę Epoca 2l oraz pianę Valet pro PH Neutral Snow Foam.

Mam pytanie: jak przygotować roztwór? Chodzi mi o to czy rozrabiać np 1:25 licząc na 2l czy na 1.5l? zostawiając miejsce na napompowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem pianownicę Epoca 2l oraz pianę Valet pro PH Neutral Snow Foam.

Mam pytanie: jak przygotować roztwór? Chodzi mi o to czy rozrabiać np 1:25 licząc na 2l czy na 1.5l? zostawiając miejsce na napompowanie.

Nalej 1.5l albo mniej bo sie zamachasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj próbowałem na aucie piany VP pH Neutral zupełnie bez rozcieńczenia, prosto z oryginalnej butelki, z pianownicą PA. Piana wyszła super a przy odpowiedniej regulacji pokrętłem - u mnie jeden cały obrót "w tył" od max minusa - wyszła super piana :good: po opianowaniu (obfitym, bez żałowania :-] ) całej Laguny zeszło mi ok 1 cm z poziomu 1l butelki. Bez bawienia się w przelewanie, rozrabianie itp...

 

Powiem szczerze, że już zawsze będę tak robił: po prostu wykorzystywał regulację, jaką mamy w pianownicach PA i tej podobnym! :song::song:

Dla ,mnie rewelacja. :good::good:

 

PS> następna próba w ten sposób z MagiFoam, którą posiadam.

 

PS2> moim zdaniem DG #111, który mam aktualnie na zimę nie zmienił sposobu w który kropelkuje.... może nie wiedział, że potraktowałem go inaczej niż zwykle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem pianownicę Epoca 2l oraz pianę Valet pro PH Neutral Snow Foam.

Mam pytanie: jak przygotować roztwór? Chodzi mi o to czy rozrabiać np 1:25 licząc na 2l czy na 1.5l? zostawiając miejsce na napompowanie.

pojemność użyteczna to 1,5l jeżeli chodzi o 300C 1,25l w zupełności starczy,przy 1,5l bardzo często trzeba pompować na początku,a już przy pełnym nabiciu i 1l to jeden bok do ogarnięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady w weekend spróbuje podziałać.

faraon3021 to w eopce trzeba jeszcze kombinować z filcami?? Myślałem że jak kupię gotową pianownicę ręczną to jest gotowa do użycia :o

masz 4 filce,ja tam używam 2-3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może było, ale wertować 132 strony to zbyt dużo jak na tę porę... do rzeczy - co wlać (poza wodą oczywiście ;) do Marolex-a aby uzyskać w fazie testów bardziej lub mniej ale jednak jakąś tam pianę? płyn do naczyń? szampon do włosów? chodzi o to by nie marnować właściwego produktu na testy z filcami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem dziś bezdotykowo auto pianą Magi Foam i jestem zachwycony :) 100 ml czystego roztworu wlałem prosto do pianownicy PA (zamówór zakręcony na max -

Starczyło na styk na małe auto ale leżała 10 min i nie chciała uciekac, nie wytrzymałem i zacząłem spłukiwać :) Na aucie leży cquartz uk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.