Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

karcher mam podłączony do beczki

 

Jakim cudem to działa ?

W jaki sposób masz to podłączone że zasysa bez ciśnienia?

 

Podobno Karcher-y zasysają wodę nawet z wiadra :) w OBI stoi u mnie taki i zasysa wodę z pojemnika z pleksi i wszystko fajnie działa tylko ponoć ciśnienie wtedy jest ciut mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz sam czekam na pianownice od EXCEDE i zastanawiam się nad pianownica Autobrite za 240zł, wygląda na taką samą i chyba to by mogła być pewna alternatywa.

Już P.A. jest droga i więcej raczej nie mam zamiaru wydać, szczególnie, że kupiłem już Glorię, ale przy obecnym aucie jest upierdliwa i zostawiam ją raczej na zimę i bezdotyk, bo nie mogę przed domem szklanki zrobić :D Szukajmy dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 zł to troszkę dużo...

 

Albo masz pianę, albo mydliny. Jedno z dwóch, dla pianownic P.A. tańszą i praktycznie nie odstającą alternatywą są pianownice z allegro, za około 150 zł. http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 34700.html Sam taką posiadam, tyl ze do B&D i jestem w 100 % zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

karcher mam podłączony do beczki

 

Jakim cudem to działa ?

W jaki sposób masz to podłączone że zasysa bez ciśnienia?

 

Podobno Karcher-y zasysają wodę nawet z wiadra :) w OBI stoi u mnie taki i zasysa wodę z pojemnika z pleksi i wszystko fajnie działa tylko ponoć ciśnienie wtedy jest ciut mniejsze

Istotnie tak jest ale tylko w modelach do tego przystosowanych.

Inaczej kompletnie nic nie wciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 zł to troszkę dużo...

 

Albo masz pianę, albo mydliny. Jedno z dwóch, dla pianownic P.A. tańszą i praktycznie nie odstającą alternatywą są pianownice z allegro, za około 150 zł. http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 34700.html Sam taką posiadam, tyl ze do B&D i jestem w 100 % zadowolony.

Ok, ale skoro w excede były po 180 zł to znaczy, że da się taniej niż 240 ;) i tą cenę uznaję za punkt odniesienia przy ocenianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianownic już przyszła ta z linka: http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 05442.html, środek do mycia zamówiony ValetPRO pH Neutral Snow Foam 1L. Teraz pytanie ile wlewa się środka do pojemnika pianownicy żeby starczyło na umycie jednego samochodu i czy wlewa się sam środek myjący do pojemnika pianownicy czy miesza się go z wodą w pojemniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FuXX,

Twoje pytanie po prostu ROZBRAJA :lol:

To czy się rozcieńcza zależy (jak logika podpowiada) od środka a nie pianownicy - proporcje rozcieńczenia masz rozpisane na opakowaniu piany pod hasłem np. "lance pianotwórcze" :?

Prawdopodobnie będzie 1:1,1:2,1:3 co w wolnym tłumaczeniu oznacza że lejemy np. 1 część wody i 1 część chemii (dla 1:1).

Stężenie można jeszcze doregulować pokrętłem ale jest to bez sensu - ustawia się max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00 jak byś przeczytał mojego posta ze zrozumieniem to byś wiedział że dopiero zamówiłem ten środek i jeszcze go nie dostałem, więc ciężko mi coś przeczytać z opakowania.

saddam - dziękuję za konkretną odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła woda nic nie zmienia w pianownicy. Proponuję wlać do dobrej pianownicy czyli np P.A/ Autobrite około 100ml VP ph neutral zalać zimną wodą całą pianownice i wymieszać. Często jest tak że jak się zalewa środek pod zbyt małym ciśnieniem wody albo się nie pomiesza to środek zostaje na spodzie pianownicy i potem nie pianuje pianownica idealnie równo przez cały czas. Poza tym Valet ph to bardziej do zmywania kurzu niż do mycia auta chyba że to tylko do pre-wash ma być zastosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy mam pytanie odnośnie pianownicy. Jaka pianownica najlepiej sprawdzi się z karcherem 5.55 jubilee?? Widziałem efekt z pianownicą karchera 0,6 l z regulacją ale nie był on zadowalający. Jaka aktywna pijana jest godna polecenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.