Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to i to, wiadomo że do pianownicy trzeba dać więcej piany aktywnej ale za to masz dużo wiecej i gęstszej piany która bardziej penetruje brud. Marolex jest bardzo ekonomiczny jeżeli chodzi o stosunek wody do piany ale moim zdaniem dużo lepiej domywa piana z PA. Także nie zastanawiaj się i bierz PA, fajna zabawka :good:

 

Ja do PA leję nie rozcieńczoną pianę a wodę reguluję pokrętłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid.zu mam pytanie a jak byś rozrobił 1litr na 50ml piany to jaki będzie efekt będzie się pienić i domyje :o I jeszcze jedno pytanie jaka piane która lepiej domywa i lepiej się pieni Valet PRO Ph Neutral Snow Foam ta nie zmywa wosku czy tą Shiny Garage Snow Fruit czy ta jest bezpieczna dla wosku którą byś polecił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozrobisz litr na 50ml do PA i jak skręcisz pokrętłem to pian będzie w miarę gęsta czy lipa .A co do piany to która lepiej domywa i lepiej się pieni Valet PRO Ph Neutral Snow Foam ta nie zmywa wosku a ta Shiny Garage Snow Fruit która byś polecił ;)

 

Napisz proszę swoją wypowiedź poprawnie z sensem, bo nie wiadomo czy pytasz czy odpowiadasz i generalnie o co chodzi :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid.zu mam pytanie a jak byś rozrobił 1litr na 50ml piany to jaki będzie efekt będzie się pienić i domyje :o I jeszcze jedno pytanie jaka piane która lepiej domywa i lepiej się pieni Valet PRO Ph Neutral Snow Foam ta nie zmywa wosku czy tą Shiny Garage Snow Fruit czy ta jest bezpieczna dla wosku którą byś polecił ;)

 

 

Jeżeli dobrze rozumiem to chcesz dać do PA 50ml piany i litr wody? To będzie mleko a nie piana (pokrętło max na -), spłynie to z auta szybciej niż woda. Zużyłem 10l piany VP NSF, próbowałem różne rozcieńczenia (producent chyba zaleca 1:4)i najbardziej mi pasowało 150ml piany i uzupełniałem wodą do 1litra piana ta domywała bardzo fajnie i złego słowa o niej nie powiem. Obecnie używam SG Fruit, też złego słowa nie powiem o niej. Jakie rozcieńczenie to nie wiem bo leję samą piane do PA i pokrętłem reguluję dopływ wody. Mi jest tak wygodniej ponieważ piany sobie nie żałuję i rozcieńczonej, pianuje dwa razy każde auto i szlo mi prawie 1l na auto a myje trzy wiec biegałem z miarkami co chwilę a tak to czystej piany na trzy auta idzie mi od 300ml-400ml zależy od zabrudzen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam to i to, wiadomo że do pianownicy trzeba dać więcej piany aktywnej ale za to masz dużo wiecej i gęstszej piany która bardziej penetruje brud. Marolex jest bardzo ekonomiczny jeżeli chodzi o stosunek wody do piany

 

Nieprawda. Do Marolexa/Glorii wlewasz 50ml piany. Do PA wlej 50ml i 0.5L wody. Taka ilosc spokojnie starczy na opryskanie samochodu w nie gorszy sposob jak z opryskiwacza recznego ;) Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam piane Magifoam i nie wiem jak ją rozcieńczyć a mam pianownice od Shiningcara która tak mniej więcej ma 1,5 lirta wody i ile dać filców i ile ml piany? bo jak daje 50 ml to w połowie mi się zatyka i leci gęsta ciecz a nie ładnie rozpryskuje się po aucie... jak jest idealnie? dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem oprysk za pomocą Glorii FM10 i dałem 50ml Magi na 1,25L oraz trzy filce to miałem taka bita śmietanę na aucie że wypucowałem koła a auto dalej było jak świeżo po oprysku. Zaznaczę że temperatura była dodatnia ok 5 stopni, bo można sądzić że piana zamarzła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do mnie pytanie to z 1,25l zrobiłem bez problemu kia Sportage taki suvik. Ale tak jak mówię przy 3 filcach spokojnie by wystarczyło 40ml. Robiłem gloria a nie PA jak zawsze bo auto było całe w soli a w ręcznej mogłem zrobić ciepły roztwór który lepiej domywa moim zdaniem.

 

Wysłane z mojego X9180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do marolexa wlewam zwykle stężenie 1:20 lub 1:25 w zależności od zabrudzenia lakieru. Co prawda obecnie używam SG Fruit, ale stężenie jest dla mnie wystarczające, żeby pozbyć się zaschniętych zabrudzeń (nawet soli). Co do ilości filców to używam 1 gloriowy filc + dysza gloriowa, ponieważ wolę pianę bardziej płynną niż bitą śmietanę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę prześledziłem temat i zgłupiałem, jakieś sugestie co lepsze w domywaniu? K2 Bora czy SG Perfect Active Foam czy ESPUMA. Czy jeszcze coś ciekawszego jest w podobnej cenie, do 100?

 

K2 bora to bezpieczna piana dla wosku tak pisze producent i ktoś też tutaj się tak o niej wypowiadał. Używam SG AF to jest mocna piana świetna do odszczurzania lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam K2 active foam (atrakcyjna cena zakupu), jak przesadzi się ze stężeniem to zje wosk, ja zawsze do PA leje ok 60-80 ml piany i reszta wody cieplej. Nie zauważyłem aby naruszył przy tym stężeniu wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.