Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja mam inne pytanie, dzisiaj próbowałem pierwszy raz podziałać na Berlingo rodzicielki, który ma strasznie styraną maskę. Silverline + niebieski ABW + fg 500, 3 serie 900 1200 1500 obr/min, później czarny abw + sf 4000 również 3 serie 900 1200 1500 i ... lipa, kolor bardzo ładnie się podbił i połysk też ale mnóstwo rys zostało. Może za mało pasty na pad? Za słaby docisk? Obszar roboczy jakieś 10 na 15 cm, może ciut więcej. Raczej lekko dociskam żeby się dobrze prowadziło. Jakieś pomysły panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, dzisiaj próbowałem pierwszy raz podziałać na Berlingo rodzicielki, który ma strasznie styraną maskę. Silverline + niebieski ABW + fg 500, 3 serie 900 1200 1500 obr/min, później czarny abw + sf 4000 również 3 serie 900 1200 1500 i ... lipa, kolor bardzo ładnie się podbił i połysk też ale mnóstwo rys zostało. Może za mało pasty na pad? Za słaby docisk? Obszar roboczy jakieś 10 na 15 cm, może ciut więcej. Raczej lekko dociskam żeby się dobrze prowadziło. Jakieś pomysły panowie?

pasty trzeba dawać mało, na twardym padzie duży docisk w Twoim przypadku niebieski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mały ale nie można popadać w skrajności - 40x40 jest ok. Stosuj FG500 tyle razy aż osiągniesz satysfakcjonujące efekty, dopiero potem SF4000. Musisz sam dojść do wprawy ćwicząc z dociskiem i prowadzeniem polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem heh, jeszcze mam pytanko bo wlasnie zamawiam sobie zestaw i nie wiem jakie apc kupic:

- http://www.all4auto.pl/bilt-hamber-surf ... p-721.html

- http://www.all4auto.pl/chemical-guys-gr ... p-843.html

 

co lepiej?? chce umyc plastiki w srodku, zakamarki nr zawiasy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba23, co do pianki nigrina to dosyć mocny połysk na początku, potem już trochę lepiej i kiepsko z ekonomocznością . z marketowych najlepiej sonax extreme, ostatnio użyłem i według mnie lepszy efekt niż po PB NL bo bardziej matowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopiero uczę, ale wydaje mi się że IPA nie jest potrzebne, krok 5 zawsze poprawi efekt (zwłaszcza jak masz ciemny kolor lakieru) chyba że masz idealny stan lakieru, świeżo po korekcie to różnica będzie niezauważalna.

 

sorry nie zauważyłem postu K24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to glaze bardzo się przyda :good:

 

[ Dodano: 31 Maj 2011, 20:38 ]

panowie, znalazłem w garażu BP z castoramy, grubość 15mm średnica 125mm, twardość zbliżona do BP które było z zestawie z Kestrelem SIM 180 (jednak tam 180mm). Nada się to do pracy z padami? bo nie ukrywam że narazie wolałbym troszkę oszczędzić, a BP flexipads kosztuje ok 65zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.