Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No raczej jedna pasta, jestem poczatkujacy

A jakie to ma znaczenie, że jest się początkującym do ilości użytych past??

Jedną pastą wyjdzie co najwyżej k...a na lakierze. Jeżeli chcesz usunąć głębokie rysy to musisz użyć np Menzerny FG400/500, a na to koniecznie jakaś pasta która wypracuje pozostawione przez ww pastę rysy np FF3000. To jest minimum.

Chyba, że chcesz tylko odświeżyć lakier w idealnym stanie to wystarczy FF3000 albo SF4000.

Obydwie pasty są dostępne w 250ml opakowaniach, jeżeli chcesz zrobić tylko jedno auto, to na pewno po tej operacji sprzedasz je z łatwością w odpowiednim dziale. (szczególnie z FG400 nie powinno być kłopotu gdyż jest nowa na rynku i znajdą się chętni żeby wypróbować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są ogółno dostępne waciki :-] , ja kupowałem w Tesco.

Jak bierzesz opakowanie płatków to delikatnie ściśnij je po obwodzie, porównaj ze 2-3 firmy, czuć różnicę które bardziej sprężyste i twardsze

 

Okej dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250ml mazerny, czy ktos wie ile mniej wiecej aut mozna wypolerowac taka iloscia??

To zależy. Od tego czy będziesz pracował z miękkim lakierem czy twardym, wielkość samochodu też ma znaczenie. Mocno tnące szybciej się kończą z racji tego, że się ich więcej zużywa, wykańczające i polerujące starczają na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glorusek, z pewnością coś zdziałasz.

Po zielonym korku należy jeszcze wyprowadzić lakier.

Tutaj pomocne będą pasty średnio ścierna i wykończeniowa.

Jeśli patrzysz w stronę 3M to kolejne kroki - zółty korek -> niebieski korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glorusek, kup paste typu One Step np. Urban Shine. Osobiście nie używałem jako one step - jedynie jako cutting, nie wykańczałem nią, ale od jeden z forumowych masterów wypowiadał się o niej pozytywnie jako całkowicie jednoetapowa pasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chropowatosci to odpryski, mam to samo i nie moge sie tego pozbyc, kiedy probowalem maszynowo ale po chwili przebilem sie do plastiku :thumbdown:

Bardziej wygląda mi to na jakiś nalot, gdyż czuć pod palcem zgrubienie. Dodatkowo zlokalizowane jest to w narożnikach i w miejscach, gdzie podczas mycia, ciężko dojść rękawicą.

Wieczorem będą, ręczne, testy UC i Autosol-a

Dam znać co i jak :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nakładanie aktywnej piany za pomocą opryskiwacza cisnieniowego 12 litrów z lancą jest tak samo skuteczne jak pianowanie auta za pomocą pianownicy PA? Chodzi mi o to czy piana w takim samym stopniu jest w stanie zmiękczyć/usunąc brud z auta. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nakładanie aktywnej piany za pomocą opryskiwacza cisnieniowego 12 litrów z lancą jest tak samo skuteczne jak pianowanie auta za pomocą pianownicy PA? Chodzi mi o to czy piana w takim samym stopniu jest w stanie zmiękczyć/usunąc brud z auta. :o

 

Mniej skuteczne, bo i krócej się utrzyma na lakierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw Epoca Tec One 2L + VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM + płukanie na bezdotyku bez żadnych szamponów oraz mycia da radę na kurz, sól i inne środki które zostają na aucie w zimie?

 

Da radę tylko pianę zamienił bym na Magifoam lub Angelwax Fastfoam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.