Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem-myjka Karcher pracuje w sposób "pulsacyjny".

Zawiozłem całość do serwisu i powiedzieli, że przyczyną jest zbyt duża moc myjki (to model 7..)-silnik się dławi i urządzenie się wyłącza na chwilę.

Zrobiliśmy doświadczenie: po podłączeniu mojej pianownicy PA do myjki 5..(słabszej)-pracowała normalnie.

Po podłączeniu sprawnej lancy Turbo z urządzenia 5... do mojej-efekt był jak z pianownicą PA-praca pulsacyjna.

Wymiana lancy na taką z modelu 7..-praca normalna.

Serwisant proponował rozwiercenie dyszy w pianownicy ale się tego nie podjąłem.

Rozkręcenie pianownicy i oczyszczenie nic nie dało.

Chciałem nawet sprzedać pianownicę bo mnie to denerwowało ale zrezygnowałem bo nawet praca pulsacyjna skutkuje tworzeniem normalnej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jac56, w mojej miejscówce jest dokładnie to samo, myjka też K7. U mnie pomaga podłączenie Karchera bezpośrednio do gniazdka (bez przedłużacza) i wyłączenie w budynku, na czas mycia, innych urządzeń elektrycznych które konsumują zbyt dużo prądu (terma, czajnik etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mam ten sam problem-myjka Karcher pracuje w sposób "pulsacyjny".

Zawiozłem całość do serwisu i powiedzieli, że przyczyną jest zbyt duża moc myjki (to model 7..)-silnik się dławi i urządzenie się wyłącza na chwilę.

Zrobiliśmy doświadczenie: po podłączeniu mojej pianownicy PA do myjki 5..(słabszej)-pracowała normalnie.

Po podłączeniu sprawnej lancy Turbo z urządzenia 5... do mojej-efekt był jak z pianownicą PA-praca pulsacyjna.

Wymiana lancy na taką z modelu 7..-praca normalna.

Serwisant proponował rozwiercenie dyszy w pianownicy ale się tego nie podjąłem.

Rozkręcenie pianownicy i oczyszczenie nic nie dało.

Chciałem nawet sprzedać pianownicę bo mnie to denerwowało ale zrezygnowałem bo nawet praca pulsacyjna skutkuje tworzeniem normalnej piany.

 

 

To co piszesz jest bardzo prawdopodobne. Ja miałem ten sam problem, z tym że nie z lancą pianująca, a ze zwykłą koncówką. Przy użyciu końcówek z myjki o słabszej mocy ,Karcher pracował pulsacyjnie, przy użyciu dedykowanej końcówki do modelu myjki problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem-myjka Karcher pracuje w sposób "pulsacyjny".

Zawiozłem całość do serwisu i powiedzieli, że przyczyną jest zbyt duża moc myjki (to model 7..)-silnik się dławi i urządzenie się wyłącza na chwilę.

Zrobiliśmy doświadczenie: po podłączeniu mojej pianownicy PA do myjki 5..(słabszej)-pracowała normalnie.

Po podłączeniu sprawnej lancy Turbo z urządzenia 5... do mojej-efekt był jak z pianownicą PA-praca pulsacyjna.

Wymiana lancy na taką z modelu 7..-praca normalna.

Serwisant proponował rozwiercenie dyszy w pianownicy ale się tego nie podjąłem.

Rozkręcenie pianownicy i oczyszczenie nic nie dało.

Chciałem nawet sprzedać pianownicę bo mnie to denerwowało ale zrezygnowałem bo nawet praca pulsacyjna skutkuje tworzeniem normalnej piany.

Hehe... ,mam to samo z K7.710... :o

 

Przez pierwsze kilka "chwil" praca lancy pianującej PA jest pulsacyjna...

 

Z ciekawości sprawdzę jak zachowuje się lanca z "niższego" modelu z K7'ką... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP,

Tak był to jej debiut w Polsce. Testowana była na lakierze mocno zasyfionym przy pomocy myjki ciśnieniowej i opryskiwacza. Jest to nastpczyni ValetPRO Snow Foam Combo w której zwiększono siłę mycia. Na spocie wypadła całkiem nieźle. Bardzo fajnie domywa przy użyciu zwykłego opryskiacza. Piana nie jest obfita coś ala Snow Foam Combo 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tę końcówkę posiadam i używam. Do mycia podwozia to trochę przesadzona informacja. Do mycia progów podproży tak ale żeby wymyć podwozie to jednak auto musiało być na kanale bo z leżąca wsuwając ją pod auto to marna kontrola jest i jeszcze gorsza widoczność. A jeżeli by auto było już na kanale to wtedy zwykła końcówka do maszyny i działamy. Końcówki nie kupowałem specjalnie tylko miałem ją razem z maszyną. Aha co do ciśnienia z niej - jest mocne a strumień dosyć wąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 12 Październik 2013, 05:46 ]

Powiedzcie, co robię nie tak.

Pianownica PA, myjka Nilfisk C120.4-5, aktywna piana Valet Pro Snow Foam Combo oraz TENZI Super Green Specjal.

Valet PRO rozcieńczyłem w ilości 100ml i 900ml wody ciepłej na pianownicy zawór skręcony na max (-)

piana jak woda.

Rozcieńczyłem 150ml valet pro i 450ml wody ciepłej z kranu - pianownica ustawiona jak wyżej. Piana już lepsza ale dalej nie taka śmietana jak na filmach na YT.

TENZI rozcieńczyłem raz 200ml i 800ml ciepłej wody i efekt miałem podobny, czyli wodna piana, która spływała po kilkudziesięciu sekundach.

 

Jakieś sugestie i porady?

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taka ilością pryskam całe A8 L z nadkolami włącznie, bez biegania ale raczej energicznie. Większa ilość roztworu zawsze mi zostawała i musiałem albo zlewać albo wypsikiwać na auto już pokryte pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pianownice pa + karcher k 5.55 jubille

 

Używałem kilku pian ale ta piania bez wątpienia dla mnie numer 1 Autobrite MagiFoam

 

Proporcje daje 100 ml piany i 900 ml wody destylowanej demineralizowanej.

 

Wydaje mi się ze 70 ml jest już wystarcząjce

 

Mi piania siedziała na aucie 15 minut po czym już miałem dość czekania i spłukalem bo by jeszcze z 15 minut siedziała jak nie dłużej :) gęsta, śnieg, po prostu- super !

 

aa po ok 2h jeszcze resztki leżały pod autem.

 

Byłem w szoku !

 

Świetnie luzuje bród przed myciem ręcznym.

 

ps. opłaca się tylko kupić bańkę 5L wtedy wychodzą grosze za mycie. Miałem kupować na próbę tą mniejszą butelkę ale zaryzykowałem i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś bezpośrednie porównanie Magi Foam do VP Neutral Advance? Ta druga trochę mnie rozczarowała, może i bezpieczna, ale siłę mycia to ma kiepską. SG Perfect Active foam, którą też mam myje bardzo dobrze, ale woskowi daje popalić. Jakiś złoty środek między nimi? Właśnie może Magi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Ma ktoś bezpośrednie porównanie Magi Foam do VP Neutral Advance? Ta druga trochę mnie rozczarowała, może i bezpieczna, ale siłę mycia to ma kiepską.

 

Miałem identyczne spostrzeżenia. Obecnie VP wypryskuję przed myciem, kiedy auto jest jedynie przykurzone - więcej jej nie kupię. Moim złotym środkiem została właśnie Magi (z tym że ja poszedłem w kolorowe :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VP Neutral Advanced moim zdaniem jest dla tych co często myją auto i nie chcą szybko stracić z niego wosku. Jest delikatna tak więc i nie ma wielkich mocy w domywaniu auta. Ja ją stosuję jak mam lekko przykurzone auto. Jeżeli mam bardziej zabrudzone to używam Magi. Aha, ale tak czy siak najczęściej używam mieszając je dwie ze sobą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poczytałem ostatnio wątek o przerobionym Marolexie. Czy nie lepiej zamiast takiej PA wybrać właśnie ręczną pianownicę i trochę ją przerobić? Zastanawia mnie dlaczego osoby, które mają myjki ciśnieniowe wybierają ręczne pianownice, możę chodzi o mobilność takowej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem ostatnio wątek o przerobionym Marolexie.

Tylko Chuck Norris przeczytal caly ten temat :D;)

Zastanawia mnie dlaczego osoby, które mają myjki ciśnieniowe wybierają ręczne pianownice,

- mobilnosc

- oszczednosc, skuteczne i precyzyjne dawkowanie chemii

- precyzyjne i bardziej wszechstronne nanoszenie roztworu (wneki drzwi, nadkola, kola

komora silnika, a nawet wnetrze)

- cena przy zakupie

- przerobione opryskiwacze w pare chwil staja sie ponownie opryskiwaczami ze wszystkimi swoimi zaletami w kosmetyce samochodowej.

- po oprysku wystarczy waz ogrodowy (pomijam skrajne przypadki) i dwa wiadra, aby umyc auto i mozna pominac caly ceremonial zwiazany z myjka (przygotowanie,sprzatanie,kable weze, itp)

- mniejszy balagan przed domem

- pracujesz cicho i dyskretnie nie drazniac sasiadow w niedzielne przedpoludnie.

Itd, itd ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przerobionego Marolexa 2l i tak srednio jestem zadowolony. Piane zaczal robic dopiero jak zalozylem wkladki z Glorii. Na kombinowanych z filcu nic mi nie wychodzilo. Aczkolwiek teraz zeby zrobic jeden element musze 2x napompowac cisnienie co tez jest troche uciazliwe.

 

P.S. Zbieram teraz na pianownice PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie Pany czy mając orginalną glorię także jest problem z tym tak częstym pompowaniem jak w tych przerobionych?.Z tego powodu jak przerabiać i bawić się w to to przerobił bym minimum 6l lub 12l.Tu -myślę że jak raz na pompujesz to powinno spokojnie na całe auto wystarczyć. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.