Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj akurat pozbywałem się ciężarków z alufelg. Na początek zeskrobałem "z grubsza" ScrapeRitem tą piankę, na której się trzymają. Następnie w ruch poszedł Prickbort. Zostawiłem go na 20 min. po czym znowu użyłem ScrapeRite'a. Zeszło wszystko elegancko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli na Dodo Juice Light Fantastic położę 1-2 warstwy Finish Kare 1000p to będzie poprawne połączenie ? :o Jeśli tak to jaki powinien być odstęp czasowy a jeśli nie to dla czego :)

Odwrotnie. Zawsze "na spód" idzie sealant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli na Dodo Juice Light Fantastic położę 1-2 warstwy Finish Kare 1000p to będzie poprawne połączenie ? :o Jeśli tak to jaki powinien być odstęp czasowy a jeśli nie to dla czego :)

Odwrotnie. Zawsze "na spód" idzie Sealant.

 

Dzięki za uwagę :good: Odstęp czasowy ma znaczenie w przypadku nakładania kilku warstw wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW jetta 2007, kolor czarny metallic.

Jedzie na Chorwację, będzie stał ponad pół miesiąca na słońcu (brak garażu).

Widziałem niektóre starsze samochody z tamtych rejonów, nie wyglądały dobrze.

Czym zabezpieczyć lakier, opony i wnętrze by złagodzić straszliwe działanie słońca?

Kierownica, gałka zmiany biegów i ręczny jest skórzany.

 

Mój pomysł (to co mam w swoim arsenale):

 

Lakier:

Mycie (w miarę dokładnie na bezdotyku)

Politurka Megsa DC2

FinishKare 1080p

 

Plastiki, opony

Smartwax smartdressing

 

Wnętrze:

APC Nielsen Cyclone

Smartwax smartdressing

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomóżcie w wyborze, który z tych środków ma najmocniejszą siłę działania (chodzi oczywiście o "głębokie" oczyszczanie szyb z różnego rodzaju osadów/nalotów):

 

- Autobrite Clear Vue

- Autoglym Car Glass Polish

- Duragloss #755 Nu Glass

- Glass Science Glass Scrub

 

o Dura, AB i AG czytałem już na forum ale nie ma wskazanego zwycięzcy, najbardziej mnie interesuje opinia o GS bo nic nie ma na jego temat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMS, jeżeli mówisz już o pastach menzerny to nie PG500 tylko FG500. Jeżeli już to PG1000. Jeżeli masz te wszystkie pasaty nic nie stoi na drodze żebyś zobaczył obie kombinacje i sam stwierdził co Ci bardziej odpowiada. Wydaje mi się, że różnica jeżeli będzie to bardzo mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

szukam płynu do prania ekstracyjnego tapicerki. Do tej pory używałem RM 519 od Karchera. Byłem z niego zadowolony, ale szukam czegoś tańszego co nie boli tak po kieszeni. Używałem też Tezni TexWash jako pre-spray, czasem do samej ekstrakcji ale nie dawał takich efektów.

 

Wykładzinę dywanową piorę dość często ze względu na zwierzęta w domu dlatego szukam czegoś bardziej ekonomicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3ci0r, używam Glass Science Glass Scrub, ale jak ocenić jego siłę czyszczącą to nie wiem, ręcznie padem z mf usuwa water spoty bez problemu.

Ma dość intensywny zapach jakby trochę mięty, ale takiej sztucznej. Gęsta konsystencja, wydajność na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi łopatologocznie wytłumaczyć ... bo im więcej przeglądam tym bardziej nie wiem ...

Pytam bo jedni dają 1 kropkę inni 3 a jeszcze inni pasek dookoła pada :dontknow:

 

Ile dać kropek Menzerny ( bo to chyba istotne czym będę polerował) na pad 150mm i na jaką powierzchnię samochodu ma to wystarczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał88 Na pierwsze użycie tj. suchy pad dajesz kilka kropek i równomiernie rozmsarowujesz je na nim. Na kolejne dajesz już sobie np. 2 kapki. Zależy ile potrzebujesz. Grunt to rownowaga, żeby pasta się nie 'kulała' i żeby nie pyliło. Nakładaj tyle, żebyś był w stanie wypracować pastę do końca i nie zapomnij o czyszczeniu pada po każdym przejeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.