Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Może piana się przemroziła w transporcie :idea: . Wszystko OK jest z myjką? Trzyma parametry? Testowałeś inne piany niż Magi?

mało możliwe - pianę zamówiłem jak nie było mrozów - jak temp. spadła mi w garażu do 5st.C to zabrałem do domu do kotłowni gdzie średnio w okresie zimowym jest 24st.C

myjka jest prawie nowa - ciśnienie ma tak jak trzeba - czyści syf z kostki czy takie tam

innych pian nie testowałem bo nie miałem okazji - dlatego czekam może ktoś się z okolicy mojej odezwie i odstąpi setkę w celach testowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to zdecydowanie czarne zanieczyszczenia obce. Na oko wielkości do pół cm. Piana kupiona u jednego Partnera forum dnia 23.02, szła kurierem, było powyżej 0 stopni wtedy. Potem trzymana w domu. Jeżeli nie powinno tak być to oczywiście nie mam do nikogo pretensji, bo z zewnątrz tego nie widać. Sklep nie miał prawa wiedzieć o czymś takim :). Fotki:

 

5.jpg

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Albo trafiliście na taka partię albo.....

 

Wytrącanie się osadu w roztworach alkalicznych i im zbliżonych jest często nie przewidywalne ze względu na wiele zmiennych panujących w około.

 

Na 10 beczek w składziku 2 potrafiły się zmęcić a reszta klarowna :dontknow:

 

Jak wspomniałem zawsze mogło im coś wpaść przy rozlewaniu.

Moja akurat jest czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Kulon Efekt twojego pianowania na pewno nie taki jak powinien być :/ Używałeś rzadko PA a między kolejnym mycie były długie odstępy czasu ?

Na sitko same płukanie wodą nic nie daje jeżeli już jest trochę zapchane, ja płucze po każdym myciu , myję raz na 1-2 tygodnie i w sumie po krótkim czasie sitko było do wymiany, być może płukanie jakąś silniejsza chemią a nie wodą by pomogło. A regulację zakręconą masz na maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt twojego pianowania na pewno nie taki jak powinien być :/ Używałeś rzadko PA a między kolejnym mycie były długie odstępy czasu ?

pianownica została dzisiaj 3 raz użyta w przeciągu 3 tygodni

regulacja na maksymalny pobór środka - jak odkręciłem w drugą stronę to leciała sama woda

 

być może płukanie jakąś silniejsza chemią a nie wodą by pomogło

co masz na myśli ?

 

czyżby sitko w nowej pianownicy już się nadawało do czyszczenia lub wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaptan, i wszyscy inni myślący że to wina przemrożenia, swoją pianę zamawiałem jak było -15*C (takie było zapotrzebowanie i nie mogłem czekać), przyszła do mnie stosunkowo szybko, nie była zamarznięta, ale zrobiła się z niej gliceryna, dosłownie nie szło jej przelać do innego pojemnika. Po ogrzaniu jej do temp pokojowej wszystko wróciło do normy, piana nie ma żadnych grudek, syfków, a pieni jak szalona. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tu?"

podziękował

 

przy okazji żeby dostać się do sitka nie trzeba rozbierać całej pianownicy

dosłownie 3 minuty trwało dostanie się do sitka

 

3 minuty i moim ukazało się sitko - czy coś jest z nim nie tak ?

c6aec200be763aa5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomagała sama gorąca woda

u mnie po gorącej wodzie nic - mógłbym herbatę z niej zrobić po angielsku, ale . . .

znalazłem w chemii kuchennej cilit bang - zalałem i działa - wypłynął jakiś "syf" drobiny pyłu i coś w rodzie malutkich kamyków i dalej sobie leży w tym specyfiku - zobaczymy co będzie dalej i ile - próbowałem zrobić zdjęcie ale nie wychodzi podręcznym - wyciągnąłem coś lepszego i oto efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.