Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem do mojego baniaka i dokładnie to samo :thumbdown:

 

W mojej pianie też sporo syfu pływa :o

 

Mam nową pianownicę Idorbase z allegro (160zł), nową pianę VP PH Snow Foam i Karcher-a K5.55 Jubilee. I mam spory problem w "ubiciu piany" :/

Otóż zarówno przy stężeniu 1:20, 1:10 i 1:2 z ciepłą wodą i regulacji +/- na max zarówno w jednym jak i drugim kierunku leci mleko, które trzyma się bardzo krótko... Najlepiej było przy 1:2 i max "-" ale nie trzymało się zupełnie i nie przypominało wcale piany.

 

Zastanawiam się czy reklamować pianownicę, czy też najpierw spróbować wyczyścić. Może to wina tej VP PH z pływającym syfem? Może jakaś kiepska seria..? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku również jak u innych, na dnie 5 l baniaka VP Neutral SF plywa syf i jakieś gluty. Piana kupiona u tego samego partnera u którego kupował Kulon, widać taka partia poszła.

 

Pianowałem 2 razy w ciągu 2 tygodni nową pianownicą PA i wyszło gęste mleko. Za pierwszym razem lepsze niż za drugim, choć w pierwszym przypadku 1:10 a w drugim 2:10.

 

Może sitko przeczyszczę, odcedzę syf, zastosuję jeszcze cieplejszą wodę i mam nadzieję, że to coś pomoże.

 

Myjka to Nilfisk C120.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kulon, śledzę Twoje perypetie od samego początku :D

W ten weekend czeka mnie pierwsze pianowania zestawem identycznym jak Twój i nie ukrywam, że jestem pełen obaw. Pianownicę mamy chyba od tego samego sprzedawcy. W środę u Partnerów będzie dostępna Magifoam więc w weekend powinna być już u mnie.

Jeśli jeszcze nikt Cie nie wsparł, podeślij mi na PW swoje namiary to wyślę Ci 100 ml kupionej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nikt Cie nie wsparł, podeślij mi na PW swoje namiary to wyślę Ci 100 ml kupionej piany.

poczekam jeszcze z prośbą do weekendu gdzie będzie mycie na przeczyszczonym sitku i wtedy będę dalej szukał przyczyny

ale dzięki za propozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kulon, podpytam jeszcze o to sitko. Syfu w nim było dość dużo jak na Twoje krótkie użytkowanie. O wodzie jaką masz już pisałeś. Czy Twoja pianownica nosiła jakieś ślady wcześniejszego użytkowania?

A pytając wprost, mogła nie być nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do mojego baniaka i dokładnie to samo :thumbdown:

 

W mojej pianie też sporo syfu pływa :o

 

Mam nową pianownicę Idorbase z allegro (160zł), nową pianę VP PH Snow Foam i Karcher-a K5.55 Jubilee. I mam spory problem w "ubiciu piany" :/

Otóż zarówno przy stężeniu 1:20, 1:10 i 1:2 z ciepłą wodą i regulacji +/- na max zarówno w jednym jak i drugim kierunku leci mleko, które trzyma się bardzo krótko... Najlepiej było przy 1:2 i max "-" ale nie trzymało się zupełnie i nie przypominało wcale piany.

 

Zastanawiam się czy reklamować pianownicę, czy też najpierw spróbować wyczyścić. Może to wina tej VP PH z pływającym syfem? Może jakaś kiepska seria..? :dontknow:

 

Witam!

Ja w ostatni weekend testowałem nową pianownicę PA od techkar - myjka B&D 1700 Supreme. Podobnie jak kolegom wchodziło "mleko" - piana VP neutral rozcieńczenie 1:5. Z powodu braku czasu postanowiłem wlać do pianownicy także szampon CG maxi suds. Pod koniec mycia kończyła mi się zawartość w butelce więc dolałem trochę wody myjką ciśnieniową co wytworzyło w butelce pianę. I co ciekawe z pianownicy poleciało na maskę coś co przypominało rzeczywiście piane a nie mleko i utrzymywało sie na masce. Nie wiem czy kolejność wlewania środków myjących do butelki ma znaczenie(może nie), ale podczas następnego mycia sprawdzę.

Jako swoje usprawiedliwienie dodam, że jestem początkującym na tym forum a mycie miało na celu pierwsze oczyszczenie samochodu z brudu po zimie.

Może któryś z kolegów zechce sprawdzić czy kolejność wlewania (najpierw piana potem woda, czy odwrotnie) w tym przypadku ma znaczenie bo ja niestety korzystam gościnnie z podwórka do mycia auta więc nie będzie to tak szybko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma znaczenia jaka jest kolejność wlewania czy to wody czy piany. Już szybciej może mieć wpływ wlanie do pianownicy ciepłej wody. W każdym razie problem gęstego mleka staje się powszechny, bo w moim przypadku pianownica P.A została przed sezonem całkowicie wyczyszczona element po elemencie i oczywiście jakość pianowania jest dużo lepsza (zapewne ze względu na czyste sitko) ale jednak nie jest to to co leciało z pianownicy po kupnie jej. Wcześniej była pianka do golenia, teraz jest gęsto mleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio stałem się właścicielem myjki Parkside z Lidla i chciałbym dowiedzieć się więcej o pianownicy, może uda mi się wnieść coś nowego do wątku.

Czy ktoś z Was potrafi wyjaśnić jak działa profesjonalna pianownica, bo z tego co zauważyłem już nie raz na myjni to fakt że wlewa się płyn do małego pojemniczka przy pianownicy, a pianując płyn ten jest jakoś zasysany z tego zbiorniczka. Jak to działa, ma może ktoś przekrój takiej pianownicy lub zna jakiś sensowny sposób wytłumaczenia tego procesu.

Może to głupie pytanie, ale w wyszukiwarce nie mogłem znaleźć takiej odpowiedzi, jedynie zdjęcia rozkręconej pianownicy (chyba PA)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem w Makro aktywną pianę firmy PULS. Taką jak tutaj:

http://www.shopmania.pl/narzedzia/p-pul ... 1l-6968992

 

w cenie 7,61zł za litr.

 

Cena jak z bajki..... miał już ktoś przyjemność używać/testować ??

 

Ja używałem. Wosk zjada, jest kompletnie nie ekonomiczna na 1l wody 300 ml piany, zapach - brzydki, domywanie ok. Coś jeszcze chcesz wiedzieć ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem w Makro aktywną pianę firmy PULS. Taką jak tutaj:

http://www.shopmania.pl/narzedzia/p-pul ... 1l-6968992

 

w cenie 7,61zł za litr.

 

Cena jak z bajki..... miał już ktoś przyjemność używać/testować ??

 

Ja używałem. Wosk zjada, jest kompletnie nie ekonomiczna na 1l wody 300 ml piany, zapach - brzydki, domywanie ok. Coś jeszcze chcesz wiedzieć ? ;)

 

 

Oki to już wiem :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.