Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

1:1 stosujesz tylko gdy masz problem z określeniem odpowiedniego stężenia. Sprawdzasz wtedy czy problem nie leży przypadkiem w pianownicy. Generalnie gdy nie ma żadnych problemów technicznych wystarczające rozcieńczenie, by uzyskać pianę, która utrzyma się te naście minut to 1:10 i takie sam stosuję.

Przy 1:5 jak zrobiłem pianę to leżała na kostce aż do deszczu więc nie wyobrażam sobie jaka piana powstaje przy 1:1 :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voldi22, nie nie.

Chodzi mi raczej o to czy Ty (czy moze ktos inny) potrafi obliczyc i podac jak silna(stezenie) jest piana ktora ma kontakt z lakierem.

Jesli robie do Marolexa roztwor typu 40ml/na litr to taki mam na samochodzie.

Mnie interesuje jak to wyglada w przypadku lancy pianujacej i myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

faraon3021, może Ci pomogę :)

W lipcu miałem taki elektroniczny przepływomierz wody do testowania - producent chyba GARDENA. Mierzyłem ile wody idzie na poszczególne etapy mycia w tym pianowanie.

Myjka: Karcher K 7.400

Pianownica: PA

Piana: Magifoam (stężenie 600 ml wody + 60 ml piany)

Wody (w czasie pianowania): licznik zmierzył 4,5 litra

 

Pomogłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voldi22, a to nie jest tak, że myjka sobie to ciśnienie wyrównuje? Tylko tak gdybam, nie jestem pewien. Jakby nie było to pianę należy kupować taką, która jak najmniej rusza wosk i stężeniem regulować tylko gęstość. Ta informacja, jakie stężenie masz na aucie niczego i tak nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, Wychodzi na to ze na 60ml chemii poszlo 5,1l wody, co daje ok 11,8ml na litr.

Tak Eryczek pomogles-dziekuje. :good: .Mam 100% pewnosci ze szkoda pieniedzy na lance pianujaca.Nawet przy bardzo dokladnym pokryciu piana nie widze najmniejszej szansy zeby taki roztwor zadzialal jako aktywna piana.Nie VP i nie Magi ;) a z "kilerami" na zadbanym i zabezpieczonym lakierze raczej bym nie ryzykowal.

Przerobilem juz chyba wszystkie z mozliwych stezen Magi i VP i rozne stopnie ich spienienia oraz czas w jakim mialy kontakt z brudem i zeby to dzialalo to musi byc min 40 ml na litr a i tak VP wzmacniam dodatkiem APC :song:

Ladnie mycie lanca wyglada na YT , ale nie wydaje mi sie zeby moglo zdzialac wiecej jak np dwukrotne zmoczenie brudnego lakieru sama czysta woda. :/

 

voldi22, a to nie jest tak, że myjka sobie to ciśnienie wyrównuje? Tylko tak gdybam, nie jestem pewien. Jakby nie było to pianę należy kupować taką, która jak najmniej rusza wosk i stężeniem regulować tylko gęstość. Ta informacja, jakie stężenie masz na aucie niczego i tak nie zmieni...

Tu sie mylisz.

Producent myjki podaje maksymalna wydajnosc tloczenia czyli powinno sie przyjac ze jest ona zmienna i zalezy od roznych czynnikow.(cisnienie w sieci, przekroj weza, itp)

Stezenie stosowanej chemii to glowny czynnik wpywajacy na domywanie brudu i niszczenie zabezpieczen na lakierze.

Kupowane przez nas rozne srodki(pomijam skrajnosci typu mocna chemia do mycia TIRow i marketowe niewypaly) to czesto ta sama chemia jedynie w roznych opakowaniach, stezeniach i wykonczeniach(zapach, kolor) :song:

Tablica Mendelejewa to dosc ograniczony zbior :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie pytanie, może było ale nie moge znaleźć :(

 

Co będzie lepszym wyborem:

1. Gloria http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... aster.html

 

2. Czy Karcher 2.14 + pianownica PA http://allegro.pl/profesjonalna-pa-pian ... 28060.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielony

no jeśli masz warunki do używania myjki to będzie ona z pewnością lepszym wyborem niż pianownica ręczna, poza tym myjkę wykorzystasz do spłukiwania syfu. to trochę jak pytanie czy kupić śrubokręt czy wkrętarkę. jedno i drugie jest świetne dla swojego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem marolexa przerobiłem wszystko ładnie, piana zrobiona z valet pro ph neutral snow foam trzymała ok 5 min, stężenie 3%, samochód nie za bardzo brudny naloty bardziej z kurzu, i jakoś słabo domyło auto :cry: , taka słaba ta piana ? czy może coś nie tak zrobiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem marolexa przerobiłem wszystko ładnie, piana zrobiona z valet pro ph neutral snow foam trzymała ok 5 min, stężenie 3%, samochód nie za bardzo brudny naloty bardziej z kurzu, i jakoś słabo domyło auto :cry: , taka słaba ta piana ? czy może coś nie tak zrobiłem ?

 

Mam podobne odczucie choć jest to moja pierwsza akt.piana z jaką mam do czynienia.

W kilku wątkach spotkałem się z opinią, że nie jest to właśnie jakaś super zmywająca brud piana choć może jest to zaleta jeśli nie chcesz za bardzo ruszyć wosku (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Ostatnio nabyłem marolexa przerobiłem wszystko ładnie, piana zrobiona z valet pro ph neutral snow foam trzymała ok 5 min, stężenie 3%, samochód nie za bardzo brudny naloty bardziej z kurzu, i jakoś słabo domyło auto , taka słaba ta piana ? czy może coś nie tak zrobiłem ?
Piana VP pH Neutral ma na celu jak najbezpieczniejsze dla wosku usunięcie brudu przed myciem właściwym - ręcznym, a nie umycie auta bezdotykowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mam myjkę Karcher serii k i mam do niej pianownicę oryginalną Karchera. Myślę nad zakupem glorii FM10 i zastanawiam się czy warto ją kupić czy lepiej używać myjki ciśnieniowej? Glorię używałbym w zimę, bo przed domem robi mi się lodowisko jak jest dużo wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować glorię wolałbym zainwestować w MTM lub PA chyba ,że piana z ori Ci odpowiada.

 

Też tak myślę. Pianownica Karchera niespecjalnie się do czegokolwiek nadaje. Mnie nie udało się nią uzyskać zadowalającej piany, zresztą ciężko to nazwać pianą. Arek słusznie radzi porządną pianownicę, ew. jeśli chcesz pianownicę ręczną i zejść przy okazji z kosztami to kupiłbym i przerobił Marolexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.