Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Będę nakładał na dwie felgi FK i na drugie dwie dla porównania poorboys wheel Sealant,felgi oczyszczone,odsmolone,wyglinkowane itp jak przygotować powierzchnię na te dwa środki:

IPA na to odrazu woski czy cleaner (ale tylko posiadam Dodo Juice Lime Prime Lite) i na to wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakich prędkościach robicie finish (SF4000) a na jakich cleanery/glazy?

 

Wszystko zależy od lakieru, temperatury, rodzaju pasty czy cleanera, jakich niedoskonałości chcesz się pozbyć itp. Ja np. lubię robić finisze (FF3000 czy SF4000 przy prędkości ok. 1500), ale już np. cleanery o wiele wolniej (900-1200), a niektóre jeszcze wolniej (600). Sam musisz przećwiczyć co w Twoich warunkach jest najlepsze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ... podobno ostatni taki "znośny" tydzień jeśli chodzi o temperatury.

Myślę więc o zakupie testera FK1000.

Nie mam zamiaru wydawać kolosalnej kasy więc pytam - czy DJ LP Lite (którego mam i z DJ Hard Candy świetnie współgra) da radę pod ten sealant?

 

Inna sprawa - mam plan by pojechać do galerii Malta w Poznaniu o godzinie 10 do Auto Aqua Park i dać im do mycia (jakieś 15-20zł). Potem auto zaparkować blisko ich myjni (ciepło) i nałożyć FK1000 ... myślę, że koło godziny 13 będzie po wszystkim.

 

Czy jak potem auto zostawię na parkingu do 19-20 to zwiąże na tyle, że kilka miesięcy zimowych będzie spokój?

 

Zależy mi na "byle do marca" (jeśli będzie ciepło) - wtedy mycie, glinka i znowu Hard Candy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam w kuchni blat mineralno-akrylowy w kolorze białym (mono color). Blat po trzech latach trochę się porysował. Są na nim swirle :kox: od czyszczenia oraz głębsze i płytsze rysy. Podczas montażu, firma polerowała go maszyną DA i jakimś mleczkiem polerskim. Niestety nie znam parametrów pada jakiego używali ani mleczka polerskiego. Niestety posiałem gdzieś fakturę i nie mam jak się z nimi skontaktować.

 

Blat jest zdecydowanie twardszy od lakieru samochodowego. Nie ma możliwości zarysowania go np. paznokciem. Ale już ziarenko soli pod deską do krojenia robi rysy.

 

Czym to :ad: ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam w kuchni blat mineralno-akrylowy w kolorze białym (mono color). Blat po trzech latach trochę się porysował. Są na nim swirle :kox: od czyszczenia oraz głębsze i płytsze rysy. Podczas montażu, firma polerowała go maszyną DA i jakimś mleczkiem polerskim. Niestety nie znam parametrów pada jakiego używali ani mleczka polerskiego. Niestety posiałem gdzieś fakturę i nie mam jak się z nimi skontaktować.

 

Blat jest zdecydowanie twardszy od lakieru samochodowego. Nie ma możliwości zarysowania go np. paznokciem. Ale już ziarenko soli pod deską do krojenia robi rysy.

 

Czym to :ad: ?

 

Pozdrawiam!

 

Spróbuj tego:

http://www.belmeb.pl/idm,9,idprod,3340, ... rskie.html

Stosuje się to do frontów akrylowych High Gloss

Będę w poniedziałek lub we wtorek na jednej stolarni to podpytam co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował to cudo sonaxu. Niby zapewnia ochronę do 9 miesięcy ale pewnie w rzeczywistości będzie sporo mniej.

http://allegro.pl/sonax-premium-class-n ... 91051.html

Cena szałem nie jest to i testować nie ma komu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,moze to glupie ale zapytam.Na dach samochodu gdzie lezy FK1000 ,oprocz normalnych kropelek byly ze dwie wielkosci talerza hehe takie wielkie krople,to normalne czy cos spiep...lem podczas aplikacji wosku.

 

coś spiep...leś. Chyba ze masz cały dach idealnie poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

koledzy, był na forum taki rysunek z instrukcją jak robić przejazdy maszyną (lewa - prawa, góra - dół)

szukam go żeby opisać koledze jak powinien jechać maszyną ale nie mogę znaleźć, podesłał by ktoś linka do tematu gdzie to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, był na forum taki rysunek z instrukcją jak robić przejazdy maszyną (lewa - prawa, góra - dół)

szukam go żeby opisać koledze jak powinien jechać maszyną ale nie mogę znaleźć, podesłał by ktoś linka do tematu gdzie to było?

 

Chodzi o ten poradnik ?

 

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/pol ... ing-world/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.