Skocz do zawartości

Gąbki - czyszczenie i trwałość


PN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Master
chyba bardziej chodzi o delikatne włosie

Tego dokładnie nie wiem. Nie miałem w ręku tej 'specjalnej' od CG. ALe szczoteczki do mycia zębów są w różnych twardościach, więc jeśli miękka, no to 'soft' :)

Myślę, że Sebastian myje zęby :D , więc może coś podpowie, tzn. jakiego rodzaju twardości jest to na tej szczoteczce od CG w porównaniu do szczoteczek do mycia zębów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

ja również uzywam szarego mydła - nie pozostawia osadów i łatwo je usunać z wnętrza pada. Podczas ostatniej korekty kilkuktronie myłem pady w umywalce, i suszyłem na maszynie, pasta i dalej jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj robiłem mały renament w garażu i znalazłem 3 sztuki padów 3M. Nie czysciłem ich po ostatnim polerowaniu i chyba były wilgotne. Wyglądają jak by pleśń na nich osiadła. Wyprałem je. W dotyku wyglądają na OK, ale mają masę czarnych plamek. Do śmieci z nimi czy można z nich korzystać? Bo trochę mi ich szkoda... kosztowały parę groszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

To zależy od stopnia tego ukruszenia i tego na czym pracujemy :) Przy twardszych padach pad prędzej nadaje się do wywalenia niż na finishach, z racji tego że taka ostra krawędź na twardym padzie może narobić bigosu. Na finishu jest to mniej prawdopodobne, ale na miękkich lakierach może zostać od tego ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarde karbowane, tak samo jak płaskie, widać po nich zużycie na brzegach. Miękkie się praktycznie nie zużywają. Najczęściej z miękkiej gąbki wyrywa się kawałek gdzieś po środku ale nie ulegają takiemu zużyciu jak twarde. Jeszcze nie miałem miękkiej gąbki którą bym wyrzucił bo ją uszkodziłem. Kilka wywaliłem bo się odkleiły rzepy po praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.