Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

czy duża jest różnica pomiędzy pianownicami PA z tej całej Wery, a pianownicami kiedyś polecanymi na KA od TechKar'u? Bo mając w pamięci dobre opinie kupiłem u tych drugich. Dopiero teraz tu zajrzałem kierowany chęcią pocztania o polecanych pianach i widzę, że kupujecie w tej pierwszej lokalizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny test piany magi foam w połączeniu z pianownicą PA - tym razem sponsorowany przez naszego kolegę "Eryczek" - dzięki

 

 

wnioski:

- pianę którą posiada jest taka sama jak od kolegi "Eryczek"

- zostało jeszcze tylko wymienić sitko bo mimo czyszczenia efekt pianowania jest taki sam

 

chyba że winowajcą się twarda woda którą mam w instalacji

 

podziękował za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem co Ty, ale już go rozwiązałem. Na początku radziłem sobie tak że rozcieńczałem VP snow foam 1:10 i do tego dolewałem trochę szamponu megsa, i piana była już dużo lepsza niż samo VP. Ale dalej nie było to to, co powinno być. I winowajcą u mnie było słabe ciśnienie w kranie. Podłączyłem pod karchera wąż do którego mam osobną pompe i już jest ok :D

A by się wydawało że z kranu woda leci całkiem ok, a jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu, tu Ci nie pomogę bo nie wiem. Ale wiem że u mnie w kranie który jest na zew. domu jak odkręciłem wodę na max to niby leciała całą szerokością węża i wydawało się ok, ale jednak nie tak jak przez małą pompę ;) No a że mam też przy karcher'ze filtr zew. to niekiedy nawet zdarzyło się że filtr nie był w pełni zalany. Może podjedź gdzieś na myjnie ręczną, i zapytaj gościa czy jest możliwość podpiąć Twoją pianownice w celach testowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam problem z pianownicą. Kupiłem taką na alledrogo http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 18126.html

była w pudełku Auto Bella made in Italy . Razem z pianownicą kupiłem środek do mycia K2 Deeper . Rozcieńczyłem w proporcji 1:4 i do dzieła ...... a tu problem . Pianownica nie podaje piany równomiernie tylko przerywa : http://www.youtube.com/watch?v=ODg1O6zhNhU

Używam jakiejś starej myjki Nilfisk z grzaniem wody (do piany nie grzeje wody).

Czy to jest problem z myjką , pianownicą czy z pianą ??? Dodam że jak używam samej lancy do wody to power jest taki że na początku to aż trudno utrzymać bo takie ciśnienie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowson, Problem leży w zbyt mocnej myjce. Z uwagi na mały przepływ przez pianownice myjka szybko osiąga cisnienie i wyłącza sie. Z uwagi ze spust masz otwarty ciagle sie włącza i wyłącza i dlatego pracuje pulsacyjnie. Rozwiązaniem tego problemu jest albo popuszczenie węża by cześć wody omijala pianownice lub wstawienie trojnika z zaworem kulowym i upuszczaniem troszke wody przed pianownica. Można tez próbować regulować myjke, tzn zmniejszyć cisnienie ale to trochę głupie żeby zmniejszać cisnienie przez pianownice, bo bez niej lepiej żeby myjka była mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze , wcześniej jak miałem jakiegoś Karchera z serii K (taki podstawowy ) i taka zwykłą pianownicę do tego typu to praktycznie leciała tylko woda o białym kolorze (mleko nie piana) a teraz jak mam dobrą pianownicę i porządną myjkę to okazuje się myjka za mocna .... ech jak pech to pech :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to u mnie podobnie:

3 KW i 600 l/h

Mój problem polegał na podawaniu zbyt małej ilości wody do myjki i sposobie podpięcia się do prądu. Producent w instrukcji twierdzi że wąż 1/2 cala jest wystarczający - otóż nic bardziej mylnego :/ konieczny jest przekrój 3/4. Druga sprawa to prąd - trzeba się podpiąć bezpośrednio kablem od myjki do gniazdka. Po zastosowaniu przedłużaczy pojawił mi się efekt pulsacyjnego strumienia wody.

Nie jestem elektrykiem i nie mam wykształcenia technicznego, więc proszę się ze mnie nie śmiać :D Metodą prób i błędów odkryłem te dwie prawdy i teraz wszystko działa rewelacyjnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, Te rzeczy wyeliminowalem wcześniej. Z prądem to ważne żeby nie stosować przedluzaczy i małym przekroju przewodu. Ja w tych samych warunkach na pianownicy miałem pulsacyjna prace a bez pianownicy chodzi ok. Zastosowaniem trojnik i jak chce pianowac to uchylam delikatnie zawor, wówczas jest idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie podobnie:

3 KW i 600 l/h

Mój problem polegał na podawaniu zbyt małej ilości wody do myjki i sposobie podpięcia się do prądu. Producent w instrukcji twierdzi że wąż 1/2 cala jest wystarczający - otóż nic bardziej mylnego :/ konieczny jest przekrój 3/4. Druga sprawa to prąd - trzeba się podpiąć bezpośrednio kablem od myjki do gniazdka. Po zastosowaniu przedłużaczy pojawił mi się efekt pulsacyjnego strumienia wody.

Nie jestem elektrykiem i nie mam wykształcenia technicznego, więc proszę się ze mnie nie śmiać :D Metodą prób i błędów odkryłem te dwie prawdy i teraz wszystko działa rewelacyjnie :good:

z tym wężem to bym polemizował bo jak myłem garaż podłączałem przemysłowego karchera na siłę pod 20m wąż 1/2cala i działało to bez żadnego problemu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioski:

- pianę którą posiada jest taka sama jak od kolegi "Eryczek"

- zostało jeszcze tylko wymienić sitko bo mimo czyszczenia efekt pianowania jest taki sam

 

chyba że winowajcą się twarda woda którą mam w instalacji

 

podziękował za uwagę

 

Kulon Moja pianownica dawała taki sam efekt jak u Ciebie. Wysłałem ją na naprawę gwarancyjną. Wróciła z nową dyszą. Pierwsze pianowanie - efekt powala. Wlałem do Pianownicy 800ml ciepłej wody i 60ml VP Snow Foam, ustawiłem max na "-" i wyszła super gęsta piana, wyglądem przypominająca piankę do golenia. Taka ilość wystarcza mi spokojnie na 2 duże samochody. Piana długo się utrzymywała mimo mycia w słońcu.

 

Oczywiście przed wysłaniem pianownicy rozebrałem ją na części, wszystko wyczyściłem, przedmuchałem.. zero efektu.

 

Jeśli więc ktoś ma niezłą myjkę typu Karcher K5, pianownicę pokroju P.A czy MTM i rozcieńczenie na poziomie 1:10 i nie uzyskuje gęstej piany - coś jest nie tak, prawdopodobnie z pianownicą.

 

Pozdrawiam,

Capaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaz, gdzie wysłałeś pianownicę do naprawy?

Ja mam identyczne objawy:myjka Karcher 6,75 (silnik z 7,**) pianownica PA z Autofanatica, piana Magifoam 1:10 no i praca pulsacyjna.

Gość z Autofanatica powiedział, że z czymś takim się nie spotkał i to musi być wina myjki.

Wąż zasilający-firmowy, znajdujący się na wyposażeniu-1/2" -nie mogę zmienić na wiekszy.

W serwisie myjki powiedzieli, że mam rozwiercić dyszę w pianownicy ale nie po to kupilem porządny sprzęt, żeby się bawić w Adama Słodowego!

Pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Karcher-a K-7.85 z 2007r, i pianownicę od AUTOFANATIC, do tego wąż ogrodowy 40m długości o przekroju 1/2, i powiem że też miałem problem z pulsacyjnym podawaniem piany z pianownicy.

Po skończonym użytkowaniu spuszczałem wodę z węża podczas zwijania, po ponownym podłączeniu pianownicy podawał pianę pulsacyjnie, z lancy było ok, bez lancy z samego pistoletu też podawał wodę pulsacyjnie, problem polegał na tym że jak zwijałem wąż i spuszczałem z niego wodę zostawało w nim powietrze, teraz przed każdym pianowaniem najpierw puszczam samą wodę z pistoletu bez lancy ( trwa to ok 1-2min) aż zejdzie całe powietrze z 40m węża i zacznie lecieć woda bez przerw, następnie podłączam pianownicę i do dzieła - problem więcej się nie pojawił. Nie wiem czy komuś to pomoże, ale u mnie to była przyczyna pulsacyjnego podawania piany.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.