Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

LSP nie nakładamy maszynowo :acute:

 

jak by to napisać, też miałam takie wrażenie, ale opis ze sklepu mocno mnie zmylił:

 

"Instrukcja zastosowania:

Używając profesjonalnych orbitalnych maszyn polerskich, początkowo aplikuj na świeżo wypolerowaną powierzchnię używając Lake Country 140 mm Finishing Pad nakładając zaledwie 1 do 2 kropli EX-P na powierzchnię z prędkością około 3000-4000 obrotów na minutę, do momenty uzyskania cieniutkiej wartwy."

 

mihnova, a mógłbyś mi napisać jeszcze jak Ty go aplikowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perełka, więc aplikator gąbkowy/miękka strona tricolora w te "orbitalne" rączki i nakładasz ruchy koliste lub wzdłużne jak pasuje i odpowiada ;)

 

Jak na testery zerkasz, to nie myślałaś o FK1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman, dzięki za odpowiedź, a podpowiesz mi jeszcze, po jakim czasie powinno się go polerować i czy powinno albo można nakładać drugą warstwę, a jeśli tak to po jakim czasie?

 

Jak na testery zerkasz, to nie myślałaś o FK1000?

chciałam spróbować sealantu w płynie, bo w puszce mam już Colli 476s i pewnie do końca życia go nie zużyję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perełka, aa no tak trzeba się bawić i próbować ;)

Nie miałem z nimi kontaktu ale przy sealantach zazwyczaj odczekuje jak jest z 20*C to z 30min do spolerowania, a druga warstwa jeżeli masz chęć i ochotę nic nie stoi na przeszkodzie po 12h i znów 12h w najlepiej w garażu i bez kontaktu z wodą i wtedy zwiększa się pewność pomyślności naszych wypocin ;)

Możesz też nałożyć na całe auto 1 warstwę, a tylko na pół maski 2 i zobaczysz czy jest widoczna różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w praktyce polerując dany element stosuje się podział za pomocą taśmy na małe sekcje? Czy to tylko teoria?

Pytam, bo mam słabą taśme, która brudzi klejem i maskę zrobiłem narazie bez jej użycia (czyszcenie zajmowało drugie tyle co polerka i rysowałem mikrofibrą lakier :wallbash:) - robiłem zachodzące na siebie kwadraty, ale tak 'na oko'. Efekt jest, ale zastanawiam się czy poprawnie do niego dochodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co polecacie na okleinę "carbonową"? Woski odpadają bo struktura imitująca carbon uniemożliwia polerowanie, a dressingi schodzą po pierwszym deszczu... :( Próbowałem kilku środków na "vinyl", ale zawsze to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwasek, myjesz normalnie. Odtłuszczasz... apc, ipa. Możesz zastosować woski dedykowane do foli matowych i matowych lakierów, ale i zwykły wosk nie zaszkodzi.

 

Jak ma być mat mat... to ja bym tego nie zabezpieczał niczym, bo nawet po najlepszych robi się półsatyna blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo :D znasz Kubę i chyba wiesz, jak chętnie 7 stówek na to wyda?

 

SJake, no delikatnie może być, efekt po Natural Look'u czy Natural Shine'ie od CG był spoko, tylko nietrwały... ok, dzięki, będziemy się bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś skrzypiał mi kokpit wiec złączenia prysnąłem silikonem w sprayu, troche wypłyną i zrobiły sie tluste plamy wokół złączeń. Deska jest miekka jak guma i bardzo chropowata jak gruby papier ścierny (ibiza 6L), ogolnie to ma taka srtukture że pruje jednorazowe husteczki do kokpitu, a mikrofibra przyczepia się jak rzep :thumbdown:

Czym mogę to zmyć ? Jakieś apc i pędzelek ? Akywna piana ? APC nie mam, a będę jutro kupował magifoam do karoserii, można to nakładać na plastiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.