Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Być może było to już poruszane wcześniej ale temat ma już tyle stron że ciężko tu coś wykopać dlatego pytam co sądzicie o pianownicach pneumatycznych?

Mam B&D PW 1700 i fabryczna to szmelc totalny a że posiadam też kompresor to zastanawiam się czy nie kupić czegoś z poniższych:

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

 

Czy ktoś może jednoznacznie stwierdzić że będę zadowolony bądź też nie?

 

Naturalnie wiem że wszyscy tutaj polecają PA ale ja np. mam kaprys na pneumatyczną pianownicę a jak powiecie że nie ma sensu to i tak kupię PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do płytek na tarasie i do lastrico użyłem "CLINEX LASTRICO". W tamtym roku używałem piany aktywnej i to w dość dużym stężeniu i była tenzi lecz nie pamiętam jaka dokładnie a opakowania już nie mam. Reasumując Clinex poradził sobie genialnie a ta piana średnio. Clinex nakładałem zwykłym spryskiwaczem bez piany a potem urządzeniem ciśnieniowy z nałożoną szczotką do czyszczenia kamienia, płytek itp. działałem. Efekt bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując Clinex poradził sobie genialnie a ta piana średnio

z tego co się nauczyłem na forum to piana jest prewashem i służy do wstępnego naruszenia brudu :o środki do właściwego mycia to już zgodnie z przeznaczeniem :song: szampon do samochodu a Clinex do płytek ;) czyli wszystko zadziałało jak by normalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat jest obszerny, ale spędziłem juz w nim trochę czasu ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż od niedawna jestem posiadaczem myjki cisnieniowej Parksiders PHD 150 B2 i nie mogę znaleźć do niej pianownicy PA... Czy pianownice od Karchera będą pasowały i czy w ogóle jest pianownica do tej myjki, czy lepiej zaopatrzec sie w pianownice Marolexa?? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam tych których uraziłem moja bezradnością:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentlik, Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie:

 

Czego oczekujesz ?

 

Ręczna pianownica ( typu Gloria, Marolex, Epoca itp. ) jest bardziej poręczna, możesz ja zabrać w sezonie zimowym na bezdotyki i też będzie działać, możesz precyzyjnie i bardziej ekonomicznie dawkować porcję chemii. Na jedno mycie starcza około 50 ml. Ale z drugiej strony ma też wady: nakładanie trwa dłużej i co jakiś czas musisz troche pomachać aby ciśnienie było dobre.

 

 

Pianownica do myjki. Jej zaletą jest dużo szybsze nakładanie. Wadą jednak to, że idzie więcej koncentratu i możesz korzystać z niej tylko z myjką.

 

Najlepiej było by mieć dwie. Ale to już sam musisz się zdecydować jak Ci jest wygodniej.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przepraszam tych których uraziłem moja bezradnością:)
nie przejmuj się starymi wyjadaczami :D liczy się kultura i głód wiedzy ;)
Najbardziej nurtuje mnie to pytanie czy jest owa pianownica PA do mojej myjki, bo nigdzie nie mogę jej znaleźć:/
do mojej myjki ta firma dobrała i wysłała mi pianownice od ręki zamiast się "męczyć" wystarczy do nich zadzwonić i po problemie :song:
pentlik' date=' Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie:

 

Czego oczekujesz ? [/quote']

ja po przejściach mogę Ci doradzić jak u mnie to wyglądało :-]

Gloria w moich rękach nie "robiła" ( częste pompowanie , nie zadowalająca konsystencja piany ) marolex śmiga lux po przeróbce jest bomba tylko trzeba pompować rzadziej niż w glori ale jednak. Co do pianownicy do myjki ciśnieniowej to jest strzał w dziesiątkę :good: aktywnej używam przy każdym myciu :ad: do wszystkich elementów ( osobiście jeszcze nie woskuje aut tylko idzie sonax na wosk mam jeszcze czas :o ) samochody po myciu się błyszcza jak psu jajca ( oczywiście używam również całej serii środków jak pribort, iron, szampon ) i dla mnie to już jest kolosalna zmiana w stosunku do tego co było przed KA :ad: .

Aktywna piana to dla mnie podstawowy środek myjący a myjka ciśnieniowa przyspiesza i ułatwia cały proces :arrow: a jak wiadomo czas to pieniądz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem koncentrat do mycia uporczywych zabrudzeń marki... K2 :D Na początku miałem obawę wydać 30 zł na dwulitrowy koncentrat o nazwie "Diper", ale przełamałem się i mogę przyznać, że nie żałuję. Wyczyściłem tym praktycznie wszystko, w zależności od stężenia. Podobało mi się jak czyści zabrudzone opony - te odżywają, są czarne, co prawda nie lśniące, lecz matowe, ale wyglądają jak nowa guma, prosto ze sklepu.

Także może K2 pastą Tempo nie błyszczy, ale Diper jest warty polecenia. Jeśli ktoś waha się nad kupnem to mogę polecić, zrobić foto, naprawdę warto. Co prawda, nie mam porównania do innych produktów, ale jak na potrzeby przeciętnego zjadacza chleba jest dobry. Czyściłem tym i ostro zabrudzoną karoserię, ptasie odchody, jakieś zaschnięte naloty czarnej farby na białym lakierze, a nawet i plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się jak czyści zabrudzone opony - te odżywają, są czarne, co prawda nie lśniące, lecz matowe, ale wyglądają jak nowa guma, prosto ze sklepu.
jak będziesz miał chwilę to napisz jak z trwałością.

A jak Cię najdzie ochota to zrób test kilku ja Ci mogę przesłać próbki z mojego arsenału ;) jestem cały czas na etapie poszukiwań :kox: choć jeżeli chodzi o opony to Tire DG dla mnie jest wyznacznikiem jakości i skuteczności :ad:

co do aktywnej piany to Megi AB jest królem :good: czekam na detronizatora :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja za to polecam Auto Finesse Avalanche - nawiasem mówiąc dostałem ją jako nagrodę w konkursie MOTOGO. Dokupiłem pianownicę EPOCA TEC ONE FOAMER FPM 2L i DAJE RADĘ. Fajna piana, autko fajnie oczyszczone i wg mnie piana wydajna, choć cenowo do tanich nie należy - kto co lubi i jak zasobny ma portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja za to polecam Auto Finesse Avalanche - nawiasem mówiąc dostałem ją jako nagrodę w konkursie MOTOGO. Dokupiłem pianownicę EPOCA TEC ONE FOAMER FPM 2L i DAJE RADĘ. Fajna piana, autko fajnie oczyszczone i wg mnie piana wydajna, choć cenowo do tanich nie należy - kto co lubi i jak zasobny ma portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.