Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej ktoś znalazł Super spray. Ludzie to niby chwalą w opiniach. Więc może i Miracle - Gro by zdało egzamin. Zawsze to można podpiąć pod wąż ogrodowy i jazda jak ktoś nie ma myjki ciśnieniowej. Chyba zasada działania podobna albo i ta sama.

610hi6PMOYL__SL500_AA300_.jpg.2c2729e6391d3e958045718bea874403.jpg

59442a94e1184_superspray.jpg.73250835ccfab92cccf2a67162e20d0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego jak super spray można tanio kupić w leroy merlin bądź na allegro

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0

 

 

Piany z tego nie będzie ale pre-washa naniesie który zmiękczy brud. Na pewno wolał bym to niż nic bądź latanie ze zwykłym opryskiwaczem ciśnieniowym. Jak ktoś ma niskie ciśnienie wody to nie będzie mu to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wolał bym to niż nic bądź latanie ze zwykłym opryskiwaczem ciśnieniowym.

A jakie maksymalne stezenie chemii mozna z tego wycisnac ?

I jak bedzie wygladala wydajnosc i skutecznosc piany przy takim nanoszeniu?

Chyba jednak wole modyfikowane opryskiwacze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie maksymalne stezenie chemii mozna z tego wycisnac ?

 

To już zdaje się zależy od ciśnienia w instalacji itp.

 

I jak bedzie wygladala wydajnosc i skutecznosc piany przy takim nanoszeniu?

 

Nie piany a roztworu czyszczącego. Wydajność - jak wyżej, skuteczność zależna od chemii. Z doświadczenia Ci powiem ,że pienienie nie zawsze jest wyznacznikiem skuteczności roztworu. Np. taka magifoam od początku była stworzona do użycia w pianownicy do myjki a taka VP ph neutral wg. producenta najskuteczniejsza jest z opryskiwacza.

 

Chyba jednak wole modyfikowane opryskiwacze

 

Celowo napisałem "zwykłym opryskiwaczem" gdyż nie chodziło mi o przerabiane marolexy czy glorie tylko o zwykłe tanie ogrodnicze które są w podobnej cenie jak to "urządzenie"

 

Ale abstrahując od rodzai opryskiwaczy to robienie całego auta latając i pompując w koło to dla mnie osobiście mega porażka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo napisałem "zwykłym opryskiwaczem" gdyż nie chodziło mi o przerabiane marolexy czy glorie tylko o zwykłe tanie ogrodnicze które są w podobnej cenie jak to "urządzenie"

Zwykly czy przerobiony daje mozliwosc precyzyjnego naniesienia chemii, w odowiedniej ilosci i stezeniu

Ale abstrahując od rodzai opryskiwaczy to robienie całego auta latając i pompując w koło to dla mnie osobiście mega porażka

Probowales kiedys?? Nie jest tak zle :good:

Kup, przetestuj, zdaj relacje, chetnie poczytam jak sie to urzadzenie sprawdza z chemia samochodowa :P

Ja obejrzalem, pobawilem sie tym chwile i nie polecam.Wyglada na kruche i delikatne :/

a ustawienie wlasciwego stezenia to raczej czysty przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowales kiedys?? Nie jest tak zle

 

Oczywiście. Niemiło to wspominam. :kox:

 

Kup, przetestuj, zdaj relacje, chetnie poczytam jak sie to urzadzenie sprawdza z chemia samochodowa

Ja obejrzalem, pobawilem sie tym chwile i nie polecam.Wyglada na kruche i delikatne

a ustawienie wlasciwego stezenia to raczej czysty przypadek.

 

Też miałem to w ręku. Wygląda jak "urządzenie" za 10zł co nie zmienia faktu ,że dla mnie lepsze to niż nic bądź zwykły opryskiwacz w podobnych pieniądzach. Kupować nie zamierzam bo mam pianownicę i nic innego do prewash'a mi nie potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu zakupiłem BILT-HAMBER Autofoam

do tego mam Karcher 330 M o takich parametrach pracy :

Ciśnienie robocze nom. (110 bar) 11 MPa

Ciśnienie roboczemaks. (120 bar) 12 MPa

Wydajność pompy 380 l/h

i taką pianownicę

 

efekt mycia pianom jest taki

czyli piana jest rzadką (nawet gdy ustawię na pianownicy ilość detergentu max) i szybko spływa (nie ma piany jest woda zabarwiona na biało). Co trzeba zrobić aby pina była gęsta i trzymała się tak na aucie
pianownicę

Obecnie BILT-HAMBER Autofoam rozcieńczałem 1-10 za mocno ? i dla tego taki słaby efekt? a może pianownica jest kiepska i trzeba by kupić coś lepszego ?

 

Z góry dzięki za rady - to moja pierwsza przygoda z pianą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.A, Indrobase, MTM, wszystko jest na allegro, wyszukaj taką z odpowiednią końcówką pod swoją myjkę i kupuj, cena około 139-169 zł. Z resztą w tym dziale, jest wiele zdjęć, dobrych pianownic. :good: Miłej lektury :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem pianownice 2 :

http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 49927.html

http://allegro.pl/profesjonalna-pianown ... 57921.html

wyglądają identycznie ale dwóch różnych firm.

Którą wybrać, która lepsza do mojego sprzętu ? Nie potrafię na allegro znaleźć pianownicy PA może mi ktoś dać jakiś przykładowy link?

Czy możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę na allegro który będzie miał te pianownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro prawdziwe pianownice pa sprzedaje wlaśnie ppuhwera. Z tego co się dowiedziałem to czekają na zamówienie. Sam chce kupić i myślę, że w tym tyg bedą dostępne :) Co do pianownic od techkar do niby też dają radę, poszukaj na forum pod hasłem "techkar"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro prawdziwe pianownice pa sprzedaje wlaśnie ppuhwera. Z tego co się dowiedziałem to czekają na zamówienie. Sam chce kupić i myślę, że w tym tyg bedą dostępne :) Co do pianownic od techkar do niby też dają radę, poszukaj na forum pod hasłem "techkar"

 

potwierdzam, też czekam za dostawą i kupuje od nich (ppuhwera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.