Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

yukon, styrana jest, bo nie ma lekkiego życia ;) Taśmówka na myjni. Czasem też jak się trafi jakimś cudem jakieś zanieczyszczenie z myjki to lubi się zatkać ta mała śrubka z dziurką. Z tego co słyszałem to sitko nowe 35 zł. Oczywiście na myjni trzeba oszczędzać to idzie w gorący ocet :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć na allegro pianownicy p.a. może ktoś podrzuci link do tej pianownicy albo jakiejś równie dobrej ??

 

[ Dodano: 28 Wrzesień 2011, 00:57 ]

http://www.youtube.com/watch?v=2MAoLKP5LJ0

 

ale patrząc na ten filmik pianownica nie jest za bardzo zadowalająca??!!??!!

 

Powtórzę pytanie :) jaka pianownica najlepsza do karchera 5.55 jubilee??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

pawelpk8, Na filmiku Excede chyba dali słabe stężenie ale coś jest nie tak.

 

W zeszłym tygodniu kupiłem myjkę Nilfisk (najtańszy model) + pianownica PA

 

Efektu jeszcze nie miałem kiedy nagrać ale piana jest taka jak tu :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy "KARCHER K 2.98M" nie będzie przypadkiem za słaby do takiej pianownicy jak na filmiku wyżej ?

Jak pisałem wcześniej, ja mam dogorywającego K2.02, więc jest dużo mniejszy od twojego i z Pianownicą P.A.=Autobrite, świetnie daje sobie radę. Z Valet Pro Snow Foam 1:10 świetnie daje sobie radę i robi ładną gęstą pianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Tak jak pisałem, wrzucam film z pianownicą P.A. i pianą ValetPRO pH Neutral Snow Foam, swoją drogą film pokazuje prawidłowy sposób użycia piany aktywnej, więc mamy nadzieję, że niektórym się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

kolargol, będę musiał zapytać się brata, bo on kręcił film

Dlaczego spłukiwanie należy rozpoczynać od dołu?
Ponieważ wtedy podczas spłukiwania na każdej części auta znajduje się piana/roztwór piany, dzięki czemu lepiej oddziela się bród od powierzchnii auta.

Keil, po około 5 minutach od nałożenia wg filmu

 

[ Dodano: 30 Wrzesień 2011, 20:19 ]

kolargol, około 1:10, myjka K5.55, ale dużo zależy też od ustawienia regulacji ilości wody dopływającej do pianownicy (górne pokrętło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Również jestem zainteresowany zakupem pianownicy.

Na allegro znalazłem pianownice oferowane przez TECHKAR http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 88992.html

Czy ktoś już kupował pianownicę u tego sprzedawcy?

Czy jest to taka sama, jak ta

http://allegro.pl/pianownica-prof-do-my ... 91216.html

?

 

Ze zdjęć wydają się identyczne, lecz różnica w cenie 22 zł powoduje u mnie niepewność czy to przypadkiem nie jest jakiś shit.

 

Byłbym również wdzięczny za podesłanie aukcji sprawdzonych pianownic.

 

Pytanie 2. Czy ktoś z forumowiczów stosuje w pianownicach pianę aktywną TENZI Car Max i jakie są efekty? Czy dobrze trzyma się na aucie czy od razu spływa?

Do tej pory z niej korzystałem ale nakładałem ją na samochody zwykłym opryskiwaczem ogrodowym.

 

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wydają się identyczne
zauważ że są do dwóch różnych typów myjek karchera do amatorskich - linia K oraz profesjonalnych na gwint - Hd, Hds , stąd różnica cenowa 8-)
Czy ktoś z forumowiczów stosuje w pianownicach pianę aktywną TENZI Car Max i jakie są efekty?
Stosuje tą siekierę jeśli wosk ledwo trzyma albo do mycia hardcorowo ubrudzonego auta (np. po zimie , podwozie , felgi i nadkola ) trzyma się według mnie dobrze wszystko zależy od użytego stężenia , bije na głowę inne piany zżera wszystko razem z zabezpieczeniem :evil: ,stąd najlepiej mieć też coś delikatnego jak Ph neutral lub orange
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.