Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

w sklepie podpinali K7 pod wąz cienki 1/2 chyba i długi coś z 15 metrów a ja mam podpietą k7 pod wąż 3/4 i 5m

To nie powinno mieć wpływu. Zmniejszając przekrój zwiększasz ciśnienie a raczej prędkość lania wody. To ew. miałoby wpływ na pracę myjki. Tylko, że myjka ma jedno ciśnienie wyjścia, te które "zasila" PA.

Zamontuj kawałek węża 1/2" i podłącz do myjki. Ściągnij lance, wciśnij spust i zobacz jak leci woda. To samo zrób na 3/4". Nie powinno być różnicy ale wyeliminuje się jakąś wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka: Karcher K7 (nie wiem jak inne myjki) może sam zassać wodę ze zbiornika (wiadra, itp), nie musi być ona podawana pod ciśnieniem. Warunkiem jest tylko aby zbiornik z wodą nie znajdował się niżej niż 1 metr poniżej wejścia na wodę (czyli 1m jest w stanie sobie pociągnąć do góry). Dodatkowo temperatura wody może wynosić do 60 stopni :|:evil: Jeszcze w ten sposób nie używałem.. ale wyobraźcie sobie np. taką Magi w pianownicy a we wiadrze (do zasysania wody) ciepła, demineralizowana woda :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek, wracając do Twoich "czarów": u mnie wielką różnicę w jakości piany robi woda. U rodziców mam tak twardą, że żadko kiedy mi piana nie wychodzi a u siebie ta sama piana daje duuuużo lepsze efekty - jest pianą a nie mlekiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po lekturze forum prawie rok temu kupiłem pianownicę Gloria FM10 oraz pianę AB MagiFoam i niestety praktycznie ani razu nie udało mi się uzyskać odpowiedniej piany (takiej jaka widziałem np na filmach prezentujących działanie glorii) Piana albo leci nie dość, że bardzo słabo to jeszcze strasznie rozwodniona dodatkowo widać, że końce strumienia piany lecą dużo mocniej niż środek, dodatkowo jedno pełne napompowanie wystarczy dosłownie na kilka sekund panowania. Czasem piana wyjdzie lepsza, czasem jakby nie miała siły wylatywać z pianownicy i jest bardzo bardzo gęsta. Testowałem to zarówno z końcówka niebieską jak i czerwoną (2 i 3 filce) jak i różnym stężeniem piany na litr wody (zawsze leję równo litr, który nie jest litrem wg skali na glorii). Najlepsze efekty otrzymywałem przy ok 25-30 ml magifoam, gdy lałem więcej były problemy. Ale i tak na jako-takie umycie samochodu schodziły 3 litry. Nie wiem już jaka jest przyczyna problemów, glorię rozbierałem na części i czyściłem dokładnie. Czasem po myciu na pierwszej gąbce jest taka jakby zielona maź. Testowałem wodę zimna jak i ciepłą. Może znaczenie ma w jaki sposób wymieszana jest piana z wodą? Po opróżnieniu jednego zbiornika jest w nim zazwyczaj pełno piany, która wylewa się przy nalewaniu czystej wody. Macie jakieś rady? Może jednak z pianownicą jest coś nie tak? Kupiłem teraz MF Blue i jest to samo. Piana jest dosyć droga i mam już dosyć marnowania jej na nieudane próby. Macie jakieś pomysły co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

To są chyba czary.

Wziąłem swoją rozwierconą PA i pojechałem gdzie ją kupiłem. Panowie wyciągnęli taką samą myjke jak moja K7 pro na pole nalali swoją pianę Karcher RM 81 i co leci mleko. Nalali moją magi 1:9 leci mleko

Wzięli nową PA z dyszą 1,25 ze sklepu, nalali rm 81 i leci piękna gesta piana, więc mówią że faktycznie moja PA zepsuta. Nalali z ciekawości magi 1:9 i co myjka zaczęła przerywać ale po kilku przerwaniach leci piekna piana. Mówią że z tą magi coś nie tak skoro przerywa a na ich pianie nic się nie dzieje. Zgłupiałem ale kupuje litr rm 81asf bo śnieg jak marzenie z niej leci i nie przerywa. Szczęśliwy jadę do domu

 

Leję rm 81asf do PA podpinam i co moj K7 przerywa : Ale PA jest skręcona max-

Odkręcam więc trochę w stronę + i ulga myjka nie przerywa ale nie ma takiej gestej piany jak w sklepie. O co chodzi nie mam bladego pojęcia. Leję magi i tak samo duzo lepiej jak poprzednio bo piana już prawie jest nie tak jak na starej PA ale co z tego skoro po 30 sekundach to gęste mleko spływa. W sklepie na tej samej PA, takiej samej myjce, takiej samej pianie snieg

Nie jadę z powrotem do sklepu bo mi raczej nie uwierzą

 

Wcześniej na 1,25 moja myjka nie chodziła przerywała, leciało mleko. Rozwiercili przestała przerywac ale dalej było mleko

Na nowej PA 1,25 czasem tylko przerwie ale ogólnie chodzi mleko duuuużo gestsze, w sklepie ta sama PA wogóle nie przerywa i piana piekna

 

 

Pomocy!!!

Jedyna różnica jaką zauważyłem to ze w sklepie podpinali K7 pod wąz cienki 1/2 chyba i długi coś z 15 metrów a ja mam podpietą k7 pod wąż 3/4 i 5m ale to by coś zmieniło. Idę na noc do pracy więc dop jutro cos po testuję ale naprawdę osiwiałem

 

 

 

 

 

A czy nie jest czasem tak że przy podłączeniu do karchera masz jakieś luzy i łapie przy zasysaniu lewe powietrze? Kolega tak miał jak przyjechał do mnie z myjką miał śnieg a u siebie woda z mlekiem. Po godzinie rozkminiania zmieniłem mu końcówkę od węża co podłącza do myjki i bach śnieg się pojawił. Sprubuj wymienić podłączenie do wody i końcówkę na wężu, ewentualnie same uszczelki nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm

Fakt coś ze złączką na wężu jest nie tak bo leje mi się woda ze złączki przy karcherze. Ale złączka jest nowa i taka lepsza aluminiowa i wąż 3/4 teznowy z tych lepszych.

Zasysa powietrze razem z wodą?

O to chodzilo Ci kolego? Ale jak się by to miało do piany? K7 to mocna myjka więc powinna tak czy siak piana jak śnieg lecieć, skoro sama może zasysać wodę ze zbiornika a tu ma z węża pod ciśnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje na prędce odpowiedzi. Posiadam zwykła pianownice (nie Kärcher)

 

Mam aktywną piane z ShinyGarage, jeśli chodzi o rozcieńczanie czy coś, to mam po prostu wlać do zbiornika ? Kompletnie nie rozumiem oco chodzi, a jutro rano musze umyc dwa samochody.

Prosze o jak najszybsza odpowiedź jak mam to zrobić ;)

 

Jeśli było to przepraszam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piany K2 chyba krd ją kiedyś miał/ma więc podpytaj, ale raczej super delikatna nie będzie :o

Co do myjki małego Karchera to chyba u kolegi Pajko widziałem takiego małego Karchera na zdjęciach i pianownicę i całkiem zacna piana wychodziła, ale co to dokładnie za myjka to nie wiem...

A jeszcze co tej myjki K7 to jest ci cieknie woda z pod złączek to tu może być pies pogrzebany. Bo wydaje ci się, że ciśnienie jest ok, ale ona jest dużo słabsza bo ucieka trochę tego ciśnienia "bokiem". Inna sprawa jakość wody też ma duży wpływ na pianę. No i pytanie czy podajesz zimną/letnią/ciepłą wodę do myjki. Bo jak byś podawał ciepłą wodę do myjki z węża to piana murowana :)

I jak woda cieknie to wtedy myjka przerywa, miałem tak kiedyś ;)

Wymieniłem wszystkie złączki na nowe, takie z autostopem, masywne i problem ustał, myjka równo pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawsze złączki sa nowe takie z aluminiowymi zaciskami firmy yato, wąż też nowy 3/4 cellfast taki lepszy czarno pomarańczowy. Ale złączek z systemem stop to chyba nie wolno stosować do myjek z tego co się orientuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie pytałem, nie zastanawiałem się ale niby dlaczego? Ten stop działa tak, że jak wypinasz końcówkę to nie leci woda tylko zamyka się zawór/zapadka, a jak są wpięte to działa jak normalna złączka więc niby co by się miało stać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie posiadam myjke Powerwasher PWR330 PWA niby maks. 70bar. i podłączyłem do niej pianownice MTM i skręcona na maksymalne pobieranie środka, z rozcienczeniem i bez daje takie mocniejsze mleko. I teraz mam takie pytanie wina pianownicy czy raczej myjki bo ma za małe ciśnienie ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.