Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

marek.m, nie ma czegoś takiego jak 100% alkohol izopropylowy, zawsze jest jakaś zawartość wody. Jest to kwestia bardziej bym powiedział marketingowa. Ja mam dokładnie wg. badania laboratoryjnego 99,987 % czy jest on gorszy od twojego 100%? ;) odpowiedz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Próbowałem dziś pracy maszyną przy srebrnym toledo, niebieski abw + fg 500 i mimo sporego czasu pracy jak i docisku (pracowałem aż lakier robił się bardzo gorący) to niemal nie udało mi się usunąć rys. Nie są one głębokie, połysk lepszy ale rysy nie tknięte. Obroty 900-1200-1500-1200-900. Jakiś pomysł co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek.m, nie ma czegoś takiego jak 100% alkohol izopropylowy, zawsze jest jakaś zawartość wody. Jest to kwestia bardziej bym powiedział marketingowa. Ja mam dokładnie wg. badania laboratoryjnego 99,987 % czy jest on gorszy od twojego 100%? ;) odpowiedz sobie sam.

 

Ja się nie pytam czy jest gorsza. Ja się pytam czy 99% który jest ok 30% tańszy niż 100% zostawia po sobie jakiś ślad ... I nie pytam o IPA 99,987% tylko o równe 99%. Czytajcie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm

Ja się nie pytam czy jest gorsza

wcześniej

czy ten 99% będzie równie dobry jak 100%?

 

Co do czytania ze zrozumieniem to Ci wybloduję moją odpowiedź:

nie ma czegoś takiego jak 100% alkohol izopropylowy

 

Jest to kwestia bardziej bym powiedział marketingowa

 

Tłumacząc na polski jeden dystrybutor sprzedaje go jako 100% a drugi jako 99%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek.m jak juz napisano nie ma czegosc takiego jak ipa w 100% czyste. roznica 1-2% w ipa do celow detailingowych jest bez znaczenia i nie ma opcji abys to odczul - lakier rowniez. Jezeli chcesz byc pewny ze jest to najczystsza postac ipa to kup poprostu ipa o czystosci cz.d.a. (tylko to juz raczej wylaczenie jako odczynnik chemiczny). Dalej nie bedzie to idealne 100% ale czystszego juz nie dostaniesz.

 

Imho jak wspomnialem czystosc alko izopropylowego do celow detailingowych nie ma specjalnego znaczenia - zanieczyszczenia w ipa to nie jest woda ale tez inne alkohole itp., zapewniam ze nie maja one wplywu na smugi, wlasciwosci czyszczace itp. roznica jest zauwazalna jezeli zastosujesz dane ipa to celow labolatoryjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw PB SSR 2,5 i SSR 1.

 

Dostalem probki 3M FAST CUT PLUS oraz Mirror Glaze #105 od Megsa i mam pytanie czy sa to zamienniki SSR 3? Bede pracowac DAS-6 na miekkim lakierze czarnym i myslalem nad urzyciem tych srodkow punktowo na glebszych rysach.

 

Czy to dobry pomysl czy zalatwic SSR3?

 

Czy z tymi srodkami mozna uzwac na przemian z padami cuting i polish?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obawy biora sie z tego ze 3m pasty to z rotacja kazdy uzywa a megsa produkty to bardzo czesto na DA ludzie uzywaja.

 

Wyczytalem z mocnoscierne pasty uzywa sie z cutting padami. Co sie stanie jak uzyje z polish padem (troche sie boje na mieki lakier chodz niby DA krzywdy nie robi jak rotacja)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj SSR1 na samym początku. U mnie SSR1 na padzie wykończeniowym bardzo ładnie uporało się z kolistymi zarysowaniami po zimie. Grubsze ryski próbuj SSR2,5 na padzie średnim. Jak będziesz miał jakieś głębsze rysy, które pod SSR2.5 nie zejdą wtedy próbuj 105/FC+ na padzie średnim.

Jak to nie pomoże to wtedy zmień pada na twardego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś pracy maszyną przy srebrnym toledo, niebieski abw + fg 500 i mimo sporego czasu pracy jak i docisku (pracowałem aż lakier robił się bardzo gorący) to niemal nie udało mi się usunąć rys. Nie są one głębokie, połysk lepszy ale rysy nie tknięte. Obroty 900-1200-1500-1200-900. Jakiś pomysł co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś pracy maszyną przy srebrnym toledo, niebieski abw + fg 500 i mimo sporego czasu pracy jak i docisku (pracowałem aż lakier robił się bardzo gorący) to niemal nie udało mi się usunąć rys. Nie są one głębokie, połysk lepszy ale rysy nie tknięte. Obroty 900-1200-1500-1200-900. Jakiś pomysł co robię źle?

dużo pasty ? jaka maszyna, ile przejazdów zrobiles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.