Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, wanraf89 napisał:

Spryskujesz wszystko tar and glue czekasz 10 min na to kladziesz piane, czekasz 5 min wszystko po malu splywa...oplukujesz auto karcherem, pozniej spryskujesz auto deironizerem np adbl vampire liquid ale tym gestym ( ciut drozszy) auto zaczyna krwawic po 5 minutach splukujesz auto. Myjesz auto na 2 wiadra zgodnie ze sztuka. Splukujesz auto. Bierzezz glinke ( jesli to konieczne) glinkujesz. Po glince rowniez myjesz auto wycierasz do sucha. W ruch bierzesz Ipe lub wipe out lub sg scan inspection przecierasz. Na to wosk. I gitara gra 🙂

Wszystkim dziękuję za rady.

A tobie "wodzu" za rozpiskę jak za rączkę poprowadzic mało doświadczonego w temacie. No to ostatnie zakupy i weekend zaczynam.

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, menior napisał:

@wanraf89  w Twoim opisie brakuje cleanera,pewnie ze mozna z lenistwa pominac,ale ani efekt ani trwalosc czesto nie taka sama,jak juz tyle zachodu to lepiej zrobic jak nalezy

Zgadza sie kolego ale zasugerowalem sie tym ze bedzie wosk collonite wiec i tak przed woskiem wszystko by zostalo wymyte ipa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wanraf89 napisał:

Rozumiem sam jeszcze jestem amatorem:) a cleaner dodocjuice lime prime lite to dobry wybor ? 

Bardzo dobry,troche drogawy ale wydajny i latwy w pracy jesli masz zamiar robic to recznie 🙂 cleanery naszych rodzimych producentow SG i GS tez sa dobre i tanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

Bardzo dobry,troche drogawy ale wydajny i latwy w pracy jesli masz zamiar robic to recznie 🙂 cleanery naszych rodzimych producentow SG i GS tez sa dobre i tanie 

A jezeli chodzi o reczna aplikacje to czym najlepiej pracowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wanraf89 napisał:

A jezeli chodzi o reczna aplikacje to czym najlepiej pracowac? 

Chyba kazdy cleaner nadaje sie i do recznej aplikacji,juz od dawna nie robie tego recznie,o ile pamietam fajnie mi sie pracowalo tymi od Dodo Juice i Perfect polish AW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Michal90x - Prima Amigo na pewno skróci żywotność położonego na nim zabezpieczenia, w porównaniu do tego samego zabezpieczenia położonego na cleaner bez fillerów (wosk), lub na jałowy lakier (sealant). Jednak, w przypadku Amigo, różnica nie będzie tak wielka, aby (zwłaszcza w letnim sezonie) rezygnować z efektu po Amigo. Poza tym ktoś z forumowiczów twierdził kiedyś, że Colli 476, lub FK 1000p (nie pamiętam, o który z tych wosków chodziło) miał przyzwoitą trwałość na Amigo.

Co do powłoki na Amigo - nikt nigdy chyba nie testował takiego rozwiązania. Jednak generalnie powłoki wymagają jałowej powierzchni - inaczej wiązanie powłoki nie będzie pełne i prawidłowe, co wpłynie na jej krótką trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior uzylem tylko raz. Ogolnie bardzo fajny cleaner. Dokladnie tak jak to nazwales pasta w formie sprayu. Jednak mam wrazenie ze cos tam wypelniaczy ma w sobie. Bo podbija look calkiem ciekawie 🙂

uzylem raz bo bardziej mi podpasowal McKees 37 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomas22 napisał:

@menior uzylem tylko raz. Ogolnie bardzo fajny cleaner. Dokladnie tak jak to nazwales pasta w formie sprayu. Jednak mam wrazenie ze cos tam wypelniaczy ma w sobie. Bo podbija look calkiem ciekawie 🙂

uzylem raz bo bardziej mi podpasowal McKees 37 🙂

Czyli mozna go i maszynowo zapodac? szukam raczej czegos bez wypelniaczy,pod fusso i jemu podobne,McKees u mnie nie dostepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomas22 napisał:

Ja go dawalem na pad fibre flexi 🙂 ogolnie polecam  cleaner ale uwazam ze pod sealant trzeba go wymyc.

jeden z najlepszych cleanerow u Ciebie nie dostepny 😄

 

A gdzie go dostac? nie widze ani u partnerow gdzie zazwyczaj kupuje ani na aledrogo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior produkt jesz cze u nas dosyc egzotyczny. Ja kupowalem w showcarshine ale skontaktuj sie z shiningcar oni powinni tez go miec ale niekoniecznie na sklepie internetowym.

Pytalem sie kiedys ich czy wprowadza do sprzedazy ale odpowiedz byla ze maja. A kilka godzin wczesniej zamowilem juz z SCS 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, menior napisał:

A gdzie go dostac? nie widze ani u partnerow gdzie zazwyczaj kupuje ani na aledrogo 

https://www.detailer.pl/sklep/pre-wax-cleaner/1087-detailer-s-coating-prep-polish-473ml.html - to samo, tylko pod dawną nazwą.

https://www.deepgloss.pl/pl/p/Detailers-McKees-Coating-Prep-Polish-473ml/2077 - i tutaj.

https://detailingstore.pl/cleanery-pod-wosk/331-detailer-s-pro-coating-prep-polish-473ml.html - i tutaj... najtaniej.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ze znalazlem w koncu i u siebie na tutejszym ebayu 🙂 a wysylane skad? Z Polski 😁 cena troche wysoka i pytanie czy warto? czy nie lepiej tansze cleanery typu ten od BH czu DG652 🤔 Chodzi mi o cos uniwersalnego pod sealenty bez koniecznosci wymywania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior DG 652 to watpie by sie w Europie gdziekolwiek dostalo 🙂 ale jesli masz namiary to dziala tak samo jak Mckees. O BH nie powiem bo mowilem ze wydaje mi sie ze troszke ma w sobie olejkow itp. A uzywalem go tylko raz.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas22 napisał:

@menior DG 652 to watpie by sie w Europie gdziekolwiek dostalo 🙂 ale jesli masz namiary to dziala tak samo jak Mckees. O BH nie powiem bo mowilem ze wydaje mi sie ze troszke ma w sobie olejkow itp. A uzywalem go tylko raz.

W Itali mam do niego dostep od reki 😉 i to tanio,cos ok 12 euro….wiec zdecydowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michal90x napisał:

Wiele osób jako cleaner poleca tutaj prima amigo. Mam jednak pytanie czy prima amigo poprzez swoje wypełniacze nie sprawi, że wosk będzie się trzymał krócej niż np po użyciu innego cleanera bez wypełniaczy? Tak samo pytanie czy można użyć prima amigo pod powłokę kwarcowa. 

Pod powłokę kwarcową tylko McKees37 CCP lub primer typu Essential.

 

Pod wosk/sealant zawsze najlepiej mieć jałowy lakier w kontekście trwałości.

Wszelkie cleanery/glaze skracją mniej lub bardziej trwałosć lsp.

Jednak w okresie letnim pójście w wygląd to dobry kierunek.

W ostatnim filmie 2h MX o woskach potwierdzają te zależności.

3 godziny temu, Tomas22 napisał:

 bardziej mi podpasowal McKees 37 🙂

McKees 37 (oraz jego podobny tańszy odpowiednik Squeaky Clean) - to perełka wśród cleanerów, jego wyjątkowość to możliwość kładzenia powłoki na niego, zostawia jałową powierzchnię.

Np Poorboys Proffesional Polish nie zapewnia jałowej powierzchni jak powyższe choć producent zapewnia, że jest to dosc "czysty" cleaner.

 

Pod sealanty i woski zaprojektowane zostały np. Prima Amigo, VP Purple passion. Minimalizuą one efekt utraty żywotności po użyciu cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, szybkie pytanie. Od maja na samochodzie po pełnej dekontaminacji + glinka + IPA leży FUSSO 12 month. Za kilka dni wracam do domu na krótki urlop i chciał bym odnowić powłokę przed zimą, Bo nie wiem kiedy teraz będę miał okazję. Najbardziej zależało by mi na samym zmyciu obecnej powłoki + położeniu jej na nowo. 

Czy PB pro polish po myciu wystarczy ? Nie zależy mi na wyglądzie tylko na trwałości powłoki, aby jak najdłużej wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.