Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu zachłanności stałem się posiadaczem dwu pianownic P.A.

jedna w oryginalnym opakowaniu z dystrybucji Karchera druga z innego źródła.

Różnią się butelką. Może ktoś jest zainteresowany, proszę na priv.

Mocowanie Karcher HD ( gwint 22 coś tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po pierwszy myciu w tym roku

 

wrażenia z pianownicy P.A. (nowa) i piany MagiFoam - SŁABO

 

ciepła woda w pianownicy (odkręcona na maxa) - rozcieńczenie 1:10 - piana była jak mleczko - trzymała się na aucie kilka minut, słabo domyte auto - bez wiaderka w ogóle nie ma co podchodzić

 

jakieś wskazówki ? co nie tak zrobiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i tu może tkwić błąd, przykręć na maksa i sprawdź czy pomogło.

wylałem cały litr roztworu na test i nici - sprawdziłem każdą możliwą kombinację

 

i żeby nie skłamać ale 2 minuty i nie było całej butelki roztworu - normalne ?

 

 

a i jeszcze jedno: czy po przykręceniu bańki z roztworem do samej pianownicy i po ściśnięciu butelki powinna wydobywać się ciecz na zewnątrz ? albo przy mieszaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty i nie było całej butelki roztworu - normalne ?

Normalne. Ale i tak powinna "lecieć" gęsta piana.

 

czy po przykręceniu bańki z roztworem do samej pianownicy i po ściśnięciu butelki powinna wydobywać się ciecz na zewnątrz ? albo przy mieszaniu ?

Tak, w jednym i drugim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawiałeś pianownicę? Ja robię tak, że skręcam na maksa i odkręcam pół lub maksymalnie 3/4 obrotu.

tak zrobiłem dzisiaj i nadal mleko leci - rozcieńczenie 1:10

już chyba wszystkie możliwości ustawień sprawdziłem - jak skręcę na maxa to efekt jest najlepszy: troszkę gęstsze mleko i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja w końcu swoją sprawdziłem i leci mleko, prawdopodobne ciśnienie w karcherze za słabe więc pianownica na sprzedaż, wejście pod karchera. Jak ktoś chętny wiadomość na PW zakupiona na USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zrobiłem test :-]. Jak może pamiętacie wypowiadałem się bardzo sceptycznie o pomyśle kupna takiej pianownicy... ale czego się nie robi z ciekawości :lol:. Kupiłem se na próbę PA do... trudno to nazwać myjką, czyli Karchera z serii K2 (w planach porządny Karcher) i mile się zaskoczyłem. Ustawiłem na maksa na "-" a kierunek na środku, wlałem ok.70 ml na litr i uzyskałem bardzo fajną pianę trzymającą się na aucie ok. 30 min. (zdążyłem popędzelkować wszystkie szczeliny, zirnox-ować kołpaki, pobawić się w pędzelkowanie wcześniej spryskanych Glorią zawiasów. Żeby uzyskać taką pianę Glorią, to musiałbym zużyć praktycznie tyle samo Magi Foam (Gloria na 2-3 razy) :mrgreen:. Po takich powyższych postach myślałem, że będzie gorzej, a samochód nie myty od 2 miesięcy udało mi się przygotować wstępnie do mycia. Jak na razie udany zakup :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyskałem bardzo fajną pianę trzymającą się na aucie ok. 30 min

napisz jaka piana - mleczko czy pianka do golenia ?

w takim razie albo mam pianę podróbkę albo pianownicę z któregoś tam sortu

 

 

prawdopodobne ciśnienie w karcherze za słabe

jaki karcher ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, mogę tu napisać ;). Kupiłem u użytkownika PPUHWERA na allegro. Ok. 190 zł ta przyjemność mnie kosztowała. Uzyskałem coś podobnego do:

 

Na razie jestem zmęczony, ale jutro powinienem zapodać tu zdjęcie po ok. 20 minutach od pianowania, choć na srebnym samochodzie to trochę słabo będzie widać. Za to na szybie lepiej będzie widać i mam nadzieję, że coś zobaczycie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.