Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu czytałem na DW post kolesia który używał tego dozownika w nilfisk'u razem z Magifoam. Owszem z pianą to nie miało nic wspólnego ale roztwór leżał długo na lakierze (jak to w magifoam) i miał dobrą siłę czyszczącą.

Ale tak jak wyżej z VP ph neutral cudów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbowana obręcz przy łączeniu z butelką ułatwia odkręcanie na mokro i choćby taki szczegół, że wężyk w PA dostaje do dna butelki po zakręceniu

 

Może dostałeś pianownice z jakiejś starej partii, moja również posiada karbowane przyłącze do butelki, jak i wężyk sięga dna. :good: Musiałeś dostać starego gniota magazynowego.

 

Obrazek

 

Jak się spisuje ta pianownica, bo właśnie zakupiłem taką samą?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1987181042

 

[ Dodano: 16 Grudzień 2011, 19:56 ]

Jakie rozcienczenie VP Neutral Snow Foam polecacie do pianownicy z tej myjki:

(na aucie lezy Colli 476s)

Obrazek

 

Czy taka pianownica w ogole da rade ?

 

To nie pianownica. Ogólnie myjka bdb, ale brak dokupienia dłuższego węża i lepszej pianownicy zmusił mnie do sprzedania i kupna Karchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczenie większości pian to 1:2 lub 1:3 zgodnie z opakowaniem.

Jak lejecie samą wodę to nie dziwcie się ze spływa.

Niektórzy leją też samą chemie i ze względu na wyższą gęstość mało jej ubywa z butelki.

 

Nie rozcięczałem wcale i tak była kupa a nie piana. Seryjna pianownica w Nilfisku to nie pianownica i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem pianownice P A z końcówką do Lavora duże skrzydło i mam problem nie wchodzi do końca czy ktoś miał tez taki problem :/

 

musisz zawieść do tokarza i zebrać trochę mięcha z takiej jakby beczułki która jest przed skrzydełkami (pomiędzy główną częścią a skrzydełkami) nie mam chwilowo foto aby pokazać co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem duża cześć tego wątku i dalej nie wiem czy ValetPro z neutralnym PH umyje samochód w zimie? Sól, błoto itd? Auto zawoskowane. Czy lepiej kupić mocniejszą VP Snow foam coś tam;)? Chciałbym w zimie oszczędzić ręce i nie korzystać z wiadra przy tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

SzaKal, Około 1:10-1:15 to już dość dobre stężenie, ważna jest też technika stoswania piany.

Ogónie pH Neutrala stosuję tylko na zawoskowane auto w stężeniu 1:15-1:25, a Combo na niezwoskowane 1:10-1:20, do odszczurzania Brute Force 1:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.