Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

bananowy zapach - hmmmm... taki trochę lateks własnie ze starą rybą ;)

Hehe, też po pierwszym otworzeniu spodziewałem się zapachu takiego jak z soku bananowego, a tu... moim zdaniem koncentrat pachnie jak zgniłe banany (i to chemiczne), ale po rozcieńczeniu i podczas pianowania coś tam bananami czuć ;), a mi ten zapach nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shine Factory, czysć pianownice i robimy powtórke ;) Ale fakt faktem, 70ml VP zrobiło lepszą piane, która utrzymywała się dłużej niż 120 ml Magifoam.

może podjechać do Was z pianownicą PA i zrobicie wtedy porównanie ? sam jeszcze nie miałem okazji używać :)

 

sam bym porównał z tą pianownicą od "techkar" bo mało brakowało a byłbym jej posiadaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Nie mam filmiku ale po testach z różnym stężeniem Magi.

 

na świeżym sitku, 100-110ml magi, pianownica PA, zimna woda i uzyskuje idealnie taki efekt:

 

 

 

isdsc01449.jpg

 

Taki efekt zaczął mi się robić przy zatkanym sitku, mycie sitka w samej wodzie pomagało na 2 pianowania, teraz od 3 myć jest nowe sitko i na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problemik. Mam karchera takiego małego domowego K2.16 i chciałbym dokupić do niego pianownice taką z allegro USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU ale dzwoniłem do tej firmy i mówili że mój karcher tego nie uciągnie że pianownica nie zda egzaminu że nie będzie robić piany. Czy ktoś mi może w tym pomóc, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barman, do takiej malutkiej myjeczki to nawet nie próbuj się bawić z dodatkową pianownicą. Ja mam podobną myjkę, ale służy mi tylko do wstępnego podmoczenia, spłukiwania itp. Jeśli nie masz Glorii, to ją kup (albo baw się w Marolexy :D), i uzyskasz niezły efekt, a przyda Ci się do wszystkiego, nawet do domu ;). Ja tak zrobiłem i nie żałuję... :-] O tanich pianownicach do K, to słyszałem raczej negatywne opinie- szybko się rozlatują itp., choć sam nie mam w tym wielkiego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tanich pianownicach do K, to słyszałem raczej negatywne opinie- szybko się rozlatują itp., choć sam nie mam w tym wielkiego doświadczenia.

 

Mam Karcherowską pianownicę 0.6l do myjki k2.coś tam od wiosny i używam jej dość często. Zero problemów - piana z Magifoam niewiele gorsza od tej na zdjęciu powyżej.

 

Wygląda to u mnie trochę lepiej niż na tym filmiku plus Magi siedzi spokojnie 15 minut.

 

 

 

Co do tej K2.16 to moim zdaniem pociągnie pianownicę PA ale niech ktoś kto ma podobny zestaw się wypowie bo ZTCP ludzie już pisali ,że takie połączenie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, nie ma problemu. Jasne, można próbować... kupić coś takiego :):good: . Ja tylko napisałem jak ja to widzę. Po prostu dla mnie taka myjeczka i Gloria to bardziej uniwersalne rozwiązanie- pianować mogę wszędzie, mobilność. Porządna pianownica do amatorskiej myjki jest wg mnie zbędnym gadżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, i namieszałeś mi w głowie i to bardzo też chciałem kupic taką pianownice jak podana z liku wyżej do karchera,na forum raczej polecana a tu czytam że się szybko rozlatuje :kox:

Barman,jak kupisz,przetestujesz to napisz jak możesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparco i Barman, jak Wam jest potrzebna taka pianownica, to kupujcie :). Nie będę Wam tego odradzał. Ja po prostu takie opinie gdzieś usłyszałem (nie pamiętam czy chodziło dokładnie o takie coś z linku). Jak już napisałem, nie mam w tej kwestii (pianownice do malutkich Karcherów) doświadczenia... Koledzy, którzy używają- powyżej wykazali, że nie jest tak źle, jak usłyszałem ;). Ale z mojej perspektywy taki zakup nie jest jakoś bardzo konieczny. Mi do ogarnięcia kilku samochodów Gloria wystarcza- wiadomo, że to nie to samo, ale taki sprzęt można używać bardzo uniwersalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej K2.16 to moim zdaniem pociągnie pianownicę PA ale niech ktoś kto ma podobny zestaw się wypowie bo ZTCP ludzie już pisali ,że takie połączenie działa.

U mnie K2.04 która już sporo przeżyła świetnie działa z PA i robi ładną, gęstą pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparco, spoko jak bedzie umnie w poniedziałek to jeszcze napisze w poniedziałek jak się sprawuj jaką piane robi. Jak by kolega Tworek do mnie wpadł to pewnie byśmy zrobili filmik, tak że jak coś to się Darek zgadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj na próbę 1l. carvalet piana aktywna z woskiem :-]

Dzisiaj testowałem ... najpierw do pianownicy PA 1:10, sama woda, następnie 1:5 sama woda, 1:1 mleko ;) Nałożyłem te mleko na auto ... odczekałem, w sumie nie długo bo od razu wszystko zeszło z auta, spłukałem i auto dalej całe brudne, a i najlepsze że na całym samochodzie jedna wielka tafla wody, a przypominam że jest to piana z woskiem :thumbdown:

Nie rozumiem jak można takie coś sprzedawać ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście pianownicę PA do myjki karchera i nie używam już jej od momentu zakupu FM 10. Pianownica ręczna w zupełności mi wystarcza do amatorskiego użytku. Plusy to dla mnie mobilność i oszczędność aktywnej piany bo już od 30ml/l wychodzi bardzo ładna piana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.