Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mając na myśli rozsądną cenę myślałem o czymś tak do 200zł. Wiecie, nie używam tego profesjonalnie lecz jedynie raz na 2 tygodnie, no może czasem nawet częściej także jakiejś mega profesjonalnej nie potrzebuję ale z drugiej strony gówna takiego jakiego miałem też nie chcę. Wystarczy mi coś z czego będę zadowolony a jak teraz przeglądałem różne opinie to myślę że każdą której bym nie kupił będzie lepsza od tej którą miałem bo te lance karchera każdy krytykuje. A swoją drogą, co powiecie o tej:

http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 05442.html

 

Na tej aukcji masz pianownice P.A. z końcówka to karchera serii K : 1719164100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wcześniejszych wpisach wnioskuję że będę z niej zadowolony :). Ok, w takim razie biorę. Już na samym zdjęciu wygląda o wiele porządniej od tej co mam ja. Zaraz jadę reklamować tą swoją. Mam tylko nadzieję że mi oddadzą kasę i nie dadzą mi kolejnej takiej samej bo ja nie zamierzam jej wymieniać co mycia samochodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wcześniejszych wpisach wnioskuję że będę z niej zadowolony :). Ok, w takim razie biorę. Już na samym zdjęciu wygląda o wiele porządniej od tej co mam ja. Zaraz jadę reklamować tą swoją. Mam tylko nadzieję że mi oddadzą kasę i nie dadzą mi kolejnej takiej samej bo ja nie zamierzam jej wymieniać co mycia samochodu :D

 

dizel1982, pocieszę Cię, że miałem podobny problem. Też miałem tą zabawkę Karchera i podziałała mi 1,5 miesiąca czyli myłem nią jakieś 8 razy samochód i przestała działać- podobne objawy jak u Ciebie. Zawiozłem do serwisu Karchera i powiedzieli mi, że wszystko z nią okej, sprawdzali i im pianowała. Więc nie było mowy o zwrocie tych 70zł. Teraz kupiłem pianownice włoską za 150zł i śmiga aż miło popatrzeć. Sprawdza się zasada, że lepiej dopłacić trochę zł i mieć coś porządnego niż te zabawki za połowę ceny od karchera, nic nie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moją też wzięli na serwis. Zobaczymy co powiedzą. Mają dziś albo jutro dzwonić. Ja słuchaj nie wiedziałem że ta pianownica to taki chłam. Od firmy Karcher raczej wymagałem wysokiej jakości. Z myjki jestem bardzo zadowolony natomiast w życiu nie przypuszczał bym że pianownica okaże się takim wielkim badziewiem. Dopiero jak wczoraj się zepsuła to zobaczyłem jakie są na jej temat opinie na różnych forach. Zobaczymy co odpowiedzą ale ja sobie na wciśnięcie kitu na pewno nie pozwolę. Jak zadzwonią i mi powiedzą że wszystko jest ok to jutro rano pakuje swoją myjkę i tam do nich pojadę i zobaczymy na mojej myjce i mojej pianie czy wszystko jest ok. Jeśli okaże się że nie będzie pianowała to natychmiast zarządam zwrotu kasy albo sprawę skieruję UOKiK-u. Albo mi ją naprawiają tak żeby działała jak należy albo niech oddają kasę. Innej możliwości pod uwagę nie biorę.

 

U mnie słuchaj z lancy leciała normalnie woda a nie piana natomiast na przeciwko tej żółtej regulacji po przeciwnej stronie jest tam taka dziurka, tą dziurką leciała mi piana i dodatkowo środek wydobywał się w miejscu gdzie się zakręca dyszę na butelkę. Co dziwne przed robotą do butelki nalałem rozrobioną w odpowiedniej proporcji pianę, piana była żółta a po chwili tej zabawy i próbach co jest nie tak w butelce nie ubyło nic natomiast już zamiast już żółtego płynu miałem tam normalnie wodę. Zatem płyn musiał mi uciekać tą dziurą o której pisałem wcześniej oraz spod nakrętki a do butelki szła woda wypychając płyn do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Słuchajcie... czy mogę tego pojemnika użyć do wytworzenia piany na auto? Czy wlewając do niego Aktywną z wodą z dyszy poleci mi piana? Ujo mawia ze używał do prania maszyn tego pojemniika ;)

 

Soryy za brud, ale KArcher jnie jest mój.

 

035e2283a770c232gen.jpg

 

3095f99e1cd9cf3egen.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizel1982 Miałem dokładnie to samo co ty. Oni w karcherze prawdopodobnie nie chcą się bawić w jakieś "naprawy" tych zabawek i mówią że wszystko jest okej. A najlepsze jak kupowałem tą "pianownice" to powiedzieli mi że jest dobra i że nie ma innych do serii K... (normalnie powinni obiektywnie powiedzieć że są świetne pianownice z przejściówką na K ale ich akurat nie mamy w sprzedaży...) Generalnie to podziwiam jeśli zajmiesz się na poważnie tą sprawą. Ja to nie miałem czasu ani chęci za te 70 zł się z nimi szarpać. Jak będziesz wiedział co i jak z tą zabawką to podziel się wiadomościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do serwisanta i jutro ma mi dać odpowiedź. No moja kosztowała niestety więcej, 86zł. Sprzedawca ją tak zachwalał, że jest świetna i że w przystępnej cenie bo mówił że są takie za 200zł i tej karchera nawet nie dorównują. A walczyć z nimi zamierzam. 86zł piechotą nie chodzi i niektórzy ludzie muszą na to ciężko pracować cały dzień. Jeszcze może nic bym nie mówił gdybym faktycznie ją używał jakoś mega często, no ok, miała prawo się zepsuć ale sory, 3 mycia samochodu osobowego i za 4 się rozleciała?! No to już lekka niedorzeczność. Proszę bardzo, niech mi nie naprawiają ale kase chce z powrotem i kupuje sobie porządną pianownicę. Jutro zobaczymy co powie. Karcher jest już wyczyszczony ładnie i jak tylko powie że jest ok to idzie do bagażnika i jedziemy do sklepu udowodnić im że nie jest ok. A jak to nie pomoże to temu serwisantowi i sprzedawcy zrobię prysznic z tej rzekomo dobrej pianownicy to może się wreszcie obudzą bo wkurza mnie takie podejście do klienta. Robią chłam i dają na niego gwarancje to niech zwracają kase bo nowej na pewno nie wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem P.A od EXCEDE i szczerze polecam, naprawdę warto w to zainwestować. Piana długo leży na aucie a po spłynięciu kilka godzin na podłożu. I piana, a nie gęste mleko :good:

 

 

Co myślicie o Alkalicznej Aktywnej Pianie od Karchera do mycia wstępnego super mocno zabrudzonych aut? Albo polećcie jakąś super mocną która ściągnie jak najwięcej brudu.

Żadna od VP nie spełnia moich oczekiwań co do mocy domywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo polećcie jakąś super mocną która ściągnie jak najwięcej brudu.

Tenzi Truck lub Green Special, naprawde rzeźniki. Auta tym nie myłem co prawda, ale w robotach "przy domu" czy garażowych lux. Przykład: wczoraj wziąłem się za wlew do oleju opałowego z boku domu. Tankujący ostatnio nie dokręcił węża i się troche rozlało więc pełno tłustego wymieszanego z kurzem syfu. Popsiukałem Truckiem w stężeniu ok 1:8 i widac było jak wszystko płynie, praktycznie bezdotykowo zeszło. Do auta jako oprysk na pewno w mniejszym stężeniu góra 1:50 można spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pianownicy i pianie nie ma co oszczędzać a jeśli już to lepiej na pianie jednak. Bo tak naprawde od pianownicy zależy jaką konsystencje będzie miała ta piana. Ja używałem kiedyś karchera żółtej za 40zł, potem karchera tej 0,6l szarej z regulacją a teraz mam P.A. Powiem szczerze że lepiej zapłacić nawet 180zł i mieć coś super niż tymi zabawkami karchera się szarpać co nie dają żadnej piany tylko leją rozwodnione mleko co spływa po 5 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM.MM juz Ci pisalem jak nie chcesz mi pomagac tylko sie ze mnie nabijac to odpowiedz na gg lub pw co do modelu ktory podalem to chodzilo mi o pojemnosc zbiornika bym w czasie..............nie musial go napelniac
\

 

Nic takiego nie pisałeś, i ja też się z Ciebie nie śmieje...

 

Ps. a jaki jest problem dolać piany jak się skończy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem P.A od EXCEDE i szczerze polecam, naprawdę warto w to zainwestować. Piana długo leży na aucie a po spłynięciu kilka godzin na podłożu. I piana, a nie gęste mleko :good:

 

 

Co myślicie o Alkalicznej Aktywnej Pianie od Karchera do mycia wstępnego super mocno zabrudzonych aut? Albo polećcie jakąś super mocną która ściągnie jak najwięcej brudu.

Żadna od VP nie spełnia moich oczekiwań co do mocy domywania.

 

Pisałem już o tym w tym temacie ale powtórzę - Autobrite Magifoam bardzo dobrze domywa (w jakiś 90% - reszta to koła i nie raz się zdarzy ,że gdzieś lekko nie domyje ale myślę ,że to bardziej moja wina) a przy tym jest bezpieczna dla wosku/sealanta/dressingu.

Długo leży na lakierze a spłukuje się tuż przed zniknięciem.

Jestem mega z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ultratouch, dokładnie. U mnie to samo, tylko szczątkowy brud zostaje na lakierze po zastosowaniu AB MagiFoam a mycie na 2 wiadra to później sama przyjemność. Colliego 476 oszczędziła póki co. Jestem z niej bardziej zadowolony aniżeli z VP pH neutral. Niebawem przetestuję BH AutoFoam więc zdam relację jak ona się sprawuje w starciu z wyżej wymienionymi zawodnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przeszedłem na nią z VP ph neutral której teraz 3/4 litrowej butelki się kurzy. VP moim zdaniem nic nie rusza poza luźnym brudem - równie dobrze mogłem zwykłego szamponu nalać do pianownicy ale spłukać samą wodą z myjki.

 

Po Magifoam jak myje na dwa wiadra to w obydwu praktycznie zero brudu a rękawicy nie musiałem już od dłuższego czasu prać. Obecnie na lakierze mam Autobrite Ultrashine I trzyma się dzielnie już od 3 myć Magifoam podobnie jak Meg's trim detailer na plastikach a z doświadczenia wiem ,że nie jest to szczególnie trwały dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na czasie, pianownica z końcówką do B&D która była ostatnio w promocji w Tesco, koszt 155 zł + przesyłka. User techkar na allegro. Przynajmniej kupujemy i końcówka pasuje nam bez żadnego przerabiania, o którym mowa na stronie 41 i 43 w tym temacie.

 

526d0fc587d226ff.jpg

 

82ae7bcc26ce5b56.jpg

 

e2cd8b9dfe79850egen.jpg

 

b47c89cdcb98b60bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.