Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek6, ja mam pianownicę z regulacją ilości piany i jak jest ustawiona na max to jest ok.

 

faraon3021, ma rację. Trzeba wszystko wyciągnąć, później włożyć z powrotem. A myjnie bezdotykową mam z 10 min jazdy od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może już padło to pytanie ale szukajka nic nie znalazła. Powiedzcie proszę od której strony najlepiej rozbierać pianownicę PA żeby dostać się do sitka, które chyba u mnie się przytkało, bo ostatnio zamiast piany poleciało mleko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Mam pianownice P.A. Jak ustawić ją aby piana była bardziej sucha i lepiej się trzymała auta? Maks na - (w prawo) a strumień jak (wąsko?)?

 

Tak, max na (-) a strumień to już do woli, bo tym tylko regulujesz jaką powierzchnię chcsz pokryć na raz. Kluczowe znaczenie tu ma ciepła woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Testował ktoś już piane AF avalanche.

 

 

Tak ;) Tak na szybko, po oprysku na bezdotyku :

 

-80ml na 1,5litrów w Glorii, przy 3 filcach dało fajną piane, w sam raz.

-domywanie na poziomie Magifoam

-leży krócej od ww., po ok.5 min płukałem ale to spokojnie wystarczyło żeby dość dobrze domyć 2 tygodniowy brud na aucie.

 

 

Jak robiliśmy parę dni temu wstępne testy w Marolexie, to wyszła lipa, leciało rozwodnione mleko przy takim samym stężeniu, dzisiaj z Glorii było ok. Myślę że jako alternatywa dla Magifoama wypada całkiem nieźle, ale to się jeszcze okaże pod dalszych testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w zimie lub gdy na zewnątrz jest 1-2 stopnie małą ochotę mam na moczenie ręki z rękawicą w wiadrze. Na szybko auto byłoby umyte (powiedzmy :mrgreen: ) po samym użyciu pianownicy i spłukaniu karcherem, poza tym do prewashu się przyda bo żadnego opryskiwacza nie posiadam jeszcze a samą wodą pod ciśnieniem cieżko grubsze zabrudzenia ruszyć czasem.

Tutaj pytanie czy pianownica karcher 0,6l będzie wystarczająca, pytanie kolejne jaka piana aktywna będzie najlepiej działać w takim wypadku jeśli ma ściągnąć maksymalną ilość brudu (czyli na wosk uważać nie musi) dimmer, tenzi truck? Znam chwalone VP snow foam itd ale szukam czegoś co da zadowalający jak na okres zimowy efekt po samym spłukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z doborem odpowiedniej kombinacji stężenie/filce dla Shiny Garage Fruit Snow Foam. Pianownicxa Epoca 1,5l

Stężenie 1:10

- 4 filce piana bardzo gęsta, przy pełnym napompowaniu Epoki dobrze leci przez 3-4sek, później strumień robi się punktowy

- 3 filce, trochę lepiej natomiast piana na lakier wydostaje się w postaci gęstych kropel - strumień jest nierównomierny i muszę nakładać po kilka warstw

- 2 filce trochę zbyt rzadka - dość szybko spływa 2-3min i na większości powierzchni auta już jej nie ma.

Próbowałem jeszcze robić bardzo małe stężenie ok 50ml / 1,5l ale ciężko było o odpowiedni efekt. Albo strumień punktowy albo mleko.

W którą stronę mam iść ze stężeniem? W stronę zalecanego przez producenta 1:5 czy może bardziej rozcieńczać?

 

Pozdrawiam

Kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.