Skocz do zawartości

Polerka Graphite - warto?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Pavlik, mozna to odebrac jako reklame, to fakt. Ja natomiast chcialem przedstawic Graphite jako alternatywe dla masowej chinszczyzny, oklepanego lecz dobrego Silvera i drozszego Sima. Nikt jej jeszcze w rekach nie mial, wiec poczulem obowiazek, ze jako pionier musze opisac wrazenia :). Wedlug mnie maszynka ciekawa, tym bardziej, ze na allegro chodzi juz od okolo 265 zlotych.

W razie jakis pytan to piszcie smialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde, trochę mi gula rozhuśtałeś tą polerką nie ukrywam :P Pewnie jakbym teraz miał wybierać bym ją wziął, niestety na półce leży już Silverline i chyba zmiana byłaby już fanaberią francuskich piesków. Dobrze jednak wiedzieć, że "angol" doczekał się konkurencji w swojej klasie cenowej.

Bezawaryjności życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa maszyna za ciekawe pieniądze, bardzo dobrze wypada pod względem masy a jak reszta...
Jak chcesz sprawdzić/ocenić/porównać to zapraszam na PW. W pracy leży "funkiel nówka nieśmigana" a ja pewnie do niej zajrzę najwcześniej za 2-3 tygodnie :(

Gdybyś więc kręcił się (ewentualnie ktoś inny z teamu WWL) w okolicach Mokotowa i byłaby ochota sprawdzenia Graphita to zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaddy, o bezawaryjność się nie martwię. To tylko maszyna, zawsze może się popsuć. Na szczęście mam 2 lata gwarancji, a nawet w systemie door-to-door :good:

Nie będę się martwił w jaki sposób dostarczyć ją do UK jak w przypadku konkurencji ;)

 

lukas1986, taniej niż na allegro nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mogę jedynie napisać (miałem kręcić film, ale mój telefon który miał służyć jako kamera odmówił posłuszeństwa :thumbdown: ), że stabilizacja w Graphite działa tak jak pisałem wcześniej: na obrotach min. zwalnia i faluje, ale po zmianie z "min" na "1" bieg działa aż miło :good:

 

Wczoraj autko obleciałem na PF2500 i żóltym padzie Snake Urbana i na koniec SF4000 na czarnym Urbana. Niestety na wosk już zabrakło czasu :(

Fajna maszynka, poręczna.... :good::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie dał ciała potencjometr nie przechodzi przez niego prąd.. jest nierozbieralny będzie trzeba coś dosztukować i zostawić na zapas. Dodam że rozsypała się w sobotę wieczór w połowie auta.. na szczęście był zapas einhela pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie dał ciała potencjometr nie przechodzi przez niego prąd.. jest nierozbieralny będzie trzeba coś dosztukować i zostawić na zapas. Dodam że rozsypała się w sobotę wieczór w połowie auta.. na szczęście był zapas einhela pozdro

 

o cholera. Dobrze, że miałeś zapas. Napisz jak długo chodził Ci Graphite, czy masz gwar. na nią jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,po firmie Topex trudno oczekiwać solidności.Może kolega pidzam napisze ile czasu posiada ową polerkę i co z gwarancją? Ta maszyna nie jest przecież długo na rynku jak się nie mylę??

 

Masz rację, ale od czego jest gwarancja ;)

Szkoda, że kolega pidzam nie napisał nic więcej.

 

Kuba korci mnie zakup maszynki tylko kurde miejsca (garażu) nie mam na zabawy z nią...

Jacek, co ja Ci mogę poradzić?? :) Kupno garażu?? ;)

Wiesz, może raz na jakiś czas ktoś Ci użyczy miejscówki. Z rodziny nie ma nikt garażu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Einhell wczoraj padł po dwóch latach używania, sam zastanawiam się nad zakupem Graphite-a. Rozważam również zakup polecanego tutaj Silverline lub SIM 180. Chciałbym kupić coś do 350zł. Ciężki wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na temat niezawodności Graphite wiemy niewiele,Tobie Kuba jeszcze działa bo nowa ale po tym co napisał kolega pidzam mam mieszane uczucia.Szkoda tylko że nie jest skłonny napisać coś więcej i czy chodziło dokładnie o tą polerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmaty, niestety kolega pidzam wyskoczył ze swoim postem, "podlał oliwy do ognia" i zniknął... A to nieładnie tak :thumbdown:

 

Ja cieszę się, że mam nową maszynę, nawet jak się sypnie to mam 2 lata gwarancji "door to door", więc nie ma powodu do stresu...

A to, że koledze pidzam siadła w trakcie pracy nad autem to nic szczególnego. Z reguły sprzęt psuje się w trakcie używania, a nie leżenia w walizce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobah teraz jest nas dwóch :) dzisiaj zakupiona .

Myślę że to dobry sprzęt w tym przedziale cenowym 275zł , porównywałem z wyglądu polerki w podobnej cenie to ta akurat najlepiej się prezentuje , jest lekka i chyba jest najcichsza , ale wiadomo że dopiero będzie ją można poważnie ocenić po robocie .

Serwis jest w warszawie , door-to-door , walizka też na plus , powiedzmy że to jest taki mercedesik wśród topexów :lol: , na minus oczywiście brak blokady włącznika :o lecz jest on inaczej zrobiony , jest dłuższy niż w inny polerkach więc może nie będzie tak źle .

A co do awaryjności potencjometra ? , w robocie mamy podobnej konstrukcji szlifierkę wysoko obrotową już pare ładnych lat dosyć ostro katowaną z takim samym potencjometrem i jeszcze z nim się nic nie stało :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję popracować polerką Graphite, pierwsze na co każdy użytkownik zwróci uwagę to waga - jest na prawdę lekka, łatwo się prowadzi ( BP flexi 125mm) trochę się grzeje i emituje nieprzyjemny zapach.

Jako wadę należy z pewnością zaliczyć krótki przewód oraz start od 900rpm co trochę utrudnia naniesienie pasty na elementy, poza tym ergonomiczna i warta zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się grzeje

 

masz rację, trochę... Spokojnie dałem radę prowadzić ją za głowicę :)

 

emituje nieprzyjemny zapach

 

hmmm.. może i masz rację, ale ten "swądek" zawsze kojarzył mi się z elektronarzędziami...

Może to rozgrzany smar w głowicy?

 

Jako wadę należy z pewnością zaliczyć krótki przewód

 

potwierdzam, producent mógł dołożyć z 1,5 metra dodatkowo..

 

start od 900rpm co trochę utrudnia naniesienie pasty na elementy

 

Czy utrudnia? Ja odpalałem maszynę z padem już na lakierze.. Sądzę, że nawet 600 obr. potrafiłoby rozchlapać pastę wszędzie dookoła, ale nie samochodzie :)

 

poza tym ergonomiczna i warta zakupu

 

no przecież od dawna to powtarzałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całkiem zapomniałem o tym poście :) hmm sprawa wygląda tak miałem einhella jaka pierwszą maszynkę (po kupnie wszystkiego nie było mnie stać na nic lepszego) i wtedy zjawił się mój dobry kolega i mówi, że ma coś lepszego wygodniejszego niż słaby einhell i faktycznie sprzedał mi swojego graphita kurcze różnica mega regulacja obrotów super cichsza jakaś taka poprostu lepsza tyle że była używana przez niego do niby jednej polerki bo się tym nie zajmuje. Wierze mu że do jednej bo to przecież mój kolega;) ja pracowałem na niej od bodajże listopada do ostatniego weekendu. Wcześniej bez zarzutu a była dość męczona. Jedynie ten potencjometr już regulacja nie była tak płynna itp i w końcu poległ. Problem w tym że kolega nie dał mi gwarancji bo zapodział gdzieś(gdyby była żaden problem uznali by bo znajomy pracuje w takowym sklepie i mówi że jak nabardziej tak---swoją drogą mówi że postara się załatwić bez gwarancji na podstawie kartonika skrzynki i całego oryginalnego zestawu z czego bardzo się ciesze ale nie zapeszam bo może się nie udać). Jeżeli już nie uda się pchnąć tego przez gwarancje to w 99% dostanę taką część jako zamienną do kupienia. tymczasem festool w drodze:) miał być wczoraj ale nie dojechali z nim do sklepu będzie na poniedziałek. pozdrawiam

 

ps. graphite zostaje na zastępczą einhell w kosz ;) żart einell też jako zastępcza ale taka już jakby był wybór ręcznie czy einhellem :D:D

 

pozdrowienia

 

[ Dodano: 31 Marzec 2012, 09:13 ]

a i jeszcze jedno nie powiedziałem że jest zła :) bardzo przyjemnie mi się z nią współpracowało hehe

 

trzeba tylko troszkę uzupełniać tawotu w tych zębatkach albo jakoś ładnie układać ten oryginalny bo rozchodzi się po ściankach a ząbki chodzą na sucho i zaraz je ładnie słychać ale po zrobieniu tej czynności znowu jak nowa ;)

 

ps. chociaż nie wiem czy niema tam żadnej plomby ja nie miałem gwarancji to nie miałem stresu ani nie zwracałem uwagi czy są plomby tylko krzyżak i do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.