Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Fr0styyy., niestety najlepiej kupić jedne i drugie i sprawdzić z czym Ci się lepiej pracuje. Oba producenci robią świetne pasty ale nie każdemu przy pracy z różnymi autami, podchodzi to samo :)

 

No własnie wolę kupić RAZ a porządnie a nie może to, może tamto, a może później kupie to :mrgreen:

 

Dlatego myślę

 

FG400

IP2500

SF4000

 

Albo coś Sholla ale tego kompletnie nie ogarniam jakie kombinacje itd.

 

I do tego

 

BP od Flexipads ultrasoft?

Cutting, Polishing i Finishing od Flexi brać? Czarny, pomarańczowy i biały 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

Fr0styyy., tylko że to nie jest tak że Scholl jest lepszy od Menzerny albo odwrotnie.

Mam oba systemy i każdy inaczej się sprawdza na twardych / miękkich lakierach, różnych padach, różnych Maszynach...

Zacznij może od Menzerny - mają fajne 250 ml butelki - za 112 zł możesz kupić potrzebnego Ci 3paka...

W Schollu odpowiedniki past to mniej więcej:

S2 / S3Gold - Menzerna 400 / 500

S17+ - Menzerna 2000 / 2500

S40 - Menzerna 4000

 

A BP od Flexipads, bierz softa zamiast ultrasofta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kilka miesięcy temu stałem przed identycznym wyborem i ktoś mądrzejszy ode mnie doradził mi softa. Kupiłem i jestem zadowolony z wyboru. Utwierdziłem się w nim ostatnio, mając możliwość zrobienia kilku przejazdów na ultra sofcie - bez mała się zapadał przy dociśnięciu maszyny.

Być może przy pracy z ultra miękkimi lakierami jest odpowiedni ale do mojego Hondowskiego lakieru, który jest miękki niejako z definicji - BP soft od Flexi jest jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoo_, samo lustro jest przyklejone do plastiku który posiada zatrzaski i wtedy wciskasz do obudowy lusterka.

Kiedyś sytuacja mnie zmusiła i przykleiłem lustro na silikon ( jakiś taki w małej tubce już nie pamiętam dokładnie co to było ) przejechałem na tym około 5tys km i samochód sprzedałem dla kumpla. Z tego co wiem dalej się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem jak z przewodzeniem ciepła...

tutaj Ci nie pomogę ponieważ ja swoje lustra z podgrzewaniem oddałem do fachowca który miał wymienić na nowe z podgrzewaniem. Jak przyszedłem odebrać to sie okazało że pan przeniósł matę grzewczą i przykleił do zwykłego domowego lustra wyciętego na kształt ori. A moje ori lustra zniszczył podczas demontażu. W nowych super lustrach podgrzewanie oczywiście nie zadziałało. Nic mu nie zapłaciłem, powiedziałem kilka słów i odjechałem. Po dojechaniu do domu i zamknięciu drzwi jeden wkład mi wypadł a za 2h wyruszałem w trasę 1500km, więc skleiłem i pojechałem bez podgrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem jak z przewodzeniem ciepła...

Ja u siebie też mam wkład przyklejony na taśmę dwustronną - taką cienką (nie piankową) i nie zauważyłem żeby miało to jakiś wpływ na grzanie jest tak samo dobrze jak wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić jakiś czysty cleaner łatwy w aplikacji? Mam VHG i pracuje się tym przyjemnie. Kupiłem DG PRE CLEANER i albo jestem mega sierota i nie potrafię tego aplikować, albo mam jakiś trefny egzemplarz :P Używałem go na czarnej gąbce urbana i zółtej 3M i na obydwu taki sam efekt - maże się, zostają ciemniejsze plamy, których ręcznie praktycznie nie da się dotrzeć. Próbowałem pracować na wolnych, szybkich i średnich obrotach i cały czas efekt ten sam. Już nawet cleaner z lidla jest przyjemniejszy w aplikacji:) No chyba, że gdzieś cały czas popełniam błąd... Proszę w takim razie o opis jak z tym środkiem pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.