Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. ile razy można polerować samochód np. takim UC jeżeli rysy są widoczne ale nie bardzo głębokie. Wiem że nie da się dokładnie sprecyzować, ale jak to w praktyce wygląda? Mam np. octavie kolor czarna perła z troche zapuszczonym, ale oryginalnym lakierem. Ile mniej więcej ściera się lakieru podczas aplikacji UC polerką obrotową?

 

2. podczas polerowania mniej obyta osoba w polerowaniu powinna korzystać raczej z miękkich padów. czy do UC można stosować czarny bardzo miękki pad?

 

3. czy po skończonej korekcie efekt będzie długotrwały przy okresowym aplikowaniu ( co 3-5 miesięcy) np. cleanera lekkościernego lub pasty typu finish?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1. ile razy można polerować samochód np. takim UC jeżeli rysy są widoczne ale nie bardzo głębokie. Wiem że nie da się dokładnie sprecyzować, ale jak to w praktyce wygląda? Mam np. octavie kolor czarna perła z troche zapuszczonym, ale oryginalnym lakierem. Ile mniej więcej ściera się lakieru podczas aplikacji UC polerką obrotową?

 

Wielokrotnie mozna polerowac, nie sadze by wyszlo ponad 1 mikron.

 

2. podczas polerowania mniej obyta osoba w polerowaniu powinna korzystać raczej z miękkich padów. czy do UC można stosować czarny bardzo miękki pad?

 

UC nie powinienes narobic biedy kazdym padem, jednak do mocno tnacych podchodzilbym ostroznie. Wg mnie sredni pad powinien byc ok.

 

3. czy po skończonej korekcie efekt będzie długotrwały przy okresowym aplikowaniu ( co 3-5 miesięcy) np. cleanera lekkościernego lub pasty typu finish?

 

Wszystko zalezy jak bedzie dbal o samochod. Im lepiej tym dluzej auto pozostanie nie porysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scholl S3 gold – czy faktycznie można nim uzyskać efekt od usunięcia niedoskonałości do idealnego połysku zmieniając tylko twardość padów, czy jednak lepiej na koniec użyć czegoś typu S40? Chodzi mi po pracę maszyną DA, jeśli ma to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które miały styczność z Nielsen Odourkill. Sądziłem, że jest to gotowy do użycia produkt. Tymczasem na opakowaniu jest informacja, że jest to koncentrat i należy to stosować w rozcieńczeniu 1-2% z zimną wodą :shock:

 

Przy rozcieńczeniu 2% to by dało 25litrów gotowego środka... To nie jest żaden błąd w tłumaczeniu? :idea:

 

W jakim rozcieńczeniu stosowaliście ten środek i czy stosowany bez rozcieńczenia może źle wpływać na powierzchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakiego tri colora użyć do korekty lakieru. Środkiem do korekty będzie Meg UC.

 

- Czarno niebiesko biały http://allegro.pl/flexipads-reczny-apli ... 96309.html

 

- Czarno czerwono zółty http://allegro.pl/flexipads-tricolor-la ... 01920.html

 

Czy czymś te aplikatory się różnią? Czy aby tylko kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem w sprawie Nielsen Odourkill :lol:

Może przy okazji komuś innemu się to przyda. Zrobiłem rozcieńczenie 5% i mam wrażenie, że 1-2% o których wspomniał producent to nie jest "lanie wody" :shock:

 

Jeszcze dobrze nie przetestowałem tego produktu ale zapowiada się świetnie a stosunek ceny do jakości to rewelacja :good:

 

Gobbi, obawiam się, że tylko mechanicznie ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myjecie deskę w środku auta apc? Przed nałożeniem dresingu

1. psikacie nim i wycieracie MF?

2. psikacie na mf/aplikator z mf i wycieracie kokpit?

3. rozrabiacie w misce i moczycie mf i myjecie?

.

 

1 oraz 2 ;) zależy jak, gdzie, itp

 

Ja to robię w ten sposób:

 

Lekkie zabrudzenia: psikam APC i wycieram mikrofibrą (najpierw wilgotną, później suchą)

Mocniejsze zabrudzenia: psikam APC, szoruje pędzelkiem i wycieram mikrofibrą (najpierw wilgotną, później suchą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.