Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

marcingg, gdzie myjesz auta?

 

mieszkam w bloku także mam baaardzo małe pole do popisu

 

na aucie mam 4m-czne Coli476

na bieżąco myję (właściwie płuczę) na bezdotyku

 

zbieram sobie zestaw przy pomocy którego mógłbym dokonać lepszego mycia (przenośna pianownica + dwa wiadra) na bezdotyku

 

 

Tak jak podkreśliłem na końcu swojego "wywodu" najważniejsza jest ŚWIADOMOŚĆ tego co robimy. Sam jak będę miał potrzebę to umyję samochód na zielonej trawce ale jeśli będe miał np obok garaż w którym jest kratka ściekowa.... to bezmyślnością byłoby niespłukanie piany właśnie tam.

 

Banałem jest to że za kroplę oleju pod Twoim samochodem mogą Cię srogo ukarać (co prawda najprędzej za granicą) a na potężne korporacje walące codziennie tysiące ton trujących gazów w powietrze i lejące toksyczne odpady do rzek nie ma bata.

 

Po spłukaniu piany woda spłynie na brzeg grządki.

.... jeśli sąsiada to spoko :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy lodowata woda z sieci miejskiej może być przyczyną słabej piany ?

ostatnio zauważyłem ,że piana czy to z VP foam combo czy ph neutral piana jest mizerna, do zasobnika leje bardzo ciepłą wodę z czajnika + nilfisk c110 w październiku było jeszcze całkiem a teraz kiepsko :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mech15, gdzie kupiłeś ?

 

proszę: http://allegro.pl/show_item.php?item=1958538258

 

Jedyną rzecz, jakiej się bałem to ten adapter do karchera, ale okazało się że jest bardzo solidny i nie ma czegoś takiego że muszę uważać na to połączenie podczas mycia.

 

Dzisiaj została przetestowana i jestem zadowolony. Testowałem po południu i powiem Wam że zamarzająca piana to jest to!! :kox::kox: Drugiego auta już nie umyłem tak dokładnie ze względu na temperaturę.

 

 

Wcześniej pytałem też o pianownicę z tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=1939848516 Kupiłem ją jako pierwszą. Na aukcji zdjęcia PA, a otrzymałem MTM. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie korzystam z MTM'a od roku czasu /sezonu/ i jestem mega zadowolony, ba nawet sitka nie czyściłem bo nie było takiej potrzeby, bije mi pianę taką jak na początku, więc nawet do niej nie zaglądam, ale podstawą u mnie jest przepuszczenie około 0,5L czystej ciepłej wody po całym procesie mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wstawiał kilka stron wcześniej foto pianownic: PA, MTM i Idorbase i zrównał je z sobą. Nie zaprzeczę, wszystkie mają podobną konstrukcję. MTM nie testowałem, bo od razu została odesłana. Wg mnie PA jest solidniej wykonana niż MTM, ale to mega subiektywne odczucie. Karbowana obręcz przy łączeniu z butelką ułatwia odkręcanie na mokro i choćby taki szczegół, że wężyk w PA dostaje do dna butelki po zakręceniu :D Od początku nastawiałem się na PA, bo na forum zbiera dobre opinie i to zadecydowało o tym, że MTM nie został u mnie. Planowałem też, że do tej niedoszłej PA z Tarnobrzega dokupię adapter u tego gościa w Rzeszowie(rozmawiałem z nim i sam adapter 20 zł).

Tarnobrzeg:

137 - pianownica

13.5 - przesyłka

20 - adapter

Suma 170.5 zł

 

W Rzeszowie: odbiór osobisty, całkowity koszt to 179,9

 

10 zł różnicy to nie dużo

 

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 12 Grudzień 2011, 21:09 ]

podstawą u mnie jest przepuszczenie około 0,5L czystej ciepłej wody po całym procesie mycia.

dzięki za dobrą radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Karbowana obręcz przy łączeniu z butelką ułatwia odkręcanie na mokro...

Też kupiłem tą pianownicę, ale pogoda nie pozwoliła na razie jej wypróbować. Według mnie ta karbowana obręcz, to tylko bajer, bo i tak się nie obraca i trzeba kręcić pojemnikiem, żeby go przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbowana obręcz przy łączeniu z butelką ułatwia odkręcanie na mokro i choćby taki szczegół, że wężyk w PA dostaje do dna butelki po zakręceniu

 

Może dostałeś pianownice z jakiejś starej partii, moja również posiada karbowane przyłącze do butelki, jak i wężyk sięga dna. :good: Musiałeś dostać starego gniota magazynowego.

 

526d0fc587d226ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.