Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję porady dosyć szybkiej jutro chcę zrobić zakupy i zastanawiam się jaki wosk wybrać do 150zł czy Petes 53 czy NXT 2.0 lakier dosyć w dobrej kondycji po korekcie kolor ciemny . Chodzi mi o dosyć mocny blask co do trzymania to może byc max 1 miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kodex, nie ma się co przejmować :P. Sam narobiłem sobie ładnego bigosu w samochodzie, gdy pierwszy raz wziąłem do ręki polerkę mechaniczną. ale człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, także trzeba wyciągnąć wnioski i działac dalej :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodex, Rzeczywiście w Wawie chyba nie dostaniesz. Mogę ze swojej strony odsprzedać Ci jeżeli chcesz ową pastę lub ktoś z użytkowników poleci Ci coś w zastępstwie UC. Poza tym, polerką a już tym bardziej ręczną, większych szkód nie narobisz zapewne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak pralismy tapicerke w Scenicu cash'a to jako presprey wlasnie Tersus z Glorii był grany ;)

 

czysty czy w jakims rozcienczeniu?

 

Rozcienczany, bo to prespray w proszku był. Ale co i w jakim stezeniu to mnie nie pytaj, bo nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek

Tak. Ścieki zawierające substancje ropopochodne.

 

I o ile nie ma, to na przyłączu kanalizacyjnym powinien być separator subst. ropopochodnych, a za nim (zgodnie z kierunkiem przepływu) studzienka do poboru próbek. Przynajmniej takie są ogólne zasady odprowadzania ścieków zawierających takie subst. do kanalizacji. Nie znam lokalnych uwarunkowań, stanu istniejącego, warunków przyłączeniowych itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, Domyślam się że codziennie śmigasz do Niemodlina ?

Nie pracuje w Opolu na Rondzie (czasem śmigam po powiecie) tam gdzie jest wydz. komunikacji, a Niemodlin poprostu należy do Powiatu Opolskiego i akurat nim się zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robię nowe przyłącze kanalizacyjne na myjni, dostałem z WIK-ku pytanie jakie to będą ścieki ? hmm jak to się poprawnie nazywa ? substancje ropopochodne ?

dziwne, że najpierw o to pytają...mogą wystawić warunki budowy z odpowiednim zapisem od razu...

 

ale cóż... tak czy siak zapis ten będzie brzmiał mniej więcej tak:

"ścieki poprodukcyjne z myjni przed wprowadzeniem do kanalizacji należy oczyścić z substancji ekstrahujących się eterem naftowym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych mas substancji, które mogą być odprowadzane w ściekach przemysłowych z dnia 27 lipca 2004r. (Dz. U. nr 180, poz. 1867), Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego, których wprowadzanie w ściekach przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego z dnia 10 listopada 2005r. (Dz. U. nr 233, poz. 1988) oraz Rozporządzeniem Ministra Budownictwa w sprawie sposobu realizacji obowiązków dostawców ścieków przemysłowych oraz warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych z dnia 14 lipca 2006r. (Dz. U. nr 136, poz. 964)"

 

Sprowadza się to do zabudowy na przyłączu separatora - jak już wspomniano parę postów wyżej.

Miejsce kontroli jakości ścieków to sprawa do dogadania z Wodociągami - nie ma konieczności zabudowy studzienki TYLKO do tego celu - może to być któraś studnia na przykanaliku - zależy od konkretnego przypadku.

 

Odpisz, że będą to ścieki zawierające niewielkie ilości substancji ropopochodnych i detergentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.