Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

SzaKal, To już te z tych bardzo mocnych, które na pewno lepiej myją, ale też szybko wosk zmywają.. coś za coś. Ogólnie u mnie piana służy do zmycia większości brudu, aby zminimalizować ryzyko zarysowań i oszczędzić rękawicę przez brudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem w Auchanie coś takiego. Takie same były również w Makro.

Auchan 11 zł, Makro bodajże 7 - za litr.

 

Obrazek

 

Testowaliśmy tę pianę, wosku po niej nie uświadczysz, wątpię też by była w 100% bezpieczna dla felg i uszczelek, ale domywa naprawdę mocno, niestety konsystencja galaretki i zapach jakoś kojarzą mi się z Kretem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki zadam pytanko ....

 

Czy ktoś próbował adoptować do swojej pianownicy jakiś inny pojemnik ? Chodzi mi o coś w tym stylu:

 

0f1d5259c1ed0dbdmed.jpg

 

Ta na zdjęciu wygląda na taką jak jest w linku: LINK

 

Szukam czegoś co było by nie koniecznie litrowe, spokojnie 0.5l by mi wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, w takim razie czekam, dopisz jak możesz jaki to model będzie :-]

 

minetoo, co to za marolexy były ?

 

snap, wygląda na to, że to właśnie jest butelka z linku, który podałem w poprzednim poście.

 

Do kupienia jest oryginał w cenie 35zł KLIK + przesyłka (przy okazji sitka na nowy sezon KLIK ), ale jeżeli miał bym już zmieniać preferował bym coś około 0.5l, bo po co mi większa ?

 

Co do samego gwintu to jest taki nie standardowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXCEDE, byli byśmy w domu :D Pre-Wash jest na liście, ale mimo to chyba Tradiotional ma taką samą butelkę, a akurat mi się kończy.

 

[ Dodano: 31 Grudzień 2011, 17:27 ]

Ja to jestem AS :wallbash::wallbash:

 

Mam tyle butelek w domu, a do głowy mi nie przyszło przypasować ich przed napisaniem posta :D:wallbash::wallbash:

 

Dziś na spokojnie wystawiłem arsenał na wierzch i zacząłem mierzenie. Każdy otwór w pianownicy dokładnie uszczelniłem po czym zacząłem zabawę i tak :

 

Butelka od 0.5l Magifoam ,CG Stripper Scenta oraz litrowa PET pasowały, ale nie idealnie, przy gwincie się dosyć sączyło.

 

Butelki Megsa kompletnie nie pasowały mimo, że ich gwit na pierwszy rzut oka był podobny. Mowa tu o Endurance i UC.

 

Wszystkie butelki 0.5l i 1l ValetPRO pasują na tyle że można je śmiało używać, po przechyleniu sączy się z gwintu tylko gdy mocno je ściśniemy. Lecz i tak nie są one tak dopasowane jak ori.

 

Chyba znalazłem to czego szukałem :good: Nie mniej jednak czekam jeszcze na wypowiedź yukona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej pogodzie (u mnie +12C) polecam osobom garażującym samochody zamiast piany wykorzystywać fizykę.

Wyjeżdżam przed garaż, odczekuje chwilę i różnica temperatur powoduje powstanie rosy na samochodzie, przy spłukiwaniu brud świetnie się odspaja a my nie osłabiamy wosku pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliście albo ja źle napisałem.

Samochód stoi w garażu temperatura powiedzmy +4C, na zewnątrz mam +12C, wyjeżdzam czekam powiedzmy 2 minuty, w tym czasie samochód zaczyna pokrywać się rosą ("poci się"), w ten sposób brud namaka i pod wpływem cisnienia z myjki swietnie sie odspaja.

Tak jak z puszka piwa w lodówce- jak jest schłodzone i postawimy w temperatórze pokojowej to pokrywa sie wodą. Tak samo mamy z samochodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.