Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ala tych co myślą nad zakupem pianownicy karchera jak działa i jaka piana z tego jest

produkowana :D uzyłem Valet Pro PH Neutral

 

Obrazek

 

 

Można jeszcze zatkać palcem otwór z prawej strony i piana jest jeszcze gęściejsza ale dużo więcej schodzi towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, super sprawa, cały czas miałem w głowie coś takiego, nie wiedziałem, że jest taki patent. Sama "sucha" piana lepiej się trzyma.
piana wygląda super nawet lepiej jak po glorii, i nie spływa tak jak przy użyciu karchera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/user/wwwFACHOWIECcom#p/u/4/ThQ0ycGLeb8

 

robi wrażenie, cena nie taka zła 249 zł, tylko trzeba mieć powietrze

Tylko nieźle się trzeba namachać tym zanim się "zapianuje" całe auto. Chyba, że jest jakieś ustawienie szerokości pianowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś jest jeszcze chętny na przejściówkę z Karcher <--> black&decker ??

 

Potrzeba min. 5 osób żeby kolega timur mógł zamówić u tokarza kolejną partię.

I jak narazie jestem nr 1. Jeżeli ktoś jest chętny to niech się dopisze.

 

.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i być może Panie.

Mam takie pytanko do Was, zakupiłem dziś pianownice w lokalnym sklepie (identyczna jest na aukcji nr 1653893904) piane robi bardzo fajną w połączeniu z myjką wap alto, dość mocna maszyna bo 15L/min.... dokupiłem też do tego pianę clinex bo taką polecił mi facet w sklepie z karcherami ale czytając forum i mniej więcej ten topic doszedłem do przerażającego wniosku, że ta piana zmywa wszystko z lakieru (ph 12...) więc czym prędzej zamówiłem sobie polecaną tu VALET PRO Snow Foam neutral ph, na razie na próbę w litrowej butelce i tutaj mam do Was pytanie na jaki czas starcza taka buteleczka ? czytam i czytam i piszecie iż należy ją rozcieńczyć w stosunku 1:25 do pianownicy ? czyli rozumiem że z litra tego płyny mam 25 litrów mieszaniny ? bardzo optymistyczne się to wydaję ponieważ na tej pianie co nieszczęśliwie kupiłem pisze, że do pianownicy rozcieńcza się ją w stosunku 1:4... aż taka wielka dysproporcja by była ? na jaki czas wam starcza litrowa butelka przy założeniu mycia raz na tydzień (ja mam do mycia 3 samochody więc wydajność ma dla mnie spore znaczenie) np, tą pianą która powstaje z clinexa za pomocą tej pianowncy udaje mi się pokryć auto wielkości mitsu outlandera 1/4 pojemniczka.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mnie to 1:20 bardzo zdziwiło...

 

stronie jednego sklepu sprzedającego ten produkt:

Zbalansowane pH, równe 7, całkowicie bezpieczna dla wosków i sealantów. Wysokoskoncentrowana. ValetPRO pH Neutral Snow Foam można rozcieńczać do 1:25, w przypadku zaawansowanych wytwornic piany, nawet do 1:400.

:shock:

 

na tym filmiku:

facet pisze 1:20 i piana trochę jednak spływa... no ale jak producent zaleca 1:20 to jak to w końcu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy zebrac tylko tam gdzie bolce zobacz sobie moja na 43 stronie jak ja musiałem przerobić żeby to pasowalo ogrom poprawek ale dla chcacego nic trudnego

 

dokładnie, dla chcącego nic trudnego.

Wszystko oglądałem na poprzednich stronach i da radę to przerobić :)

Trzeba trochę zebrać i wybrać tak żeby zostały same bolce mocujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet pisze 1:20 i piana trochę jednak spływa... no ale jak producent zaleca 1:20 to jak to w końcu jest ?

 

Zobacz na mój filmik z użyciem VP snow foam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=3RrCbN4srxs

 

Ja mam pianownice ze zbiornikiem około 1 litra. Wlałem 1.5 - 2 cm piany a następnie do pełna dolałem ciepłej wody i piana mnie zadowala zarówno skutecznością jak i wydajnością.

 

P.S. Nie patrzę na gęstość piany ale na jej skuteczność. Bo po co mam robić większe stężenie i cieszyć się fajną gęstą pianą jak ta mi spokojnie wystarcza i domywa auto 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak producent zaleca 1:20 to jak to w końcu jest ?

 

zrobiłem dla ciebie zdjecie z butelki 1l

Valet Pro PH Neutral snow foam

 

p1120006z.jpg

 

p1120007.jpg

 

Ja do swojego karcherowego spryskiwacza wlewam 75-100ml produktu i reszta woda

i wygląda to tak po obleceniu całego auta zostaje około 150- 200ml w zbiorniczku cały ma max na 600 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic dzięki, dotrze piana zdam relacje ile leje w pianownice i jaką firanę tworzy.

To czekamy, dwa jak bym miał pianownice porządna a nie popierdułke ;) to pewnie 25ml max 50ml na cała butle 1L pewnie cuda by robiło ale to trzeba by przetestować :o jak kupie coś porządnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki malutkie wtrącenie (nie żebym się czepiał ;) )

Temat :Pianownice i aktywna piana. Czyli Ph 12-13 to właściwa wielkość.

Piany neutralne o Ph7,5 oszczędzające oczywiście wosk,nie są siłą rzeczy aktywnymi. Efekt ochrony wosku uzyskamy stosując każdy szampon neutralny wlany do pianownicy. Tyle, że w wiadrze stosujemy stężenie 1:200 a w pianownicy od 1:10 do 1:20.W większym efekt piany raczej słaby. I tu ważne jest, żeby sprawa była ekonomicznie uazsadniona,trzeba stosować preparaty skoncentrowane ale niezbyt drogie. W naszej myjni używamy stężenie w butelce 1 litr 1:3 a wychodzi z niej gęsta piana na 5 aut(po 200ml). Jako że litr szmponu kosztuje ok 9 zł - z wyliczeń wychodzi,ze wymyje się ok 20 samochodów (40-50 groszy na auto).To koszt zdecydowanie do przyjęcia z uwagi na oszczędność czasu.

W pianie aktywnej-Ph13- mimo, że litr jest droższy,cenowo wychodzi sie podobnie. A to przez rozcieńczanie w butelce pianownicy w stosunku 1:5. Gęstość piany również zadowalajaca. Ale to na lekiery bez nałożonego wosku.Jest on nakładany na gorąco w ostatnim etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem do końca ;) pH 12-13 to normalne pH pian aktywnych ? takie pH ma np. Wodorotlenek wapnia, a pH 7,5 czyli neutralne to piany lżejsze tzn nie zmywające wosku tak ? czyli pryskając po samochodzie pianą z pH 12 pozbywam się wszelakich zabezpieczeń lakieru i taka piana może powodować jego matowienie ? natomiast używając piany z neutralnym pH - 7 nie mam co się obawiać o wosk i efekt matowienia lakieru - dobrze zrozumiałem ? domyślam się też, że po użyciu piany z wysokim pH np 12 pasuje nałożyć wosk dla ochrony, wynika z tego, że woskować samochód należało by po każdym myciu używając mocnej piany... trochę lipa bo woskowanie samochodu co tydzień nie wchodzi w grę ;)

 

reasumując to VALET PRO Snow Foam nie jest do końca pianą aktywną a lepiej pieniącym się szamponem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja nie rozumiem.Jak aktywna piana , stosowana np na myjniach ze spryskiwaczy ma mieć inne Ph. Wówczas nie była by aktywna czyli samoczyszcząca.W założeniu stosowania takiej piany jest spłukanie jej wraz z brudem( choć często używana jest jeszcze gąbka). Czas działania piany aktywnej, mimo wysokiego Ph nie wpływa wyraźnie na wygląd lakieru. Ale może po 10-20 razach Po 100 lakier tak czy inaczej musi zmienić swój dotychczasowy blask.I tu druga część Twojej wypowiedzi-pytania. Oczywiście, nie ma sensu myć aktywną pianą autka wcześniej zaopatrzonego w wosk.

W myjniach, również tych ręcznych, stosuje się aktywną pianę jako jeden z etapów. Najczęściej na koniec podaje się na lakier wosk z lancy na zimno lub gorąco. Przy następnym myciu pewnie spłynie ale zmowu podawany jest nowy.

Oczywiście Ph wynika ze składu. I naprawdę nie jest to jakieś umyślne działanie. Tak wygląda technologia produkcji detergentów i tylko od nas zależy czy będziemy z niej korzystać. Poniżej (może niezbyt interesujące) dane z karty bezpieczeństwa jednego w wiodących i bardzo skutecznych produktów znanej firmy.

 

PHYSICAL AND CHEMICAL PROPERTIES

State: Liquid

Colour: Orange

Solubility in water: Soluble

Relative density: 1.04

pH: 13.24

 

COMPOSITION / INFORMATION ON INGREDIENTS

Hazardous ingredients: POTASSIUM HYDROXIDE <1%

EINECS: 215-181-3 CAS: 1310-58-3

[Xn] R22; [C] R35

• DISODIUM METASILICATE 1-10%

EINECS: 229-912-9 CAS: 6834-92-0

[C] R34; [Xi] R37

• SODIUM NITRILOTRIACETATE 1-10%

EINECS: 225-768-6 CAS: 5064-31-3

[Xi] R36

• SODIUM LAURYL ETHER SULPHATE 1-10%

EINECS: 500-223-8 CAS: 68585-34-2

[Xi] R36/38

• C9-11 ALCOHOL ETHOXYLATE 1-10%

CAS: 68439-45-2

[Xn] R22; [Xi] R41

• PROPYLENE GLYCOL MONOBUTYL ETHER 1-10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Nie czuję się na siłch wypowaiadać na temat np.ValetPro Nie znam składu, aplikacji Pytaj o AG Tu pomogę.

Z AG na zimno najlepszy i najwydajniejszy jest AUTOGLOSS RINS. Mieszny z wodą w stosunku 1:100. Na auto wychodzi 100-200ml, Jest tak ekonomiczny, ze można pomijać go w kosztach.(5-10 groszy jedna aplikacja).Nie jest to wosk w nazym-forumowym rozumieniu (dla mnie wosk to to produkt do aplikacji ręcznej o stałej konzystencji). jednak pozostawia mocną hydrofobowa warstwę,silnie odpychajaca wodę. Jego trwałośc nie mozna porównywac do tradycyjnych wosków ale też stosowanie jego zalecane jest po każdorazowym myciu. Auto wyglada , jak na łatwośc stosowania i cene . wg mnie super.

Ma szczególne zalety przy stosowaniu w wysokich pojazdach (trydno jest osuszać je ręcznikami),i dla osób które po myciu chcą mieć blask małym nakładem sił i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.