Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

CGP tez zawiera czastki scierne. Uzyl bym czegos nie sciernego i wcieral tylko wzdluz paskow ogrzewania. Np PB Proffesional Polish - daje rade z water spotami.

Włąśnie dlatego nie użyłem Nu-Glass :) Mam akurat próbkę PB Proffesional Polish więc spróbuję tym, byłem przekonany że też ma właściwości ścierne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pepper Jesli jest to Proffesional Polish nie Pro Polish 2 to o ile dobrze mi wiadomo nie ma czastek sciernych. Zrob najpierw probe na malym fragmencie. Proffesional Polish powinien dac sobie rade z waterspotami, jednak moze byc ciezki przy wycieraniu. Zeby mocno nie trzec po szybie w celu pozbycia sie mazow po srodku uzyj po prostu plynu do szyb lub IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie musze usunąć ślady po silikonie z felg (debil wulkanizator połamał mi zaczepy od dekielków i przykleił potem całe dekielki do felg :wallbash: ) Myslicie że środek do usuwania kleju sobie poradzi bez problemu ? Czy lepiej coś innego ?

 

i który ? Nielsen Tar & Glue Remover czy Valet PRO Citrus Tar & Glue Remover ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i który ? Nielsen Tar & Glue Remover czy Valet PRO Citrus Tar & Glue Remover ?

 

Ja spróbowałbym Autosmart PLUS 10.

Tylko jeśli ten silikon zareagował z lakierem to żaden środek nie pomoże.

 

praca reczna na tricolorze?

 

Wszystko zależy jaka klamka.

Maszynowo wyłącznie miękkie pady. Rozmiar, grubość zależna od klamki.

Czasem większy Pad okażę się bardziej odpowiedni niż ten mały... ;)

 

Ogólne zalecenie - HAND MADE lub mini polerka z nini tarczą na mini padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikonu trudno sie pozbyć, sa środki tzw zmywacze w sklepach budowlanych. Ja kiedyś demontowałem brodzik, który mam zamontowany na silikonie do ściany i niestety pomaga trochę ale na cienkiej warstwie, pomaga rozpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeden tester (100 ml) UC wystarczy do ręcznej aplikacji na samochodzie Renault Laguna? Chciałbym w ten sposób usunąć koliste zarysowania.

 

na 2 razy powinien Ci spokojnie wystarczyć, jak nie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są inne SRP niż AG, jak tak to jakie i co możecie jeszcze polecić.

 

SRP - to nazwa produktu Super Resin Polish. Zapewne chodziło Ci o inne produkty typu AIO: All In One.

 

Oprócz zaproponowanego przez SzaKal do tej grupy zaliczyć można jeszcze:

Zaino ZAIO,

Prima Amigo,

ClearKote Vanilla Hand Glaze.

 

Pewnie są jeszcze i inne, ale te akurat skojarzyłem z pamięci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy (to głównie do moderatorów) - chciałbym ja wiedzieć, gdzie się podziała lista z wszystkimi sklepami internetowymi posiadającymi kosmetyki samochodowe? 8-)

 

A tak przy okazji - z racji tego, że nie mam gdzie zbytnio zadać tego pytania - zna ktoś procedury potrzebne do rejestracji auta na zabytkowe? Jeśli ktoś wie, lub (tym bardziej) sam to przerabiał, to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całym 3stopinowym systemie 3M przed zabezpieczeniem lakieru od lat po prostu dokładnie myłem auto silnym szamponem do momentu aż woda przestaje się perlić.

Czy Waszym zdaniem jest sens stosować cleaner bądź myć auto IPA?

Czy to przyniesie korzyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.