Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

mam k2 sambo i autobrite magifoam

Szczerze wiem że zaraz mnie tu zlinczują ale wolę Sambo i na dodatek dwukrotnie tańsza. Domywa tak samo, piana ekstra nie wiem dlaczego ale sambo 1:9 robi mega pianę a taka zachwalana magi przy 1:9 duuużo gorzej. Kupiona u partnerów forum w 5l bańce więc oryginał. Sambo lepiej sie spłukuje, w magi mnie denerwuje że zostaje czasem we wnekach, ktoś mi tłumaczył z serwisu karchera że ma dużo mydła w sobie. Jest gestsza i wydawać by sie mogoło że bardziej wydajna powinna być ale nie w moim przypadku. Kup sobie sambo 1l i sam przetestuj. Wosku nie zjada a przynajmniej nie zauwazyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie przejmuję się opiniami tutaj.Sam używam na mocny bród tenzi car max.Super domywa,ale auto bez wosku.Ciągle mi piszą ,że jest żrąca.Fakt! dobrze myje skoro nie używam w ostatnim czasie z powodu braku czasu wosku-czemu nie.Jak będę miał nałożony wosk to będę uważał jaka pianę leję do PA.Ważne ,aby szybko bez wysiłku i szczotki autko mieć idealnie czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impex oczywiście że tak. Powiem Ci, że tak odmacza cały brud, że miło patrzeć :-) u mnie nadkola były zawalone taka gliną czy czymś a po chwili zadzialania piany to wszystko samo splywalo... Na lakierze tez oczywiście igła i przy tym nie ściąga wosku, qd. Po umyciu kropelki na najwyższym poziomie i zero slabniecia:-) ta piana plus dobra myjka i tak szczerze mówiąc przestałem prawie wcale myc auto ręcznie... Teraz to rękawice używam bardzo sporadycznie, a i takie mycie wydaje mi się bezpieczniejsze bo i nie szuram niczym po lakierze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie mi chodzi o mocną piane do mycia aut przed korektą(moze zjadać woski itd-nieistotne).Chciałbym zeby chociaz troche ruszała syf z uszczelek, zakamarków.Wazne jest dla mnie zeby była bezpieczna dla chromów i innych delikatnych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie to ona jest raczej tak do regularnego mycia i typowo bezpieczneg użytku. Mam chromowane listwy wokół okien i nic się nie dzieje, a myłem kilkadziesiąt już razy tą pianą. U mnie z uszczelek specjalnie brud nie leciał, ale z roboczego berlingo, które prawdopodobnie nie było nigdy myte pianą z uszczelek leciała smoła. Przy czym ich nie odbarwiła, nic takiego. Z domycia plastków różnej gramaturze również jestem zadowolony, ale przed nakładaniem np. dressingu polecam umycie ich jeszcze mocnym apc, bo jednak bora to nie tenzi truck czy dimer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zauważ proszę, że 1l tej piany kosztuje prawie tyle co 5l oczywiście pomnożone razy ilość litrów, czyli nie jest tu stosowana "ździerska" polityka cenowa typu 1l 25zl, a 5l 50zl co jest niestety częstą praktyką... Takze spokojnie możesz kupić sobie literek na próbę, albo stosować tylko takie opakowanie, które jest wygodniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn droższe piany na pewno mają jakiś zapach, czasem nawet przyjemny.

Jednak w tej chwili chodzi mi o piane do mycia przed korektą i ciesze się, ze jest taka która spełnia swoją role(jest przy tym bezpieczna-wierze Ci na słowo :D ) za bardzo dobrą cene.Do regularnego stosowania zakupie jakąś przyjemną z zapachem i może jakimś kolorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem specjalistą tylko zwyklym szarym użytkownikiem, ale w każdym razie tak żebym ja byl spełniony to mam bore na zwykłe mycie i litr trucka na zadania specjalne, czyli wymywanie nadkoli, podwozia przed antykorozja, silnika. Do wszystkiego innego używam bory i jestem zadowolony. Powiem tak, lakier tak, ale plastikow progowych nigdy nie udalo mi się tak domyc ręcznie jak zrobiła to sama bora bezdotykowo. Tylko tak jak mówiłem żeby na sto procent mieć idealnie czysta powierzchnie pod dressing naplastki psikam je i pedzelkuje red devilem w stężeniu 1:10 tyle w temacie mycia przeze mnie auta na zewnątrz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc domywania Bory porównałbym do nowej piany Shiny Garage Fruit. Bora jest zasadowa, więc w jakimś stopniu narusza wosk, używałem i tej cenie jest bardzo dobra jak ktoś nie zwraca uwagi na zapach. Na zimę używam Blink HD Foam Almond, która silniej działa, jednak jest droższa od Tenzi Truck itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCI co do naruszania wosku, to tutaj można by się spierać. Osobiście tego nie zauważyłem, ale trzeba by było przeprowadzić jakiś konkretny test. Producent sam jednak obiecuje, że piana nie narusza wosku. Co do pH, to ma takie samo co Magifoam (okolice 11), wiec sam fakt zasadowego pH wcale nie oznacza, że podjada woski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podjadania wosku przez borę w żaden sposób nie zauważyłem. wiadomo, każde mycie coś tam narusza wosk w końcu myjemy pod dużym ciśnieniem, wycieramy itd. Jednak po umyciu kropelkowanie zawsze wraca do wyjściowego poziomu pomimo mocnego zapchania wosku przed myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupiłem dzisiaj myjkę b&d 1700.

Chcę zakupić pianownicę PA.

 

Jaką pianę polecacie(w miarę rozsądną cenowo) dla najlepszego efektu?

Na jak długo wystarcza 5l piany i jak ją dawkować.

 

np 1:10 to mogę sobie w wiadrze wymierzyć, ale skąd mam wiedzieć ile l wody zużyję na samochód wielkości Golfa 6?

 

Piana będzie używana raz/dwa na miesiąc do zmywania soli(jeszcze ten okres zimowy i jesienny a poźniej do zmywania skoków drzew(mieszkam przy lesie) oraz kurzu z pobliskiej szutrowej drogi.

 

Dodam, że lakier na samochodzie mam strasznie podatny na zarysowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupiłem dzisiaj myjkę b&d 1700.

Chcę zakupić pianownicę PA.

 

Jaką pianę polecacie(w miarę rozsądną cenowo) dla najlepszego efektu?

Na jak długo wystarcza 5l piany i jak ją dawkować.

 

np 1:10 to mogę sobie w wiadrze wymierzyć, ale skąd mam wiedzieć ile l wody zużyję na samochód wielkości Golfa 6?

 

Piana będzie używana raz/dwa na miesiąc do zmywania soli(jeszcze ten okres zimowy i jesienny a poźniej do zmywania skoków drzew(mieszkam przy lesie) oraz kurzu z pobliskiej szutrowej drogi.

 

Dodam, że lakier na samochodzie mam strasznie podatny na zarysowania :(

 

Piany Ci nie polecę bo mi nie wypada, ale w reszcie mogę pomóc. Na golfa 6 zużyjesz maksymalnie 500ml roztworu piany z wodą. Najlepiej rozcieńczyć pianę 1:7-1:10(100ml piany na 700/1000ml wody) z ciepłą wodą w pianownicy i ustawić ją maksymalnie na +. Zarysowania do piany nie wiele mają, jedynie do usuwania wosku z lakieru.

Pytanie czy masz nałożony jakiś wosk lub powłokę, jeżeli nie można używać mocniejszej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rysami to głównie chodziło o ich powstawanie poprzez mycie samochodu gąbką(chociaż kupiłem już najdelikatniejszą/najmiększą). Przypuszczam, że sama piana aktywna samochodu nie domyje tak jak gąbką, ale latem na samo spłukanie kurzu chyba powinna dać radę.

Auto nie jest niczym zabezpieczone, jesienią woskowałem auto ale wątpię czy cokolwiek z tego wosku zostało. Mam zamiar na wiosnę oddać auto do MasterShine na polerkę i nałożenie wosku kwarcowego. Mieszkam na bezdrożu i każdy śnieg powoduje błoto i auto po kilku wyjazdach z domu nie za fajnie wygląda więc polerka dopiero wiosną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupiłem dzisiaj myjkę b&d 1700.

Chcę zakupić pianownicę PA.

 

Jaką pianę polecacie(w miarę rozsądną cenowo) dla najlepszego efektu?

Na jak długo wystarcza 5l piany i jak ją dawkować.

 

np 1:10 to mogę sobie w wiadrze wymierzyć, ale skąd mam wiedzieć ile l wody zużyję na samochód wielkości Golfa 6?

 

Piana będzie używana raz/dwa na miesiąc do zmywania soli(jeszcze ten okres zimowy i jesienny a poźniej do zmywania skoków drzew(mieszkam przy lesie) oraz kurzu z pobliskiej szutrowej drogi.

 

Dodam, że lakier na samochodzie mam strasznie podatny na zarysowania :(

 

Piany Ci nie polecę bo mi nie wypada, ale w reszcie mogę pomóc. Na golfa 6 zużyjesz maksymalnie 500ml roztworu piany z wodą. Najlepiej rozcieńczyć pianę 1:7-1:10(100ml piany na 700/1000ml wody) z ciepłą wodą w pianownicy i ustawić ją maksymalnie na +. Zarysowania do piany nie wiele mają, jedynie do usuwania wosku z lakieru.

Pytanie czy masz nałożony jakiś wosk lub powłokę, jeżeli nie można używać mocniejszej piany.

na minus sie ustawia PA przeciez:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupiłem dzisiaj myjkę b&d 1700.

Chcę zakupić pianownicę PA.

 

Jaką pianę polecacie(w miarę rozsądną cenowo) dla najlepszego efektu?

Na jak długo wystarcza 5l piany i jak ją dawkować.

 

np 1:10 to mogę sobie w wiadrze wymierzyć, ale skąd mam wiedzieć ile l wody zużyję na samochód wielkości Golfa 6?

 

Piana będzie używana raz/dwa na miesiąc do zmywania soli(jeszcze ten okres zimowy i jesienny a poźniej do zmywania skoków drzew(mieszkam przy lesie) oraz kurzu z pobliskiej szutrowej drogi.

 

Dodam, że lakier na samochodzie mam strasznie podatny na zarysowania :(

 

Piany Ci nie polecę bo mi nie wypada, ale w reszcie mogę pomóc. Na golfa 6 zużyjesz maksymalnie 500ml roztworu piany z wodą. Najlepiej rozcieńczyć pianę 1:7-1:10(100ml piany na 700/1000ml wody) z ciepłą wodą w pianownicy i ustawić ją maksymalnie na +. Zarysowania do piany nie wiele mają, jedynie do usuwania wosku z lakieru.

Pytanie czy masz nałożony jakiś wosk lub powłokę, jeżeli nie można używać mocniejszej piany.

na minus sie ustawia PA przeciez:)

 

Racja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.