Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jako iż nigdy nie miałem do czynienia z pianownicami zastanawiam się nad jej zakupem. Myślę o PA.

No i mam pytanie czy mycie auta za pomocą samej piany dorówna skuteczności mycia samochodu na bezdodytach? Czy pianownica sprawdzi się do cotygodniowego mycia (bez mycia na 2 wiaderka, często nie ma na to po prostu czasu,a nie chce się ciągle jeździć na myjnie). Czy po czymś takim auto będzie wyglądało na czyste, czy jednak film brudu nadal będzie widoczny, auto będzie matowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam identycznie do tego samego co Ty kombinujesz.I działa.Kwestia jaką pianę zastosujesz.Lepiej niż na myjni/chociaż dłużej/rozstawianie zabawek: woda,myjka.Potem chowanie wszystkiego."Letnie"brudy bez najmniejszego problemu.W zimie silniejsza piana i ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tydzień używam PA i piany aktualnie SG fruit. Myjnie bezdotykowe niech się chowają. Ja raz w miesiącu przelecę na dwa wiadra rękawicą, głownie wtedy idzie rękawica jak mam nakładać cleaner i wosk a tak to PA i QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się piana aktywna, której używałem do mocniejszych zabrudzeń, mianowicie chodzi o Tenzi Specjal Super Green, teraz chcę kupić coś mocniejszego zastanawiam się nad Tenzi Truck, tylko chciałbym zapytać czy lepszym wyborem było by dołożyć parę groszy i kupić mocne APC Red Devil Shiny Garage. Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy takie moje spostrzeżenia z pianowania,może komuś się przyda kto dopiero zaczyna zabawę z pianownicą.Otóż w lecie stosuję ValetPRO snow foam.Rozcieńczenie 1-9 super myje.W zinie ta piana oczywiście nie domywa-za słaba.W zimie jak na razie mam wypróbowaną Tenzi car max także super auto umyte tylko tenzi dosyć szybko schodzi bo 2-1 musi się dawać. Szukam czy mógłby ktoś napisać jakiejś piany aby myła tak dobrze jak tenzi a rocieńczać w mniejszej proporcji,aby na dłużej wystarczyło.Oczywiście jakoś ostatnimi czasy nie miałem czasu i nie woskowałem auta na zimę-bo wiem,że tenzi do łagodnych nie należy. :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze pianownicy. Miałem konstruować Marolexa, ale dziś wpadła myjka KARCHER K5 i mam mały dylemat. Lepiej zrobić tańszego Marolexa, który zużywa mniej środka i można myć na wyjazdach czy zainwestować w droższą pianownicę PA? Piana już czeka SG Fruit Snow Foam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Sambo występuje tylko w 1kg i 20kg. Swoją drogą jaka jest różnica między sambo, bora a active foam z K2? Dwie ostatnie są dostępne w 5kg opakowaniach. Czy któraś z tych 3 z K2 jest bezpieczna dla wosku i "w miarę" domywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem 2 strony temu (ktoś tu nawet kilku ostatnich stron nie przeczytał :acute:):

 

A ja używam K2 Active Foam i w proporcjach 1:25 nie zauważyłem jak na razie by wosk ucierpiał po 4 myciach.

 

Active Foam to ponoć odpowiednik VP Neutral Snow Foam i niby to samo co Sambo, tyle że bez koloru i zapachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ale pytam tez o różnice, sambo jest ponad 5x droższa od active foam wiec raczej nie chodzi tutaj o kolor i zapach. Kupił bym ją ale 20 kg to sporo. Może ktoś chciałby np 5kg odkupić i tez potestowac? Oczywiście w cenie poprostu podzielonego opakowania 20kg żeby się to opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShiveR PA to włoski producent pianownic. Jest to najlepszy wybór na rynku. Pianownica, którą podałeś w linku to wersja Karcherów serii HD i HDS (serie profesjonalne), a przypuszczam, że takiego nie masz. Ja będę kupował taką:

 

http://allegro.pl/pianownica-pa-do-karc ... 88111.html

 

dodatkowo od tego dostawcy masz możliwość wyboru przyłącza mosiądz/tworzywo sztuczne. Cena jest najniższa, taniej nie znajdziesz bo jest z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.