Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem sporo o pianach oraz ich zaletach. Czas zaopatrzyć się w dobrą pianownicę. Mam myjkę Bosch Aquatak 115 PLUS i potrzebuję dobrać do niej urządzenie do wytwarzania piany, bo wbudowana "pseudopianownica" nie nadaje się do niczego :)

Do mycia będę używał pian ValetPro Snow Foam Combo (do gruntownego mycia) oraz PH Neutral do częstrzego, raczej spłukiwania kurzu niż do mycia, aby wosk nie zjechał.

 

Czytałem o pianownicy PA iż jest przyzwoita:

http://www.excede.pl/pianownica-pa-p68.html

ale nie mogę znaleźć takiej ze złączem BOSCHa. Na allegdoro jest coś takiego:

http://allegro.pl/pianownica-lavor-bosc ... 14955.html

jak się przyjrzeć to jest identyczna jak PA i ma złącze do mojej myjki. Czy wziąć tą czy szukać czegoś innego?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś pomyśli i zrobi w końcu dobre końcówki do B&D :?::zly::wallbash:

 

Ponieważ sam zderzyłem się z tym problemem , a nigdzie nie mogłem dostać końcówki do B&D wpadłem na pomysł jak w prosty sposób można zrobić samemu takie przejściówki i to nie tylko do B&D . Mam trzy sposoby ale na razie pokażę wam najprostszy , najtańszy i za razem chyba najlepszy :

 

Sposób 1.

Więc tak - najpierw kupujemy porządną pianownicę najlepiej od "Excede" jest sprawdzona więc polecam , kupujemy ją bez żadnej przejściówki , prosimy tylko o nyplel łączący średnica 13mm. Uwaga aby obejrzeć zdjęcia wraz z opisami musisz się zalogować !!!

 

Aby powiększyć któreś ze zdjęć kliknij

IMG_1135.JPG.e4b6aba1f404e8ecb61e333253bcef28.JPG

IMG_1133.JPG.e4bb69120ca197e84ed6dfcfb92029e5.JPG

IMG_1132.JPG.5a9acdaa6724551ebc5bea1f841327ab.JPG

IMG_1116.JPG.d359aa880482c0bf9fcc4eb7fa157c24.JPG

IMG_1104.JPG.cc62769361ab7ab3c14f80621c82e6d7.JPG

IMG_1103.JPG.10192cbb7948f27bf238f81c2e6f1c1c.JPG

IMG_1102.JPG.13c345cebb03d7c4e01dd18d37be48d9.JPG

IMG_1098.JPG.167900212af7850d6ad68c871a0d95a4.JPG

IMG_1095.JPG.2e3728d622c6c799ef696faf7fbcf089.JPG

IMG_1093.JPG.214d1f292bcba669c4c69e7780a6177c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nadszedł moment kiedy trzeba kupić coś poważniejszego niż badziewie 0,6l karchera. Przestało mi w efekcie pobierać piane a w serwisie karchera bezwstydnie powiedzieli mi że ją sprawdzali i wszystko jest okej. Przeczytałem całe forum na temat pianownic i wstępne wnioski są takie:

karcher 0,6<

Jako że filmik palucha mi się bardzo spodobał zdecydowałem się na MTM. I teraz od którego sprzedawcy ją kupować. Są 3 propozycje do karchera k.3:

1. http://allegro.pl/pianownica-prof-do-my ... 82467.html

-pianownica z serwisu karchera w Brzesku

2. http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 13738.html

- pianownica z Brzeska ale inna niż wcześniejsza

3. http://allegro.pl/profesjonalna-pianown ... 00157.html

- pianownica z Rzeszowa od Wera Serwis

Każda z nich jest inna i teraz która jak się nazywa i która jest godna polecenia. [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem swoją od użytkownika "serwiskarcher" czyli 1 link u Ciebie jeśli coś Ci to pomoże.

 

karcher 0,6<

 

z tym bym się wstrzymał bo jak na razie karcher K 3.65 różnic między P.A. a MTM nie pokazał - we wtorek testy na 7.400 x-range. Ale obawiam się, że będzie tak samo. Ja bym postawił MTM=P.A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie warto to nie wiem. Obie są wykonane solidnie. MTM nigdzie nie przecieka, nic nie jest luźne i działa jak należy. Jest produkcji włoskiej tak jak napisałem a nie chińskiej. Od tego użytkownika kupowałem swoją i jestem zadowolony. Myślę, że przy lepszej myjce różnicy między pianownicami również nie będzie, a jak będzie to nieznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michske napisał :

Przeczytałem całe forum na temat pianownic i wstępne wnioski są takie:

karcher 0,6<

Jako że filmik palucha mi się bardzo spodobał zdecydowałem się na MTM. I teraz od którego sprzedawcy ją kupować. Są 3 propozycje .

 

A ja bym przemyślał sprawę jeszcze raz bo kupując z alegr. możesz nadziać się na Chińczyka pod przykrywką Włocha . Poza tym jak czytałeś cały temat to powinieneś zwrócić uwagę że nierzadko forumowicze próbowali reklamować te pianownice a wtedy dopiero pojawiały się różnego rodzaju schody , łącznie z negatywnymi opiniami na koncie algr. A tak naprawdę cała sprawa rozbija się o 35zł , taka jest różnica pomiędzy oryginalną pianownicą P.A np: od Excede gdzie jeszcze pewnie dorzucą ci jakieś gratisy , a tymi co wymieniłeś . Miałem podobny dylemat całkiem niedawno , ale w efekcie forumowicze przekonali mnie że najlepiej kupować z pewnego źródła , więc nie ryzykowałem i kupiłem P.A , w której dodatkowo przestawiłem sobie strumień rzucanej piany z poziomu do pionu i jestem mega zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie warto to nie wiem. Obie są wykonane solidnie. MTM nigdzie nie przecieka, nic nie jest luźne i działa jak należy. Jest produkcji włoskiej tak jak napisałem a nie chińskiej. Od tego użytkownika kupowałem swoją i jestem zadowolony. Myślę, że przy lepszej myjce różnicy między pianownicami również nie będzie, a jak będzie to nieznaczna.

Nie ciesz się zbyt wcześnie mtm ma gorszej jakości uszczelki, siteczka na dłuższą metę nie wytrzymuje. Broń boże nie zostawiaj tenzi truck w niej, po tej pianie przelej przez pianownice co najmniej pół litra wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciesz się zbyt wcześnie mtm ma gorszej jakości uszczelki, siteczka na dłuższą metę nie wytrzymuje. Broń boże nie zostawiaj tenzi truck w niej, po tej pianie przelej przez pianownice co najmniej pół litra wody.

 

Używam P.A. A jeśli MTM to piana VP neutral pH. Rozbierając P.A. i MTM nie widać różnicy w jakości wykonania. a koszt 50 gr za oring mnie nie zbawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pianownicę w PPUH Wera w Rzeszowie. Mają sklep na Wieniawskiego i podjechałem obadałem i kupiłem. To jest włoska pianownica PA. Na miejscu mi dorobili końcówkę do Boscha i zapłaciłem 154 zł. Mają końcówki do chyba wszystkich myjek. Jeśli nie ma ktoś pewności, to potwierdzam że w tym linku macie pianownicę PA:

http://allegro.pl/pianownica-lavor-bosc ... 00285.html

 

W sobotę testowłem ją z pianą VP Snow Foam Combo. Piana jest gęsta i ładnie się trzyma na samochodzie, niestety nie mam czym nakręcić filmiku, ale postaram się za tydzień zrobić foty chociaż.

 

edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 2 miesiące temu powiedzieli, że mieli mtm ale były zwroty więc zaczęli handlować idorbase, ciekawe czy mają ori P.A.Exede prześwietl ich czy nie ładują ludzi w balona :P bo szczerze mówiąc mając obie w rączkach to z wierzchu tylko naklejkami się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi vs. Nerta

Używałem Nerty i nie dość że droga to pozostawia niewielkie zacieki i zabrudzenia co widać zwłaszcza na czarnym lakierze.

Tenzi dokładnie odwrotnie.

 

Kwoli scisłości:

Tenzi Car Max - mowa o nim powyżej

Tenzi Tan Car - zostawia zacieki i to STRASZNE (tylko do dostawczaków)

 

BTW:

Nerta WE64 to nic innego jak Nerta Carnet Jumbo w innym opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Tenzi tan cara i car maxa i powiem szczerze miałem niesmak bo zostawały spore białe plamy i słabo domywały generalnie. Nerta jest według mnie dobrą pianą- zarówno we64 jak i carnet jumbo i według mnie efekt jest lepszy. Ale przecież każdy może mieć inne doświadczenia i zdanie na temat różnic. Ja osobiście wole dopłacić do Nerty 25-30 zł za 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczerze mówiąc potrzebuję konkretnej informacji i to już na jutro. Chodzi o lancę do pianowania. Więc tak, generalnie lance mam, kupiłem ją półtora miesiąca temu wraz z myjką karcher K 7.400. Lanca również karchera, ta większa z regulacją dozowania. Użyłem ją dosłownie 3 razy. Dziś miał być czwarty. Miał bo lanca się rozleciała. Początkowo było wszystko ok a po chwili do piany zaczęła dostawać się woda, z tego pojemnika na pianę wszystkimi stronami zaczęła lecieć piana a z lancy (z dyszy) leciała normalna woda. Próbowałem to czyścić, przedmuchiwać ale na koniec. Nie mam zielonego pojęcia co się stało, nie działa i nic. Ale w ogóle ta lanca to jedno wielkie gówno za przeproszeniem :zly: Jestem strasznie zły że to kupiłem. Mam nadzieje że będą chcieli mi zwrócić kase. Jak kończyłem pianować drugą stronę samochodu to z ten strony którą pianowałem jako pierwszą, cała piana elegancko spłynęła. Nawet nie miała szansy zadziałać. Także odradzam tą pianownicę. Czy możecie mi polecić coś w rozsądnej cenie z czego będę zadowolony. Bardzo Was proszę o radę bo ja się na tym nie znam a na rynku jest tego cała masa jak widzę. Nie wiem którą wybrać a nie chcę kupić kolejnego gówna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli rozsądną cenę myślałem o czymś tak do 200zł. Wiecie, nie używam tego profesjonalnie lecz jedynie raz na 2 tygodnie, no może czasem nawet częściej także jakiejś mega profesjonalnej nie potrzebuję ale z drugiej strony gówna takiego jakiego miałem też nie chcę. Wystarczy mi coś z czego będę zadowolony a jak teraz przeglądałem różne opinie to myślę że każdą której bym nie kupił będzie lepsza od tej którą miałem bo te lance karchera każdy krytykuje. A swoją drogą, co powiecie o tej:

http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 05442.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.