Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Też posiadam pianownicę od firmy-Wera za kwotę 149pln.Dodatkowo dodali gratis,redukcję(duże łopatki) do mojego Lavora.Nakładam nią szampony i piany ValetPro oraz szampon Monster Shine.Produkt godny polecenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pianownicę od TECHKAR i ostatnio pojawił mi się pewien uciążliwy problem. Otóż zauważyłem ostatnio, że te "ząbki" do mocowania pianownicy na lancy są ustawione poziomo i przy zakładaniu pianownicy na lancę znajduję się ona w pozycji poziomej zamiast pionowo. Komuś się to po prostu przekręciło, tylko jak?

Próbując ustawić pianownicę do pozycji pionowej na lancy, po prostu się rozkręca. Nie mogąc znaleźć rozwiązania, rozkręciłem tą część mocującą pianownicy, by ją skręcić ponownie, dokładniej. Tam jest akurat taka śruba w dwoma gwintami po obu stronach, jedna przykręcana do pianownicy, druga do tego uchwytu. Po skręceniu pojawił się kolejny problem, pianownica zaczęła przeciekać w miejscach tych gwintów. Problemu z ustawieniem pianownicy nie udało się niestety rozwiązać.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy i co możecie doradzić jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj piana słabo sobie poradziła z brudem

 

+1

 

U mnie zakup jednorazowy - zużyłem galon i zapomniałem...

słabo domywa i wcale nie taki "neutral" dla waksów :thumbdown:

 

a już myślałem, że tylko ja jestem niezadowolony z tej piany, chyba pora na Magi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa Magi na woski ?

 

Żadna piana nie jest obojętna dla wosku. Tylko delikatne, niezbyt częste mycie jest "bezpieczne". Jak masz dobre, prawidłwo nałożone LSP, to bezdotyk nr 5,6 musi wystarczyć....jak operator wróci z majówkowych wojaży, będzie filimik owady vs woreczek.... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem w markecie aktywną piane TOPDRIVE - z nalepką ( jestem z Polski ) 2 litry, za 12 zł. Używam jej w takim rozcieńczeniu jakie mi się uleje do pianownicy, a woskować, to woskuje na tyle często ze mi to nie przeszkadza, a zwykle poprawiam Quick Waxem megsa.

 

Jakiś czas temu rozcienczalem w pianownicy szampon megsa gold class, może nie pienił się tak jak ludwik :D ale świetnie dawał rade sobie z brudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chce dokupic do LAVOR STM160 pianownicę i za bardzo nie wiem z jaką końcówką, krótkie skrzydła LAVOR czy długie skrzydła, ktos kto posiada STM 160 i pianownice PA mógłby się wypowiedzieć która końcówka przypasuje ???

 

pianownia od ppuh wera, w opisie maja cos takiego

 

A- szybkozłączka

 

B- końcówka do Lavor (krótkie skrzydła) , Einhell

 

C- końcówka Aqua, Bosch

 

D- końcówka do Lavor (długie skrzydła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno długie skrzydełka. Kupiłem tydzień temu myjkę STM160 i pianownicę IDROBASE. Z tego co wiem, ten sprzedawca nie posiadał tych końcówek (na dole aukcji pisało) chyba, że już się coś zmieniło.

Mam pytanie, które było wałkowane wiele razy ale muszę je zadać ze względu na to iż nie idzie nigdzie dostać 1 litra aktywnej piany w przystepnej cenie jestem zmuszony do kupna całej 5'tki.

Jaka aktywna piana będzie dobra do mycia 1 lub 2 razy na 2 tyg. ?

Chodzi mi o w miarę dobre domywanie a przede wszystkim o bezpieczeństwo lakieru i innych rzeczy. Czy VALAETpro snow robi tylko pianę czy potrafi trochę brudu ściągnąć? A może carvalet z woskiem będzie lepszym wyborem? Na razie wosku brak.

Nie chciałbym wydawać 100zł na 5L baniak który będzie leżał w kącie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych testach z pianą Autobrite a mianowicie Magifoam :)

Po sprawdzeniu VP PH Natural nadszedł czas na Magi, ta sama pianownica PA i Karcher K5.55 a różnica w piane widoczna gołym okiem :good: Magi jest mocniej zbita niż VP nie wspominając o domyciu auta bo tu różnica jest ogromna...

Jednym słowem polecam Magifoam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy i na początek mam takie troszkę pewnie głupie pytanie odnośnie pianownicy.

Mianowicie posiadam myjkę NILFISK starszy już model ma ona silnik 7,5 kW i 1100l wydajności. Ciśnienie max według wmontowanego manometru to 240 bar. I mam pytanie czy jeżeli dokopię do niej pianownice to czy będzie ona pracować na max ciśnieniu czy w takim trybie jak przy pobieraniu detergentu ze zbiornika wbudowanego. Pytam ponieważ jedyna pasująca pianownica jaką znalazłem to taka a ona parametry ma zdecydowanie za niskie bo nawet jak na zaworze skręcę maksymalnie ciśnienie to i tak niewiele poniżej 200 bar uzyskam. A może ktoś wie gdzie mógłbym dostać "mocniejszą" pianownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam do dyspozycji myjke karchera k 5.660... wiem ze nie ma w zestawie typowej pianownicy, ale z tyłu widzialem zbiorniczej z jakims plynem uniwersalnym no i mozna ustawic zeby leciał tez w jakims stężeniu...

 

sprawdzi to się np z jakims AB Magicfoam lub tez BH Autofoam lub tez jakis inny środek tego typu?

 

czy raczej sobie darować takie coś ?

 

jak tak to jaki byście polecali do takiego typu nakładania na auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie odradzam - szkoda nawet płynu za 2 zł wlewać do tej pseudo pianownicy :) gdybym wiedział, że to taki shit to nigdy w życiu nie kupił bym karchera z tymi dodatkowymi akcesoria (m. in. pseudo pianownicą) Najlepsza jest osobna pianownica PA. I nie korzystaj też z mieszacza chemii z wodą, który jest z karcherem. Pompa szybko pada pod wpływem chemii, którą się miesza z wodą. Najlepiej stosować pianownicę PA która miesza wodę z chemią już na wylocie. W samym serwisie karchera to samo mi powiedzieli jak byłem ze swoim karcherem. Jak sobie kupisz porządną pianownicę to dokup sobie rozgałęźnik tak aby do tego karchera mieć jednocześnie podłączoną lance i pianownice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanko. Jakie stosujecie stężenie magifoama w pianownicach?

Pisze ponieważ... dostałem 2 dni temu pianownice Pa(mam karchera 3.68, chyba 1.5 kW i 350 l/h) i przy rozcieńczeniu 1;10 leci mleeeko... dopiero przy 1:5 w miarę to się trzyma. Mój marolex przy 1;25 robi lepsza piane :(

Myślicie, że winowajcą może być słaby karcher?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM wszystkich jako nowy użytkownik;)

Bardzo prosisłbym o początek o poradę, a mianowicie, myję samochody w taki sposób: mam 12l opryskiwacz KWAZAR w którym rozrabiam sobię aktywną pianę firmy Atlas - DIMER, myjkę KArcher K 5.20 M plus, chyba ok 140bar, lecz po obmyciu wodą, następnie nałożeniu piany, i spłukaniu, muszę wodą z wiaderka (oczywiście na dwa z płukaniem i gąbką) obmyć samochód no a felgi oczywiście szczotką, na koniec stsuję wosk rozrobiony też w rozpylaczu kwazar jednakże 3l, no i woda spłukuje na koniec. Suszenie sćiagaczką silikonową a czasami przejaz na osuszenie z lenistwa ale też z chęci nie porysowania lakieru;)

jednakże noszę się obecnie z zamiarem kupna nowego samochodu,a po lekturze forum wywnioskowałem ze lepiej byłoby kupić pianownicę do myjki (kupię z firmy WERA tą PA) tylko teraz chciałbym się poradzić jaką pianę by była w miarę mocna, dobrze radziła sobie z brudem i czy efekt śniegu jest ważny? Nie chcę zniszczyć lakieru więc chciałbym taką pianę by jak najlepiej domywała, lakier zabezpieczę na początek Cquatz, czy używał mozę ktoś tego środka:)?

 

Przepraszam za długośc lecz jedno pociągneło drugie i to tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączny czas wizyt Minut: 30

Poczytaj forum dłużej. Wszystkie kwestie jakie wymieniłeś były poruszane.

"Efekt śniegu" jest o tyle dobry, że piana dłużej leży na samochodzie a tym samym ma więcej czasu na penetrację/rozluźnienie brudu.

lakier zabezpieczę na początek Cquatz, czy używał mozę ktoś tego środka:)?

Jak wyżej, poczytaj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.