Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Próbowałem VP Citrus Tar & Glue Remover i nic...

 

Mam ten środek i jak u mnie daje radę. Już nie raz usuwałem klej z lakieru, z plastików i szyb i było dobrze. Może jakiś mocniejszy klej ci się trafił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytałem gdzieś na forum o tym że wosk powinno się nakładać w temp około 18 stopni.

A co będzie jak się nałoży przy temp około 3 stopni ?? Jak sądzę będzie mniej trwały. Coś jeszcze na NIE ??

Ewentualnie dajcie link gdzie można o tym poczytać bo nie mogę się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do HDC moge go aplikowac polerką czy raczej ręcznie..?

 

Wybaczcie jesli było juz o tym ale nie mogłem nic znależć na ten temat. :)

 

Możesz maszyną, możesz ręcznie. W kolejności nakładasz na 1 element, nakładasz na drugi element, polerujesz MF 1 element, nakładasz na 3ci element, polerujesz drugi i tak dalej.

 

Panowie czytałem gdzieś na forum o tym że wosk powinno się nakładać w temp około 18 stopni.

A co będzie jak się nałoży przy temp około 3 stopni ?? Jak sądzę będzie mniej trwały. Coś jeszcze na NIE ??

Ewentualnie dajcie link gdzie można o tym poczytać bo nie mogę się doszukać.

 

Ciężej będzie Ci się go polerować, słabsza trwałość, ogólnie wypadałoby żeby temperatura była przynajmniej te 10 stopni, ale jak nie masz warunków takich, to możesz położyć w tej temperaturze 3 stopnie, lepsze to niż żadna ochrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 3 stopniach chyba sie za dobrze nie wypoci a to chyba ważne przy nakładaniu wosków. No chyba że masz jakieś lampy do tych celów.

 

Tak myśle może się myle. :)

 

[ Dodano: 24 Styczeń 2013, 16:28 ]

Mam pytanko co do HDC moge go aplikowac polerką czy raczej ręcznie..?

 

Wybaczcie jesli było juz o tym ale nie mogłem nic znależć na ten temat. :)

 

Możesz maszyną, możesz ręcznie. W kolejności nakładasz na 1 element, nakładasz na drugi element, polerujesz MF 1 element, nakładasz na 3ci element, polerujesz drugi i tak dalej.

 

 

Oki dzieki a jak już sie zabiore to jakimś twardym padem czy raczej miękkim.

 

Słyszałem też o HDC jak zaschnie to będzie męka żeby go wytrzeć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

HoodY, miękki pad, obroty około 1000 i wypracowujesz do całkowitego zniknięcia. Jak nałożysz za dużo lub Ci zaschnie to pozostałości usuwasz za pomocą HDC. Robisz 1 element i jak skończysz to dopiero przechodzisz na następny. Pamiętaj o suchym lakierze i padzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania co do ktorych nie moge znalezc odpowiedzi a wiekszosc forum przestudiowalem.

1. Jaka jest roznica miedzy AIO a QD ?

2. Czy kazdy plynny wosk/politure/wosk itp moge uzyc na :ad: DA nawet jezeli producent nic o tym nie pisze? Czy to moze w czyms zaszkodzic?

Jezeli odpowiedzi na moje pytania sa gdzies na forum to przepraszam ale nie moge znalezc a wiekszosc watkow przeczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania co do ktorych nie moge znalezc odpowiedzi a wiekszosc forum przestudiowalem.

1. Jaka jest roznica miedzy AIO a QD ?

2. Czy kazdy plynny wosk/politure/wosk itp moge uzyc na :ad: DA nawet jezeli producent nic o tym nie pisze? Czy to moze w czyms zaszkodzic?

Jezeli odpowiedzi na moje pytania sa gdzies na forum to przepraszam ale nie moge znalezc a wiekszosc watkow przeczytalem.

 

1. AIO to środek tzw 3w1. czyli jednym środkiem jednocześnie czyścisz powierzchnię(cleaner), odżywiasz,nadajesz połysku(politura) i zabezpieczasz(wosk). Nie trzeba go stosować po każdym myciu auta.

QD jest to środek, dzięki któremu dbamy o powłokę lakierniczą na co dzień. Służy on do usuwania lekkiego kurzu, odcisków palców. Można stosować po każdym myciu w celu wyeliminowania śladów po wodzie, czy też po to,aby wzmocnić wosk i nadać lakierowi głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo? jeden polishing a drugi cutting i taka różnica w cenie, to chyba nie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy puszczając przez Marolex'a środki typu Dimer, Tenzi Truck itd. mogę go w jakiś sposób uszkodzić?

Ja tam TenziTruck z marolexem używam i nic mu się złego nie stało :good:

 

[ Dodano: 24 Styczeń 2013, 20:06 ]

Georg to szatan, nie wydaje mi się żeby mogło mu się coś stać.

Dzięki za odpowiedz, a czy próbowałeś to robić czy to przypuszczenia Twoje? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.