Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Weekend ma być słoneczny to postaram się przeprowadzić test piany aktywnej mało znanej firmy która według mnie jest rewelacyjna.

Rozcieńczenie zalecane przez producent to 1:40.

Wszystkie do tej pory stosowane prze zemnie produkty (valet,tenzi itp..) wysiadają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem ją na ciągniku nie mytym od maja tego roku. Jak wiadomo w okresie letnim używany codziennie w piachu błocie ...

Do nałożenia na trudno dostępne miejsca jak: niewidoczne części silnika,wewnętrzne strony kół i błotników użyłem opryskiwacza,a na cały ciągnik roztwór nałożyłem pianownicą.

Odczekałem około 2 minut (tak jak zaleca producent) i spłukałem chińską myjką za 100 zł z allegro (niestety na działce dysponuję tylko taką).

Powiem tak:

Piach,przyklejone błoto zeszło bez śladu silnik domyłem z resztek oleju do czysta. Piana doskonale poradziła sobie z zaschniętym osadem ze spalin w okolicach wydechu.

Mycie gąbką było jedynie profilaktyką:)

Na minus można zaliczyć zapach. Jest typowo chemiczny dla mnie całkowicie nie drażniący ale osoba która przy mnie stała co chwilę kichała i przecierała oczy :P

 

Następnie użyłem hydrowosku... Woda spływa po nim bardzo dobrze i kropelki są niczego sobie.

 

Myślę nad tym czy by nie wysłać dwóm osobą próbek Piany do mycia wstępnego, wosku na mokro,preparatu do mycia felg, płynu do prania tapicerki i mycia plastików.

 

Prawdopodobnie zacznę sprzedaż tych produktów i chciałbym aby osoby mające na co dzień do czynienia z różnego rodzaju chemią samochodową wyraziły swoje opinie.

Najchętniej komuś z Łodzi lub okolic tak abyśmy mogli spotkać się osobiście ponieważ rozwiązałem umowę z kurierem,a myślę,że wysyłka kilku preparatów na raz pocztą bedzie dość długo trwała i kosztowała nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem ją na ciągniku nie mytym od maja tego roku. Jak wiadomo w okresie letnim używany codziennie w piachu błocie ...

Do nałożenia na trudno dostępne miejsca jak: niewidoczne części silnika,wewnętrzne strony kół i błotników użyłem opryskiwacza,a na cały ciągnik roztwór nałożyłem pianownicą.

Odczekałem około 2 minut (tak jak zaleca producent) i spłukałem chińską myjką za 100 zł z allegro (niestety na działce dysponuję tylko taką).

Powiem tak:

Piach,przyklejone błoto zeszło bez śladu silnik domyłem z resztek oleju do czysta. Piana doskonale poradziła sobie z zaschniętym osadem ze spalin w okolicach wydechu.

Mycie gąbką było jedynie profilaktyką:)

Na minus można zaliczyć zapach. Jest typowo chemiczny dla mnie całkowicie nie drażniący ale osoba która przy mnie stała co chwilę kichała i przecierała oczy :P

 

Następnie użyłem hydrowosku... Woda spływa po nim bardzo dobrze i kropelki są niczego sobie.

 

Myślę nad tym czy by nie wysłać dwóm osobą próbek Piany do mycia wstępnego, wosku na mokro,preparatu do mycia felg, płynu do prania tapicerki i mycia plastików.

 

Prawdopodobnie zacznę sprzedaż tych produktów i chciałbym aby osoby mające na co dzień do czynienia z różnego rodzaju chemią samochodową wyraziły swoje opinie.

Najchętniej komuś z Łodzi lub okolic tak abyśmy mogli spotkać się osobiście ponieważ rozwiązałem umowę z kurierem,a myślę,że wysyłka kilku preparatów na raz pocztą bedzie dość długo trwała i kosztowała nie mało.

testowałeś bays wash ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris244, powiedz jaka to firma tych kosmetyków, może ktoś używał już.

 

Na razie nie powiem :P ale myślę,że raczej mało kto ich używał. Nie są one dostępne w sprzedaży internetowej ani żadnym sklepie.

Naprawdę chętnie "podaruję" komuś jednorazowe ilości próbek do przetestowania.

Ja mieszkam dokładnie w Aleksandrowie łódzkim na samej granicy z Łodzią,a że ciągle kręcę się tu i tam mogę spotkać się z którymś z forumowiczów jeżeli będzie miał czas i ochotę przeprowadzić w najbliższym czasie niezależny test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytam tutaj o problemach z sitkiem w PA. U mnie jak narazie po 2 latach uzywania zadnych problemow. Moze dlatego ze tutaj inna woda ale ja takze staram sie zawsze po pianowaniu przepuscic spora ilosc czystej wody przez pianownice.. Wydaje mi sie ze cos takiego przedluzy zywotnosci sitka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiem, że zaczyna mi się coraz bardziej podobać Gloria F10 fajna sprawa na bezdotyku.

Jednak mimo piany i myjki ciśnieniowej miesięczny bród bez rękawicy i wiaderka nie zszedł by tak dobrze.

 

ale mimo wszystko mobilność jest na plus i na autko kompaktowe jest w sam raz jeden literek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie pianownicy do Nilfiska. Mam myjkę Nilfisk C 110 i chciałbym pianownicę któą wszyscy znacie : http://allegro.pl/show_item.php?item=1900208007

 

ale gdzie dokupić przejściówkę pasującą do mojej myjki??

wiele osób korzysta z tej pianownicy ale nikt z takim nilfiskiem jak ja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maq, dzięki, ale przeraża mnie cena :/ chciałbym tą myjkę co w linku- są do niej dostępne adaptery, ale do nilfiska nie mogę znaleźć :idea:

 

W Polsce nie szukałem ale w UK powiem ze ceny samych końcówek okej ale przesyłka do PL

trochę kosztuje bo ubezpieczają

 

www.autobritedirect.co.uk końcówka i przesyłka to razem 19,15 GPB ok 96 zł

ale juz na

www.cleanyourcar.co.uk 27,90 GPB ok 140 zł ale 4 dni u ciebie

 

druga sprawa to na DW jest stała promocja na pianownice Autobritedirect.co.uk + 500 ml piane aktywna za 39.99 GPB ok 200 zł przesyłka w UK free

przesyłka do PL to około 14,99 GPB

adres do kontaktu

autobritedirect@googlemail.com

 

 

Tutaj link do tej akcji ;)

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=206996

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=183611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.