Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy do korekty po lakierowaniu całego samochodu (usunięcie powstałej morki itd.) wystarczy taki zestaw?:

 

Całość po lakierowaniu zmatowiona papierem 2500 na wodę.

 

1. Menzerna FG500 + biały flexipad

2. Menzerna PF2500 + pomarańczowy flexipad

3. Menzerna FF3000 + zółty flexipad

 

Lakier BMW 475 Black Saphir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa talerze 125mm i 150mm ale chciałem się jednego pozbyć i mam pytanie czy z talerzem 125mm mogę używać gąbki 150mm ?

Maszyna DA

 

Tak możesz.

Np przy nakładaniu glaze, cleanera, sealanta, wosku.

 

Do korekty lepiej mieć dobrze dopasowany talerz - bo gąbki przy dociskaniu maszyny się niszczą od za małego talerza.

 

 

Jakim aplikatorem nakładać SSR1 aby ręcznie strzelić korektę oraz jakie gąbki do SSR1-3 przy maszynie rotacyjnej?

dzięki

 

Korektę SSR1 ? Ciężko będzie, bo to jest pasta wykończeniowa.

Jeżeli już to może delikatne ryski usuniesz - aplikator żółty (słoneczko), tri color, inne aplikatory które są dla Ciebie dobre.

Gąbki do SSR3 - średnia/twarda, SSR2 - średnia, SSR1 - miękka.

 

 

Czy do korekty po lakierowaniu całego samochodu (usunięcie powstałej morki itd.) wystarczy taki zestaw?:

 

Całość po lakierowaniu zmatowiona papierem 2500 na wodę.

 

1. Menzerna FG500 + biały flexipad

2. Menzerna PF2500 + pomarańczowy flexipad

3. Menzerna FF3000 + zółty flexipad

 

Lakier BMW 475 Black Saphir

 

Powinno wystarczyć.

Plus oczywiście małe pady i nie wiem czy nie będziesz potrzebował innych papierów -1500/2000/3000/4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dosyć nietypową prośbę :)

 

Jako że mieszkam na sporym gospodarstwie rolnym, potrzebuję jakiegoś środka do mycia nowoczesnych ciągników rolniczych. Do używania z lancą pianującą ze względu na to że maszyny muszą być myte szybko. Myślałem o jakiejś mocniejszej pianie, tylko oczywiście nie za mocnej, bo w tych ciągnikach jest dużo elementów lakierowanych, gum, uszczelek itp. i ma to służyć lata, nie chciałbym aby po kilku myciach wszystko było wytrawione :)

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Magi jest wystarczająca do maszyn rolniczych ?

Ja używam brute force od 1:5 do 1:10. Normalny brud schodzi całkiem przyzwoicie, ale zaschnięte opryski itp. już słabo.

Tylko, że do płukania i darcia syfu używam duszy obrotowej i już nie raz zdarłem z kilku miejsc farbę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.