Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Kamyk, czy to nie powinno byc raczej tak ze pianownica na naniesc to co chcesz?

Być może tak jest :) To jest moja pierwsza pianownica i pierwsza piana więc jestem trochę jak dziecko we mgle. Z tego, co czytałem na KA wynika, że stężenie też jest parametrem, który trzeba odpowiednio dobrać celem osiągnięcia odpowiedniej piany.

Auto domyło się dobrze, nie wiem czy to zasługa tej piany czy resztek DJ PH Pro na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk, Jesli moge cos doradzic to ustawiaj pianownice pod chemie jaka chcesz pracowac.

Ma lasciwie dzialac i nie zmywac zabezpieczen. Od pewnego czasu na forum jest duze parcie na "ladna" piane.

Pewnie ze wazne jest to zeby pozostala dlugo na lakierze, robiac to do czego zostala stworzona, tyle ze moim zdaniem lepiej uzupelnic to co splynelo z lakieru i osiagnac wlasciwy efekt niz bawic sie ladnym sniegiem ktory nie dziala lub zmywa wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk moim zdaniem lepiej uzupelnic to co splynelo z lakieru i osiagnac wlasciwy efekt

Dzięki za pomoc. Od piany oczekuje zmycia zaschniętych plam z kurzu itp które niestety przy spłukiwaniu wodą z bezdotyku zostają. Lakier czarny więc niestety każdą taką plamkę (w szczególności na masce) widać. Zwykle myłem auto szamponem + po tym QD ale zostałem odcięty od miejscówki i staram się jakoś sobie poradzić na myjniach.

Jak wnioskuje aby zachować resztki wosku muszę używać mniejszego stężenia?

Czy mogę (po pianie i jej spłukaniu) spryskać auto mocno rozcieńczonym QD i później opłukać wodą czy zostawi on ślady na lakierze?

Czasami ciężko było mi wytrzeć QD do końca (QD to PB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk, nie idz na skroty bo to sie zwykle nie oplaca.

Piana to w naszym przypadku pre-wash(pomijam piany ktore razem z brudem zjedza wszystko ) czyli mycie wstepne, ktore ma na celu usuniecie luznego brudu i maksymalne odspoinowanie tego bardziej utrwalonego, jednoczesnie zachwujac w mozliwie najlepszym stanie woski i inne zabezpieczenia.

Odspoinowany brud jest zmywany woda pod wysokim cisnieniem, a nastepnie przy myciu wlasciwym (dwa wiadra).

Zwlaszcza przy czarnym lakierze latwo o kolejne rysy, jesli po samej pianie i plukaniu nastepuje wycieranie.(nawet z QD)

Jesli masz zabezpieczony lakier i dobry bezdotyk to mycie typu piana + ostatni program doraznie wystarcza choc nie polecam po tym wycierania :/

Do tego wszystkiego dochodzi wybor: chemi, stezen, zabezpieczen i ich kombinacje. A to wszystko znajdziesz wlasnie na KA :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zabezpieczony lakier i dobry bezdotyk to mycie typu piana + ostatni program doraznie wystarcza choc nie polecam po tym wycierania

Nie wycieram auta po takim zabiegu. Jestem świadom tego, że nie jest ono dobrze umyte. Czytałem tutaj na KA, że ktoś po pianie na bezdotyku nakładał posejdona w stężeniu 50ml/1l i później to opłukiwał. Chciałem zrobić coś analogicznego, tylko z QD. Nie wiem tylko, czy po wyschnięciu niewytarty QD zostawi ślady na lakierze - zakładając, że płukanie nie usunie go w 100%. No trudno, wygląda na to, że muszę spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazer, Nie znam tej piany, ale 200 ml to 5 razy wiecej niż np. Magi Nie wiem czy to co masz na opakowaniu nie jest norma dla lancy gdzie nośnikiem jest woda która całkowicie zmienia stężenie roztworu roboczego dodatkowo go rozcienczajac.(dość dowolnie :thumbdown: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.