Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

SJake, taki o to coś wyszło, filmik tak na szybko zmontowany.

 

 

Stężenie 1:20 ValetPRO pH Neutral Snow Foam, od razu powiem że spływa trochę bo na szybkach jest Rain-X. Co do gęstości piany z ValetPRO Poseidon Carnauba Wash jest ona o wiele sztywniejsza, ale dopiero zaczynam zabawę z tą pianownicą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po filmikach, wydaje się, że Gloria 10 daje szerszy strumień niż Gloria 50...czy to prawda?

 

E tam... to nie jest prawda.

 

SJake, taki o to coś wyszło, filmik tak na szybko zmontowany.

 

 

Stężenie 1:20 ValetPRO pH Neutral Snow Foam, od razu powiem że spływa trochę bo na szybkach jest Rain-X. Co do gęstości piany z ValetPRO Poseidon Carnauba Wash jest ona o wiele sztywniejsza, ale dopiero zaczynam zabawę z tą pianownicą :good:

 

Radzi sobie podobnie do P.A

Przydałoby się porównanie do samej P.A - czym się różnią... Konstrukcja wygląda podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, czemu nie ? Można porównać, niech ktoś wykona dokładne zdjęcia P.A. wtedy ja wykonam podobne kadry mojej MTM od "techkar" z allegro.

 

Tak jak napisałem wcześniej, dopiero zaczynam z nią zabawę, przeczytałem kilka stron z działu pianownice i piana, i czas będzie zacząć robienie mikstur, i ustawień pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
do lavora skippera juniora potrzebna jest końcówka z krótkimi czy długimi skrzydełkami?

 

 

z długimi ale musisz albo dokupić "nypel" albo rozebrać i pewna część zebrać na tokarce

 

 

z krótkimi też pasuje ale musisz dobrze trzymać pianownice aby nie wypadla z lancy ;)

 

 

przerabialem to i mam 2 pianownice ;)

 

Pozdrawiam

Bartek

 

PS, jesli chcesz to jedna z długimi mam na sprzedaż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Karchera K 7.91 i planuje zakupić do niego pianownicę nie wiem czy ta oryginalna do karchera dedykowana jest warta swojej ceny 80 zł ( 0.6L) czy może warto dołożyć do czegoś innego? Główne zastosowania to mycie samochodu nie jakieś super profesjonalne ale 3 auta raz w tygodniu + maszyny rolnicze i ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Karchera K 7.91 i planuje zakupić do niego pianownicę nie wiem czy ta oryginalna do karchera dedykowana jest warta swojej ceny 80 zł ( 0.6L) czy może warto dołożyć do czegoś innego? Główne zastosowania to mycie samochodu nie jakieś super profesjonalne ale 3 auta raz w tygodniu + maszyny rolnicze i ciężarówka.

Gdybyś chociaż raz przeczytał wątek to wiedziałbyś że ta karcherowa do niczego się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okey widzę trochę poczytałem widzę filmik i ścieka piana i taka rzadka czyli na pewno mi się to nie przyda :) To czy znajdę coś w granicy 150zł? I rozumiem że te droższe/lepszej marki również są oszczędniejsze w środku w sensie że bardziej zbijają go a mniej mieszają z woda co daje lepszą skuteczność mniejszym kosztem? Bo jeśli ma ta piana mi tak spływać to nie różni się to niczym od tego jak naleje detergent do zbiorniczka. Tyle że ja chcę lać mocne środki żeby doczyścić powiedzmy z oleju pół ciągnika tak jak to teraz próbuje zrobić czy wyczyścić auto po trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa skuteczność dobrze ubitej piany polega na tym że po prostu dłużej zostaje na lakierze (nie spływa) skutkiem czego środek dłużej działa na brud przez co uzyskujemy większą skuteczność czyszczenia.

 

Bardzo trudne zabrudzenia świetnie rozbija też turbodysza rotacyjna - nie stosować do lakieru w aucie osobowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacją czyszczą parking na Tesco, samo to powinno być przestrogą.

 

W Tym temacie masz wkazane dokładne modele pianownic jak i sprzedawców u których je nabędziesz. wspomóż daleko szukać nie trzeba.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przeczytałem troch i już wiem jaką pianownicę kupić do karchera

http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 05442.html

teraz jeszcze aktywna piana, karcher mam podłączony do beczki na deszczówkę (nie zostają zacieki). Jaki środek mi polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beczka ma 200 litrów zamontowałem kranik (10 cm od spodu beczki),zrobiłem podest pod beczką 50 cm do tego jeszcze podjazd do garażu jest niżej niż teren w koło domu i działa. Jaki środek do piany polecicie do takiej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.