Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Opłaca się myć auto z ew kurzu przed woskiem, jeżeli nakładałem drugą warstwe SRP wczoraj, a w sumie dzisiaj o 1:30?

 

Samochód stoi w blaszaku, ale w sumie nie widać na nim kurzu... Pewnie COŚ się znajdzie z latarką w lakier, ale czy nie wystarczy omieść (wręcz posmyrać) całości MF delikatną kompletnie bez docisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tematów tysiące opini jeszcze wiecej aż trudno sie połapac wiec zadam wprost pytanie: Co użyc do tapicerki plastików itd cos naturalnego? Używałem poorboys natural look chciałbym cos dla odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pilne pytanko dot. wosku, a konkretnie sampla Race Glaze 55. Przyszedł dziś do mnie pocztą i z opakowania "wylała" się czerwona, płynna maź. Na wierzchu wosku też jest oddzielona jakaś płynna maź a dopiero niżej twardszy wosk. Czy to normalne? Mam te substancje wymieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź do lodówki i będzie git.

Dzięki, wrzuciłem. Rozumiem że mam go tam przechowywać cały czas - wyciągać tylko na woskowanie?

Powinienem wymieszać tą czerwoną płynną substancję z woskiem, czy zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaz, niestety RG szczególnie w samplach ma to do siebie o tej porze roku.

 

Miejmy nadzieję, że nie wyciekło zbyt dużo ;)

Dzięki za odpowiedź :good:

 

Po 2h w lodówce wosk stał się bardziej twardy i mniej płynny.

Martwi mnie tylko fakt, że te 2 składniki - płynny olejek i gęsty - nie połączyły się ze sobą.

 

Co w takiej sytuacji? Przetopić? Wymieszać? Zostawić jak jest?

 

I jeszcze jedno: Czy RG55 przechowywać w lodówce cały czas, czy jak stężał to już nie?

 

Dzięki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.