Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytałem i śledziłem ten temat od dłuższego czasu...

Po czym zakupiłem sobie pianownice PA na allegro u WERA..

Oczywiście polecaną tutaj nie jeden raz :)

Pianowniczka jest super robi ładna pianę :)

Nie jest do piana jak Gillette no ale nie jest też mleko :) Można powiedzieć że jest jak gęsta śmietana i utrzymuje się długo na samochodzie :)

Obwiniam o tą gęstość pianę jaką kupiłem na szybko w sklepie motoryzacyjnym.

By jak najszybciej przetestować moją pianownicę :)

A teraz przejdę do pytania koniec chwalenia się 8-)

 

Na forum polecane są różne aktywne piany...

 

1: magifoam5l.jpg

 

2: big_fruit5l.jpg?updated_at=1388414483

 

Zastanawiam się właśnie nad tą piana ale nie wiem czy dobrze pieni się i czy skutecznie domywa ?

 

3: pH%20Neutral%20Snow%20Foam%205L-340x340.jpg

 

Czy ta piana ValetPro będzie lepsza od ShinyGarage chodzi mi dokładnie o tą fruit snow ? Może podobnie się pieni lub domywa ? Wiadomo ShinyGarage jest tańsza więc jak ma być taka sama to nie ma co przepłacać :)

 

Może testowaliście jakieś inne piany które przypadły wam do gustu i chcielibyście je polecić ?

 

Ja aż boję się myć tą piana co kupiłem rozcieńczyłem ją w proporcjach 1:4 naprawdę ładnie się pieniła ale boję się jej używać w trosce o lakier, uszczelki itp.

 

A to jest właśnie ta piana :

 

 

Cataloger.Image.php?i=pamix---piana-aktywna_f_1_600_1.jpg&ac=04551

 

Proszę o doradzenie fajnej piany bezpieczniej dobrze się pieniącej i niedrogiej :)

Tak od serca do pianowniczki PA :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytałem i śledziłem ten temat od dłuższego czasu...

To coś mało wyczytałeś ;)

Używałem VP NSF jako swojej pierwszej piany. Wydawało mi się, że jest ok dopóki nie użyłem Magi. Nie mam SG ale za moment do mnie będzie jechać ;) Jak chcesz potestować to ogłoś się w dziale kupię, zakup testery lub końcówki. Zobaczysz jak się piany sprawują i wtedy zakupisz większy baniaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demon220, przecież na forum ostatnio ktoś testował SG i porównywał do ValetPro wystarczy poszukać :dontknow:

 

Kurcze szukałem i nie mogę znaleść..

 

Magi jest dosyć droga i chciałbym wiedzieć czy ShinyGarage fruit snow lub ValetPro Snow neutral ph tez dają radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demon220, http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=60 powinno rozwiać wątpliwości :good:

 

Dziękuję za link I dziękuję wam za odpowiedzi :)

 

Wybrałem SG Fruit o neutralnym ph bezpieczny dla lakieru uszczelek itp. ładnie pachnie i tez dobrze domywa lepiej od VP :) Ta piana co kupiłem w motoryzacyjnym to pewnie killer dla lakieru :)

Dziękuje jeszcze raz za pomoc :)

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 19 Luty 2014, 23:02 ]

Może jutro albo pojutrze podłącze SG do pianownicy i pokaże efekty :)

 

Czekam na fotki z mycia SG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podłączając się do tematu pianownic ręcznych, czy Epoca o pojemności 1l na regularne używanie ok. raz na 2 tygodnie wystarczy, czy lepiej dołożyć parę groszy i zakupić wersję dwulitrową?

 

Jakie są wasze odczucia, czy łatwiej operuje się większą wersją, czy też jedyną różnicą jest ilość roztworu który można wlać do urządzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pianownice PA sie jakos rozklada / rozkreca ? Sa jakies czesci eksploatacyjne , ktore sie zuzywaja i podlegaja wymianie ?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=566&postdays=0&postorder=asc&start=780#135650

Ostatnia wiadomość.

 

Co się może psuć?

- zawór regulacji poboru chemii

- regulator szerokości strumienia piany

- adaptor

- gwint zewnętrzny pojemnika plastikowego

 

Wszystko może... ,kwestia elementarnego poszanowania.

Najbardziej narażonym elementem jest sitko (zakamienienie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pianownice PA sie jakos rozklada / rozkreca ? Sa jakies czesci eksploatacyjne , ktore sie zuzywaja i podlegaja wymianie ?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=566&postdays=0&postorder=asc&start=780#135650

Ostatnia wiadomość.

 

Co się może psuć?

- zawór regulacji poboru chemii

- regulator szerokości strumienia piany

- adaptor

- gwint zewnętrzny pojemnika plastikowego

 

Wszystko może... ,kwestia elementarnego poszanowania.

Najbardziej narażonym elementem jest sitko (zakamienienie)...

 

Podziekowal , na dniach rozbiore i zobacze czy nic sie nie zakamienilo chociazby.

 

Mam Karcher 2xxxx i do tego PA , piana do tej pory Magi, ale mam wrazenie , ze nie jest to jeszcze to co powinno byc, a juz probowalem rozne stezenia i te ksiazkowe i te mniej ksiazkowe, rozne temperatury aplikacji nawet i temp w ktorej rozcieczam piane. Przez nie jest to co powinno mam na mysli, ze piana nie jesty do konca piana i splywa juz przy aplikacji miedzy innymi, zamiast siedziec na aucie "popracowac" dopiero potem splywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

 

Wybrałem SG Fruit o neutralnym ph bezpieczny dla lakieru uszczelek itp. ładnie pachnie i tez dobrze domywa lepiej od VP :)

 

Skąd wiesz, że lepiej domywa, skoro nie miałeś okazji przetestować? ;) Radzę samemu przetestować i się przekonać, a nie powtarzać to co się przeczytało gdzieś na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.