Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

kupiłem pianownice profesjonalną P.A ze zbiornikiem 1l. Do tego aktywną pianę Tenzi Tan Car + wosk Rollex.

Jakie zalecicie proporcje rozcieńczenia. Troche poczytałem forum i piane ktoś zalecił rozcieńczyć z wodą 100ml/1l natomiast wosk 15 ml/1l.

Mam seata Leona którego zamierzam umyć przez weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z was uzywal/uzywa 2187966039

 

i moze doradzic dobre proporcje, bo mam wrazenie, ze po rozcienczeniu nawet 1:20, mimo wytworzenia duzej ilosci piany (pianownica piano06.jpg )

 

domywanie brudow nie jest idealne...

 

 

Jakie proporcje radzicie i jaka jest w ogole wasza opinia o tej pianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem w.... aktywną pianę firmy PULS

 

Odradzam tą pianę nawet przed korektą.. zostawia białe plamy na elementach chromowanych..

 

domywanie brudow nie jest idealne...

 

poczytaj forum.. piana ma za zadanie ruszyć luźniejszy brud tak aby mycie "właściwe" było bezpieczniejsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj forum.. piana ma za zadanie ruszyć luźniejszy brud tak aby mycie "właściwe" było bezpieczniejsze..

 

Blade, mimo ze na forum jestem od niedawna, to od dawna sledze forum i troche sie na tym znam, jednakze, ta piana wyjatkowo sobie nie radzi w jej roli w tych proporcjach stad pytanie - czy bezpiecznie mozna dac mniejsze rozcienczenie, czy po prostu ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio stałem się właścicielem myjki Parkside z Lidla i chciałbym dowiedzieć się więcej o pianownicy, może uda mi się wnieść coś nowego do wątku.

Czy ktoś z Was potrafi wyjaśnić jak działa profesjonalna pianownica, bo z tego co zauważyłem już nie raz na myjni to fakt że wlewa się płyn do małego pojemniczka przy pianownicy, a pianując płyn ten jest jakoś zasysany z tego zbiorniczka. Jak to działa, ma może ktoś przekrój takiej pianownicy lub zna jakiś sensowny sposób wytłumaczenia tego procesu.

Może to głupie pytanie, ale w wyszukiwarce nie mogłem znaleźć takiej odpowiedzi, jedynie zdjęcia rozkręconej pianownicy (chyba PA)

Pozdrawiam

Sam proces wykorzystuje paradoks hydrodynamiczny tzn ze ciecz(gaz) plynaca w rurce w jej przewezeniu ma nizsze cisnienie niz przed przewezeniem i za nim(zwezka Venturiego)

Jesli w przewezeniu wstawimy rurke plynaca ciecz wytwarza podcisnienie i przez te wlasnie dodatkowa rurke bedzie zasysala inna ciecz lub gaz.

Paradoksalnie dziurawa zwezona rurka zasysa powietrze :dontknow:

Metalowa siateczka spienia mieszanine, koncowka nadaje ksztalt strumieniowi i mamy piane(tak w skrocie) :P

Reszta to regulacje proporcji skladnikow mieszanimy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przyjechał do mnie czarny zaniedbany kropek kolegi, więc trochę polałem mu piany:

 

pa1hl.jpg

pa2j.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć- robiłem je pianownicą PA (to nie jest za dobry aparat :D). Do aparatu wlałem 80 ml Magi Foam i do pełna wody kranówy. Wiadomo, że to nie cuda i nie prawdziwa piana (pianka do golenia itd.), ale chciałem pokazać jaką pianę można uzyskać Karcherem zabawką K2.15+ ;). Samochód przez całą zimę był raz myty Magi z Glorii na bezdotyku i raz czy dwa ONR, więc brudu powinno być dużo... ale nie- umyłem samochód na dwa wiadra szamponem Rise&Shine (niedługo napiszę jego recenzję), i po umyciu wiadra nie zrobiły się wcale czarne. Coś tam to piana działa w połączeniu z PA i zabawką dla dzieci. Za jakiś czas wrzucę zdjęcia z mycia "porządną" myjką i PA.

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy pianownic P.A i podobnych, pasujących do Karchera, którzy rozkręcali pianownice celem czyszczenia. Czy po w/w zabiegu pianownica nie "lała" przy gwintach? Czy w waszych pianownicach gwinty były pokryte jakimś klejem?

 

Jestem właścicielem pianownicy Idorbase z allegro i rozkręciłem pianownicę celem czyszczenia, ponieważ od nowości nie tworzyła piany. Po złożeniu pianownica przecieka i nadal piany nie tworzy :dontknow:

Podczas rozkręcania zauważyłem że gwinty były pokryte jakimś klejem/lakierem, który złuszczył się.

 

U mnie problem z pianą wygląda tak, że pianownica pieni tylko wtedy, kiedy ustawię max na "+" a następnie podczas pianowania przekręcę max na "-". Wówczas leci mleko.

Jeżeli natomiast od razu zacznę na "-" leci coś, co nie sposób nazwać mlekiem.

Wszystko znika z lakieru po 30s.

 

Pisałem już wcześniej... Piana VP Snow Foam, Karcher K5.55 Jubilee. Piany daję zwykle 100ml na 400ml wody. Inne stężenia nie rozwiązują problemu.

 

Pozdrawiam, :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio stałem się właścicielem myjki Parkside z Lidla i chciałbym dowiedzieć się więcej o pianownicy, może uda mi się wnieść coś nowego do wątku.

Czy ktoś z Was potrafi wyjaśnić jak działa profesjonalna pianownica, bo z tego co zauważyłem już nie raz na myjni to fakt że wlewa się płyn do małego pojemniczka przy pianownicy, a pianując płyn ten jest jakoś zasysany z tego zbiorniczka. Jak to działa, ma może ktoś przekrój takiej pianownicy lub zna jakiś sensowny sposób wytłumaczenia tego procesu.

Może to głupie pytanie, ale w wyszukiwarce nie mogłem znaleźć takiej odpowiedzi, jedynie zdjęcia rozkręconej pianownicy (chyba PA)

Pozdrawiam

Sam proces wykorzystuje paradoks hydrodynamiczny tzn ze ciecz(gaz) plynaca w rurce w jej przewezeniu ma nizsze cisnienie niz przed przewezeniem i za nim(zwezka Venturiego)

Jesli w przewezeniu wstawimy rurke plynaca ciecz wytwarza podcisnienie i przez te wlasnie dodatkowa rurke bedzie zasysala inna ciecz lub gaz.

Paradoksalnie dziurawa zwezona rurka zasysa powietrze :dontknow:

Metalowa siateczka spienia mieszanine, koncowka nadaje ksztalt strumieniowi i mamy piane(tak w skrocie) :P

Reszta to regulacje proporcji skladnikow mieszanimy .

 

Faraon dziękuję za odpowiedź, bardzo pomogł mi ten opis zrozumieć proces zasysania cieczy przez pianownicę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gracjan za odp na PW :)

 

http://allegro.pl/profesjonalna-pa-pian ... 06149.html

Tutaj chyba to samo za niższą cene. Tzn chyba zrobili promocje bo widać na liście kupujących, że jeszcze oni kupowali za 179 zł. Zadzwonie i się zapytam czy są jakieś różnice.

To na pewno PA, bo wcześniej ten sklep Wera ponoć miał PA-podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.