Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wam przedstawić jak wygląda efekt pianownicy PA + budżetowa aktywna piana K2 active foam.

Niestety nie zrobiłem zdjęcia po zmyciu, ale piana dość dobrze domywa, nie zauważyłem aby zmyła wosk który był nałożony, większych zabrudzeń nie rusza, niestety na opakowaniu nie było napisane jakie ma PH. Rozcieńczałem ją tak 1:8.

Kupiłem ją aby wypróbować rewelacyjną pianownicę PA, na nią nie ma co narzekać pracuje się nią świetnie. Teraz zamówiłem pianę od SG :D

 

558a5c4bd591.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję podstawowych informacji co i jak z tą pianą :-]

Zafundowałem sobie myjkę Sthil RE 128 Plus + Pianownicę PA + pianę Autobrite Magifoam

Ile środka należy dać na 1l roztworu do pianownicy?

Woda ma być ciepła? Co to daje w praktyce?

Pianę nakłada się na wstępnie zmoczone auto ?

Jak ustawić pokrętła w pianownicy PA żeby uzyskać optymalny efekt przy takim zestawie ?

 

Pytania podstawowe ale w dziedzinie pianowania jestem świeżakiem :D

Chętnie poznam wszelkie tips & tricks z dziedziny pianowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a felgi lepiej najpierw wypryskać Ironem do wykrwawienia i zapianować zanim zaschnie czy lepiej najpierw zmyć auto a dopiero później bawić się z felgami?

 

U mnie felga tak zarasta osadem ze wypada ją odrdzewiać przy każdej okazji :shock:

 

Piane nakładać od dołu auta do góry czy odwrotnie? czy moze to bez znaczenia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi najpierw Ironem, potem piana. Co do nakładania, to jak masz PA, to raczej i tak jednym zamachem pokryjesz pół samochodu, więc nie ma co się spuszczać nad tym czy lecisz od dołu czy nie :mrgreen: Aczkolwiek zgodnie z wszelkimi kanonami zawsze od dołu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Sthil RE 128 Plus + Pianownica PA + piana Autobrite Magifoam rozrobiona w proporcji 1:10 wypadła słabo. Piana marna i szybko spływała. Przy proporcji 1:5 piana była już dużo lepsza i trzymała się długo, około 30min, tyle że była dosyć płaska - max 1cm.

Ma ktoś przetestowaną złotą proporcję piana/woda? Dolewacie tam coś jeszcze np szampon ?

Rozrobienie z letnią/ciepłą wodą coś daje, bo ja nie zauważyłem różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pianownica skręcona maksymalnie na minus, z resztą próbowałem różnych ustawień pianownicy ale maksymalnie na minus najlepiej pieniło.

Czytałem, czytałem i stąd mój wybór piany i pianownicy

Ok poczytam jeszcze ale trochę się wnerwiłem bo wydawało mi się że teorię już znam a w praktyce wyszło co wyszło :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie zaczne od tego, że jestem początkujący w dziedzinie kosmetyki aut, ale coraz bardziej mnie to wciąga.

Posiadam pianownice ręczną Epoca + piana AngelWax FastFoam. Na 1l wody daje 30-35ml preparatu (na pianownicy są standardowo 3 filce). Piana jest bardzo fajna, puszysta i bardzo długo się trzyma, nie spływa. Niestety, po spłukaniu myjką (Karcher) bród/błoto np. na zderzaku za tylnymi kołami dalej się utrzymuje, "grudki" odpadają, ale dalej widoczny jest "film", który po przejechaniu palcem schodzi. Oczywiście zanim spłucze piane autko stoi z 5min w cieniu. Próbowałem na 2 filcach w steżeniu 1l wody - 50ml preparatu, lecz efekt był jeszcze gorszy, piana dość szybko spływała... :/

Aha, no i autko jest myte zazwyczaj co weekend, ew. co 2 tydzień.

Ktoś coś doradzi ?

 

Z góry bardzo dziękuje za wszelkie porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kori, na początku też tak myślałem. Ale jak zobaczyłem jak innym to wychodzi to mam dziwne wrażenie, że u mnie domywanie jest dużo gorsze. ;/

Kiedyś widziałem jakiś temat, gdzie ktoś pianował niebieskiego golfa III i końcowy efekt był naprawde baaardzo fajny według mnie. Niestety albo słabo szukam, albo to nie tu na forum pojawił się ten temat... W każdym razie nie mogę znaleść... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Sthil RE 128 Plus + Pianownica PA + piana Autobrite Magifoam rozrobiona w proporcji 1:10 wypadła słabo. Piana marna i szybko spływała. Przy proporcji 1:5 piana była już dużo lepsza i trzymała się długo, około 30min, tyle że była dosyć płaska - max 1cm.

Ma ktoś przetestowaną złotą proporcję piana/woda? Dolewacie tam coś jeszcze np szampon ?

Rozrobienie z letnią/ciepłą wodą coś daje, bo ja nie zauważyłem różnicy?

 

lej czystą Magi bez rozcienczania, bedzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.